Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság is rá lehetne venni...

Manapság is rá lehetne venni az embereket, hogy önként, örömmel háborúba induljanak?

Figyelt kérdés
Csak abból tudok kiindulni, hogy nekem eszem ágában sem lenne lelövetni magam valamilyen mondvacsinált érdekvita miatt. A ma embere már jóval felvilágosultabb, mint a 20. század elején, igaz?

2013. nov. 26. 20:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Nem felvilágosultabb, semmit nem tanult a múltból. Az emberek soha nem mentek örömmel a háborúba. Oda kizárólag azok mentek - nem örömmel, hanem jól meghatározott számításból - akik abból komoly hasznot reméltek, és nem érezték veszélyben tőle magukat. Önként pedig csak a becsapott emberek mentek háborúba. Azok a forradalmak, amelyekben az emberek önként ugyan, de végső elkeseredésükben vettek részt, nem felsőbb érdekek háborúi voltak, legfeljebb azzá váltak. De egy háborúból nem lehet kiszállni, csak vereséget szenvedni, vagy - egyenlő erőviszonyok esetén - megegyezni.
2013. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul tudod kedves utolsó. Az egyszerű bakákat mindig is fel tudták lelkesíteni, kimosták az agyukat, örömmel indultak csatába. Aztán mikor a gránát levitte a lábukat, akkor kapcsolták fel a villanyt, hogy vérbefagyba, minusz húsz fokban, hiányos felszerelésben, étlen szomjan megdögleni nem is olyan hősies dolog, mint ahogy a szórólapon írták. A kényszer megint más kérdés. A kérdés arra irányult, hogy manapság is el lehetne-e hitetni a bakákkal, hogy mekkora hősök, amiért elpatkolnak a hazáért. A jelek szerint még most is van ilyen. Pedig a történelem már számtalanszor bebizonyította, hogy az egyszerű kózlegény halála nem oszt, nem szoroz,'minden az íróasztal mögött dől el...
2013. nov. 27. 12:03
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék!
2013. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Az emberek felvilágosultabbak, mint a 20. század elején, de ez nem azt jelenti, hogy ne lennének háborúk.

Rengeteg amerikai ment önként Afganisztánba, Irakba, hogy szolgálja hazáját (és persze a magas fizetésért, juttatásokért). De például itt a szomszédban is volt néhány éve a szerbek, horvátok, bosnyákok között egy véres háború, majd 99-ben a szerbek és az albánok háborúztak.

A nacionalizmus még erős Európában, ezen kívül a vallási szélsőségesek is egyre többen vannak, akik vallási alapon hirdetnek szent háborút a többségi társadalom vagy kormányok ellen.

2013. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
Egy haza megvédéséért , fenntartásáért nagy áldozat kell. Nem választás kérdése. Ész nélküli harcnak nincs is értelme, de gyáva kutyák sem maradnak fent. Lehetha baka megsebesül, meghalhat, de nem idegenekért teszi hanem a gyerekeinek, családjának küzd a otthonáért, életéért. Nem a baka fog profitálni a csatából, hanem ha a CSAPAT megnyeri akkor a nemzete, családja, gyerekei fenn maradnak, és nem más ország talpnyalói csicskásai lesznek. Igen, nehéz döntés, nagy áldozat, és nem is mai nevelés kell hozzá.
2013. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

A másik bakának a frontvonal túlsó oldalán ugyanezt mondták. Akkor valamelyünket jól átverték, nemde? :P


A családom bármely győztes csatánál többet profitál abból, ha élő és egészséges a fiuk-férjük-apjuk, nem pedig hulla egy jeltelen tömegsírban, vagy magatehetelen nyomorék, akit a pereputtynak kell eltartania egy menekülttáborban. Aki meg nem a családom, annak nagyon nyomós okot kell adnia arra, hogy miért mészároltassam magamat le érte mégis - csak mondom, hogy a közös nyelv és a közös adórendszer erre nem lesz elég.

2013. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Én még azt sem mondanám, hogy a győzelemnek olyan nagy jelentősége lenne. A háborúk nagyon nagy részében a háború kimenetelén alig múlott valami. Az utána kötött békéken dőlt el minden. Németország mindkét világháborúból jól jött ki például. Persze, nem jelentem ki kategorikusan, hogy tök mindegy ki nyer, de nincs akkora jelentősége, mint gondolnánk.
2013. nov. 29. 06:44
 38/41 anonim ***** válasza:
37 -es vok. Mondjátok már el h miért vok lepontozva? Annyira más a neveltetés ma?????
2013. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

"A családom bármely győztes csatánál többet profitál abból, ha élő és egészséges a fiuk-férjük-apjuk, nem pedig hulla egy jeltelen tömegsírban, vagy magatehetelen nyomorék, akit a pereputtynak kell eltartania egy menekülttáborban. Aki meg nem a családom, annak nagyon nyomós okot kell adnia arra, hogy miért mészároltassam magamat le érte mégis - csak mondom, hogy a közös nyelv és a közös adórendszer erre nem lesz elég."



Ez nagyon negatív hitetlen látásmód. arról szól h a magyarokat mindenki csak megverheti. Szerintem a háborúban a győzelem is benne van! És lehet h hősként egészségesen jön haza a csatából, mindenki büszke lesz rá. Ez a verzió miért nem fordul meg a fejedben????


Pesszimista nép vagyunk? Inkább nyaljuk a s... az EU-ak?

Ha egy ember eladósodik, és csak nyomort , meg adóságot, hitetlenséget kilátástalanságot reménytelenséget hagyaz utódaira, akkor az miért hasznosabb?

2013. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem a magyarságtól függ (bár kétségkívül jelentős kockázati tényező, hogy magyar hadsereg ötszáz éve nem nyert háborút :P az ember mindenképpen elgondolkodik azon, hogy most mitől leszünk jobbak.). Bármely nemzetiségű is a család, többet érnek vele, ha otthon van a férfi családtag, mint ha egyik csatatérről a másikra vándorol, mert valami politikus ott fenn úgy döntött, hogy a clausewitzi eszközökkel folytatja a politikát.


De legyen igazad - tegyük fel, hogy egy győztes háborúban harcolok, aprítom a szerbeket, ahogyan kell (ha már őket hozta fel valaki az elején példának). Kitüntetéseket kapok kötelességet meghaladó hősiességemért, előléptetnek, a feletteseim dicsérnek, az alárendeltjeim bálványoznak, a haza presztízse gyarapodik. Hogy jön ez le a családomnak:

- Az egy dolog, hogy gyakran éheznek és fáznak, mert háborúban a győztessel is megesik, hogy ellátási zavarok lépnek fel.

- A kölykeim apa nélkül nőnek fel, mert a velük való törődés helyett fontosabb dolgot bíztak rám a politikusok - hogy én igazgassam, hol húzódik a piros csík a térképen.

- Az egész családom felmenő és lemenő ágon egyaránt éveken keresztül attól retteg, hogy mikor érkezik meg a gyásztávirat a honvédelmi minisztériumtól, hogy véglegesen sikerült hőssé válnom. Jó hatással lesz a kedélyállapotukra, elvégre meg kell tanulniuk, hogy az életben minden átmeneti és bizonytalan.


Biztos örülnek, hogy meg fogjuk nyerni a háborút, nem?


Aztán hazajövök. Nem véletlenül tettem hozzá az "él"-hez azt is, hogy "egészséges", ilyenből ugyanis nem sok akad a "hősök" (többnyire szerencsétlen balekok, akiknek nem volt más választásuk, viszont mázlijuk volt) között, akik megjártak egy frontot.

Legyünk optimisták - nem hiányzik se kezem, sem lábam, nem akadt srapnel a szemembe, nem égett felismerhetetlenné az arcom, és még a golyóim is épen maradtak. Viszont


- 90%-os valószínűséggel poszttraumás stressz-szindrómában szenvedek, és minden éjszaka üvöltve ébredek rémálmaimból, ahogy a fronton látott eseményeket próbálom feldolgozni. Minden hangosabb zajra fedezékbe ugrok, és rángógörcs kínoz. Óh, tök jó szerepmodell leszek a fiúknak.

- Szintén nem kis eséllyel agresszív kitöréseim lesznek (elvégre éveken át erre treníroztak), bekattan az agyam, és összeverem az asszonyt/gyerekeket. Egyszer, kétszer, sokszor. Főleg, ha alkoholista vagy narkós is vagyok (ami ugyebár az egyetlen szórakozás a fronton, az ellenség civiljeinek megerőszakolásán és a fosztogatáson kívül, de ahhoz nem mindenkinek van gusztusa).

- Mire hazatérek, elhidegülök tőlük, hiszen az elmúlt néhány év hiányzik a közös történetünkből. Amúgy sem találom meg a helyem a civil életben, szociális problémáim vannak. Végül elválunk, én meg megyek az utcára hajlékonynak a kitüntetésekkel a mellemen. Lehet, hogy jobban jártam volna, ha a háború második napján darabokra tép az a rohadt rakéta.


Mindezt ahelyett, hogy három hónappal az egész kezdete előtt felpakolnám a családot, és átköltöznék egy olyan országba, amelyet nem megalomániás idióták vezetnek, és szimbólumok meg évszázados történelmi viták helyett a lakosság boldogulásán és a kultúra fejlesztésén törik a fejüket. Ha ez hitetlenség, akkor megalapozott hitetlenség azt illetően, hogy észnél és józan erkölcseinél van az a politikus, aki másokat háborúba akar küldeni.

2013. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!