Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kormány most a nyerőgépek és a cigaretta után az alkoholt is be akarja tiltani a szórakozóhelyeken?

Figyelt kérdés
Én azért állok hozzá negatívan, mert én is, az egész családom és nagyon sok ismerősöm kereskedelemmel és vendéglátással foglalkozik (közért, sörözők). És rajtunk kívül még több 100 ezer embert érintenek ezek a dolgok negatívan munkahely, jövedelem szempontjából. Továbbá sajnos az a helyzet (és tapasztalatból beszélek), hogy ezekkel a törvényekkel egyáltalán nem szorult vissza se a játékfüggőség, se a dohányzás és az alkohol sem fog, mert aki akar, az megszerzi. Tehát az embereken ezzel nem segítettek, (ha lett volna hatása ezeknek a rendeleteknek, akkor legalább van egy ok, de nem volt) nem lett jobb a helyzet, rengeteg ebben dolgozó ember tönkremegy és tönkrement és az államnak kevesebb, mint negyedannyi adóbevétele keletkezett. Tudtok mondani pár dolgot, hogy ezek a dolgok mire jók? És kinek? Mert semmi nem változik, csak rosszabb lesz...

2014. jan. 5. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát....azt már csak nem merik, rohadt sok ember megélhetése veszne el...hát pesten utcánként van egy kocsma vagy söröző...
2014. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

""Bárkiből lehet online celeb, te is tudsz hasonló cikkeket a levegőből elő állítani. Különösebb forrás megjelölés vagy névtelen forrásokra hivatkozni, de attól még nem lesz igaz""


Ez így igaz!!!


Az a baj, hogy vannak olyan emberek akik képesek egy mindent elhinni mert azt olvasták valahol.

2014. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy kicsit.

Én látok arra lehetőséget, hogy valamilyen módon majd törvényileg megpróbálják visszaszorítani az alkoholfogyasztást.

Ugyanakkor én abban is biztos vagyok, hogy a kocsmákból nem fogják kitiltani az alkoholt.


Akkor már azt is törvénybe foglalhatják, hogy kocsmát üzemeltetni tilos, hiszen ezeknek a helyeknek az egyetlen célja, hogy alkohollal szolgáljanak.

És mivel (remélem) az országot sem annyira hülye emberek vezetik, hogy megszüntessék ezt a lehetőséget, ezzel teret adva a közterületen való alkoholfogyasztás nagy mértékű megemelkedésének, ilyen törvény nem lesz.


Továbbá a kocsmákat én nem sorolnám a szórakozóhelyek közé, sokkal inkább a vendéglátásba.


A szórakozóhelyeket számomra a clubok, diszkók jelentik. Ezeken a helyeken pedig általában belépőt szednek az emberektől, tehát az alkohol inkább plusz bevétel, mintsem megélhetési árucikk.


Szerintem az ilyen helyeken most sem fogyasztanak sok alkoholt (a magas áruk miatt), sokkal inkább a buli előtt "alapoznak" az emberek.


Ha az ilyen helyekről kitiltják az alkoholt, akkor a belépő ára fog emelkedni, ezzel kompenzálva az alkohol hiányát.


Potenciális veszélyt inkább a közértekre nézve látok, hiszen nekik most az alkohol olyan, mint a trafikosoknak volt a cigi. Ha kiesik az alkohol, akkor nem egy kisbolt fog bezárni.


A vége majd az lesz, hogy a boltokban is elkezdenek belépőt szedni. :)

2014. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Legyen így és tévedjek én, nem hiszek el mindent amit írnak, csak ugye amit írtam előző kommentekbe, ugyanígy kezdődött a nyerőgép és a cigi és ott is azt mondtuk, hogy ezt nem fogják meglépni és pár hónapon belül már meg is csinálták. Szerintem ugyanezt megcsinálhatják az alkohollal is, mint a cigivel, teljesen reális lenne mert ez a kormány bármire képes és nem egy kemény intézkedése volt már.


A diszkóknak a fő bevételi forrása az alkohol, nem a belépőjegy meg a ruhatár, úgyhogy ez nem igaz, hogy nem mennének ebbe tönkre az éjszakai szórakozóhelyek. Tudom, mert közvetlen kapcsolatban vagyok ebben dolgozó illetőkkel. Továbbá le sem fognak menni oda emberek, mert 1, nem fogják kifizetni a magasabb belépőjegyet, 2, ha nem ihatnak minek mennének le? Nem lesz ember a helyeken! Ezek az emberek hol fognak szerintetek szórakozni? A legtöbbje? Ennek nem lesz jó vége, mint ahogy az eddigi 4 év intézkedéseinek sem lett jó vége.


Annak aki meg azt írta, hogy nem bánná, ha nemzeti alkoholbolt is lenne azt üzenem, hogy még egyet is lehetne ezzel a hozzáállással érteni, ha semmi közöm nem lenne se munka szinten, se fogyasztó szinten ezekhez a dolgokhoz, és egyáltalán nem gondolkoznék el a kérdésen. Csak tudod kedves hozzászóló, ha a cigi és a játék után jön az alkohol az elindít egy olyan lavinát pl. munkahelyek tömeges megszűnése, mindenféle szórakozóhely és közért bezárása, embereket olyan mértékbe tönkretesznek, mintha nem lenne már így is elég szerencsétlen, hogy itt nagyon nagy bajok lesznek. És ez még csak a jéghegy teteje. El tudjátok képzelni mennyi munkanélküli lesz? És ezekből el fognak helyezkedni páran biztos, mert valamit csinálni kell, hogy eltartsák magukat, a családot, de milyen lehetőségük van? Olyan bérért tudnak elhelyezkedni, ami arra sem elég, hogy kitöröljem vele a seggem, amiből éhen halni még nem tudsz, de élni sem. Én nem tudom mi lesz itt, de nagyon nagy problémák, ha ezt tovább folytatja a kormány.

Közben csodálkoznak, hogy csökken a népesség...

2014. jan. 6. 09:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Nos, én nem vagyok benne a diszkóüzletben, szóval nem tudom mennyire megélhetési árucikk az alkohol, de abban biztos vagyok, hogy aki ott részegedik le, annak nem átlagos a keresete.

Általában egy jager 900 Ft. Azt mondom 4-től már kezdem jól érezni magam. Ennek az árából már veszek 0,7 litert a boltban. Szóval már nekem egyedül bőven megéri egy üveget venni, nem még ha a haverok is jönnek.

Tehát szerintem hülyeség az a megállapítás, ha nem lehet inni, akkor nem mennek az emberek. Ha valaki inni megy, akkor beül egy kocsmába. Legalább is szerintem.


Abban egyetértünk, hogy az emelkedett belépőáraknak köszönhetően visszaesne a látogatottság, de inkább ezért, és nem a pia hiánya miatt.


És hogy őszinte legyek az ilyen helyekről én is kitiltanám az alkoholt (mármint a diszkókból). Ha valakinek 18 év alatt sikerül bejutni a buliba (mint tudjuk ez nem egy nehéz feladat), akkor a pultnál már nem fogják megkérdezni, hogy elmúlt-e már 18 éves, hanem kiszolgálják.


A nemzeti boltokban azt csinálták jól, hogy megmondták az eladónak, ha kiszolgálsz egy 18 év alattit, téged büntetünk meg. Ilyenkor az ember inkább 3x megnézi a személyit, minthogy szó nélkül kiszolgáljon valakit.


Egy diszkóban ezt nem lehet megcsinálni, mert a bent lévő több száz ember között nehéz kiszűrni ki tartozik oda. Ha pedig mindenkitől elkérik a személyit, akkor az nagy időkiesés, rossz hírét kelti a helynek.


Ha ki tudnák szűrni hatékonyan ki tartozik oda (nem véletlenszerűen kiszedni az embereket, hanem mindenkit ellenőrizni), és valaki nem oda illőt találnak, akkor büntetés szabnak ki a helyre, akkor 1-2 alkalom után biztos a fejéhez kapnának a tulajok.


Viszont azt hozzá kell tenni, hogy ha nem mehet be 18 éven aluli az ilyen helyekre, akkor a bevétel megint megcsappan, mert ezek az emberek is jelentősen hozzájárulnak az összbevételhez.

2014. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

"

És hogy őszinte legyek az ilyen helyekről én is kitiltanám az alkoholt (mármint a diszkókból). Ha valakinek 18 év alatt sikerül bejutni a buliba (mint tudjuk ez nem egy nehéz feladat), akkor a pultnál már nem fogják megkérdezni, hogy elmúlt-e már 18 éves, hanem kiszolgálják. "


Kulturáltabb helyeken azért ez nem így megy ám. :)

A belépő megvételekor kérnek természetesen személyit (azoktól, akik ugye kinézetük alapján nem feltétlenül 18 fölöttiek). Bizonyos diszkókba 16 évesen is be lehet menni, ilyenkor ugye ez kiderül a személyi alapján. Alkoholt pedig nem fog kapni a pultostól, mert olyan jegyet (karkötőt, pecsétet, stb.) kap, amely jelzi, hogy 18 éven aluli és alkoholos itallal nem lehet kiszolgálni.


"A nemzeti boltokban azt csinálták jól, hogy megmondták az eladónak, ha kiszolgálsz egy 18 év alattit, téged büntetünk meg. Ilyenkor az ember inkább 3x megnézi a személyit, minthogy szó nélkül kiszolgáljon valakit. "


Ez csak akkor működik, ha a vevő ellenőr. :D

Amennyiben nincs nagy forgalom, tehát sok ember a boltban, akkor nyugodtan kiszolgálhat 18 éven alulit, senki nem fogja megtudni. Emellett csempészcigit meg bárki vehet, szóval nem fog visszaszorulni ettől a fiatalkorúak dohányzása.


Az eredeti kérdéshez: A cikk kamu, nyugodtan nézz utána, egy álhír oldalról terjedt el, csak elfelejtettek szólni, hogy poén az egész.

2014. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!