Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be akarok lépni a pártba. Van...

Be akarok lépni a pártba. Van ennek következménye (lent)?

Figyelt kérdés

Jogot tanulok az egyetemen,és be szeretnék lépni egy pártba (az most mindegy hogy melyikbe),és azt szeretném kérdezni,hogy ha később jogászként akarok elhelyezkedni,akkor ajánlatosabb e függetlennek maradni(tehát nem belépni a pártba),vagy ezt nem fogják nézni,hogy milyen szervezetnek voltam tagja?

(Nem bíróként szeretnék lenni,ezt már határozottan tudom)


2013. nov. 12. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
100%, hogy lesz következménye. Most amikor a listázások korát éljük, mindenki számon van tartva (pláne akinek van egy kis hatalom a kezében!). Támogattad a rezsicsökkentést? Lista. Szakszervezet tagja vagy? Másik lista. Magyar Hírlap előfizető vagy HVG, Népszabadság... -lista. Nem is kell, hogy párttag legyél, tudják, hol játszol. Ha nem fekszel egyik lövészárokba se, hamar falakba fogsz ütközni, ha nyíltan állást foglalsz, ki kell várnod a "korotokat".
2013. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,ebben van valami :)

Köszönöm szépen a választ! :)

2013. nov. 12. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Kétségtelen, hogy ma nálunk van egy torz és abnormális gyakorlat. De nézzük kicsit általánosabban.

Az embereket az érdekeik vezérlik, ez természettörvény, ellene tenni balgaság. Az emberek az érdekei eléréséhez mindazt az ismeretet felhasználják, ami rendelkezésükre áll. Persze ki ki más ismeretekkel rendelkezik. Ebből és a mai technikai színvonalból kifolyólag mindenki mindenről adatot gyűjt, akár szabad, akár nem, ezt megakadályozni semmiféle erő nem tudja. Viszont azzal a tudattal élni, hogy bármit teszek, valaki tud róla, nem lehet, ha ez félelmet vált ki. A félelem fölösleges, ha azt is tudjuk, az érdekek ezerfélék, ha egy dolog - habitusunknál fogva - zavar, mindig van lehetőségünk az "ellenerőhöz" csatlakozni. Csak magányos emberként fog átmenni felettünk az úthenger, hiszen egyetlen "erőhöz" sem tartozunk, pedig a szolidaritásérzés nem vész ki, csak átalakul.


Igen, minden lépésnek van következménye. Ha csatlakozunk valahová, meg ha nem, akkor is. A dolgok már csak ilyenek. De az a mi szuverén jogunk, hogy döntsünk, melyik jobb nekünk. Már ha birtokában vagyunk a döntésképességnek, és nem tűrjük el, hogy erőszakkal, vagy demagógiával ezt elvegyék tőlünk. És utána félni kezdünk. Én azt vallom, féljen, aki úgy érzi, van félnivalója.

2013. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem a jog melyik területén szeretnél elhelyezkedni. Ügyvédi szakmával nem összeférhetetlen, viszont lehet rá számítani, hogy az előmenetelben falakba ütközöl. Azt tudni kell egyébként, hogy az ügyészi pályán viszont nem kimondottan hátrány, sőt kifejezetten előny, ha tudják rólad, hogy melyik párhoz húzol. Szerintem mindenki kitalálja melyik párt.

Ha tanárként akarsz elhelyezkedni, vagy valamelyik cégnél jogtanácsadóként, szakértőként az sem összeférhetetlen. Közjegyzőként sem.

Közigazgatásban viszont már vannak problémák. Nem is tudom, hogy jegyzőként például lehetsz e tagja pártnak, mert azt tudom, hogy jegyzőként te sem országgyűlési sem önkormányzati választáson nem indulhatsz. Az állami hivatalokban meg átesel - ha tudsz róla ha nem - egy nemzetbiztonsági átvilágításon és hát minden párt azt szereti, hogy ha azok akikkel együtt dolgozik hozzá lojálisak.

Tehát van következménye.

2013. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"sőt kifejezetten előny, ha tudják rólad, hogy melyik párhoz húzol"


* egy bizonyos párthoz húzol.

2013. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


ha magán pályán dolgozol, akkor lehetsz párt tag


köztisztviselő viszont nem lehet párttag

2013. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shai-Hulud ***** válasza:

"Be akarok lépni a pártba. Van ennek következménye"


Nincs. Majd letagadod. Mások is ezt csinálták, és bejött nekik....

:D

2013. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!