Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság is rá lehetne venni...

Manapság is rá lehetne venni az embereket, hogy önként, örömmel háborúba induljanak?

Figyelt kérdés
Csak abból tudok kiindulni, hogy nekem eszem ágában sem lenne lelövetni magam valamilyen mondvacsinált érdekvita miatt. A ma embere már jóval felvilágosultabb, mint a 20. század elején, igaz?

2013. nov. 26. 20:53
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Hogy aztán ugyanolyan bakákat lőjek le, akiknek ugyanúgy semmi köze a konfliktushoz, és csak annyi a bűnük, hogy szerbek? Abban bíztam, hogy ennél már okosabbak vagyunk. Persze kérdés, hogy egyáltalán milyen korú emberek írják itt, hogy holnap indulnának a háborúba?


Az amcsi katonák elég kemény lóvéért állnak be a seregbe, ne keverjük ide a zsoldosokat.

2013. nov. 26. 21:40
 12/41 anonim ***** válasza:
76%
Ahhoz, hogy valaki örömmel menjen háborúba fanatikusnak kell lenni. A politika mellett a vallás tudja legjobban fanatizálni az embereket. Ez ugyanúgy igaz ma is mint ezer évvel ezelőtt. El tudnád magadról képzelni azt, hogy bombát csatolsz a testedre és felrobbantod magad egy szent cél érdekében ? Én nem, de sokan megtették ezt a közelmúltban is. Hiába a felvilágosult világ a 21. század. A különböző szekták és vallások meg tudják oldani az emberek fanatizálását.
2013. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Az 1-es hozzászóló vagyok!


hogy miért nem vonulnék be a háborúba? talán azért,


1.mert nem fogom kitenni magamat holmi politikai acsarkodás miatt

2.Ha az ország ad nekem jót is,akkor énis adok neki jót ( valamit valamiért alapon)

3.Nekem nem adott az ország munkalehetőséget,,ezért én se fogok vesződni érte!

4.Ennek az esélye gyakorlatilag semmi,hogy háborúba kellene vonulni, jól mondja a kérdező,a ma embere felvilágosultabb,és meg tudja beszélni a dolgokat egy kávé mellett egy irodában!

2013. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon nem tetszik a jelen politikai rendszer, ezért mennék.

Ha meg kilőnék mellettem a barátom agyvelejét... Édes a bosszú.

Lassan ideje lennie, mivel 40év múlva 2szer ennyien leszünk, aztán megint kétszer, aztán vagy háború, vagy mindenki éhendöglik a nagy libaralizmusban.

Szívesen harcolnék az ilyen semmirekellő, nyálas "páwák" ellen...


Amúgy mit gondolsz? Mindenki leül, hogy nem harcolunk, jó minden ahogy van, majd 10szer annyit és 10szer olyan keményen dolgozunk életünk végéig, hogy aztán a gyermekeink is ezt tehessék.

2013. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? :)
2013. nov. 26. 21:54
 16/41 anonim ***** válasza:

14-es!

mert szerinted a háború előtt nem dolgoztak az emberek 3 műszakban,nem kellett eltartani a családjukat,stb..??

A válasz NAGYON is DE.

Amúgy ha nem dolgozol,mit csinálsz? várod a segélyt ? ezt neveznéd háború után majd békés időszaknak?

2013. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
63%
Az emberek 90%-a hülye. Igen, ennyire. Tehát: IGEN!
2013. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem az a hazaáruló, aki nem ugrik be gondolkozás nélkül minden háborúba. Hanem az a kapzsi vezető, aki honfitársaink és családjuk életét kockáztatja azért, hogy minél több hatalomra tehessen szert.

Tehát a válaszom nem, én nem vonulnék be. Csak abban az esetben indulnék háborúba, ha tényleg nyomós indok van rá. Ilyen indok pl, amikor ok nélkül megtámad egy másik ország és ártatlan emberek halnak meg. Ám ha mi provokáljuk ki, akkor szintén ne számítsanak rám.

Magasról teszek rá, hogy gyávaság-e vagy nem igaz magyarhoz méltó.


32/F

2013. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Látod hogy az Amerikaiak is mennek a 21. században arab országokba háborúzni mondvacsinált dolgok miatt mikor csak az olaj kell nekik!
2013. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
64%

Hát...néha elnézve az állapotokat, amikor mindenki ordibálja hogy dögöljön meg az egyetemista, a szegény, a gazdag, az öreg, simán össze lehetne ugrasztani a népet.


És nem kell mindig amerikázni, szerintem Szíriában sem gondolta az átlagemberek nagy része hogy háborúzni fog, és most mégis ölik egymást agyba-főbe. Vagy messzire se kell menni, déli szomszédaink is egymást irtották, pedig lehet előtte nagy részük nyugiban élt a másik mellett.


Ha nem is 1 perc alatt, de össze lehet szerintem hozni olyan helyzetet, hogy ne legyen más választása az embereknek.

2013. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!