Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a kilakoltatás ellen van...

Aki a kilakoltatás ellen van az kifizetné az "áldozat" adósságát vagy legalább egy részét?

Figyelt kérdés

Van bennem egy ilyen kettősség és tényleg érdekelne másoknak mi a véleménye:

Szóval én se örülök, ha azt látom, hogy kisgyermekes családokat, öreg nénikéket költöztetnek ki, akik tényleg, ha megszakadnak se tudják fizetni a tartozást, legyen az deviza hitel vagy rezsi elmaradás.

Másfelől én is egy társasházban lakok, sok olyan család van,akik nem fizetik a közösköltséget. Most ház felújításra szorul, kötelezően hitelt kell felvennie, hogy életveszélyes helyzetet hárítson el. A nem fizetők helyett biztosan a többieknek kell fizetni és ilyenkor azt kívánom, hogy dobják ki a nem fizetőket, árverezzenek, akármi..

Nem tudom, hogy emiatt rossz ember vagyok e.. hogy az lenne e a megoldás hogy örülök, hogy a magam részét tudom fizetni és támogathatom a nehéz helyzetbe került szomszédaimat..

Kíváncsi vagyok, hogy akik tüntetésekre járnak kilakoltatások megakadályozása véget azok elengednék e az adósságot, ha nekik tartoznának, vagy ugyanúgy bíróságra mennének..



2013. okt. 20. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Aki felvesz hitelt az viselje a következményeit.


Ha viszont valamilyen baleset miatt rokkant lesz, vagy lebetegszik, akkor az adósság egy részét érdemes volna elengedni.

2013. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Szerintem létre kellene hozni valami pénzalapot, amibe önként lehetne felajánlásokat tenni, és ebből lehetne tűzoltás szerű akciókat végrehajtani. Például azoknak, akik tényleg a kilakoltatás szélén vannak, kifizetni néhány havi részletét, például addig, amíg hideg van, vagy utol nem éri magát pénzügyileg.


Szóval a vérző szívű aktivisták, és a velük szimpatizálók önkéntes adományaiból lehetne segíteni, nem feltétlenül az egész adósság kifizetésében, de eltolni a kilakoltatást legalább.

2013. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha viszont valamilyen baleset miatt rokkant lesz, vagy lebetegszik, akkor az adósság egy részét érdemes volna elengedni."


hitelek mellé lehet biztosítást kötni a törlesztőrészlethez képest jelentéktelen összegért. nekem pl. a lakáshitelem mellé kötött hitelfedezeti védelem olyan 2e forintba kerül havonta.


lehet olyan életbiztosításokat kötni, amik rokkantság, betegség, baleset stb. esetén is fizetnek. szintén nem számottevő összegért.


csak az emberek nem foglalkoznak ezzel. amikor a lakáshitelt kötöttem, az ügyintéző megkérdezte, hogy akarok-e biztosítást kötni. mondom persze. erre közölte, hogy akkor egy pillanat, hozza a papírokat, mert ide sem készítette, ugyanis senki nem szokta kérni...

2013. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!