Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a szélsőjobb...

Magyarországon a szélsőjobb miért erőlteti ennyire a vallást, amikor a legtöbb hívük ateista?

Figyelt kérdés

A vallás felett már eljárt az idő, mese az egész. Ez egy ma élő, logikusan gondolkodó embernek teljesen nyilvánvaló.

A szélsőjobbosok nagy többsége is ateista, legalábbis nem érdekli őket a vallás és templomba sem járnak. Akkor minek ennyire az erőltetés?

A Jobbik is eléggé vallásos, de amit a hungaristák csinálnak (Pax Hungarica Mozgalom), az már túlmegy mindenen.



2014. jan. 11. 13:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
egyáltalán nem erőlteti, a vallás a hitből fakad, amit a SZENTLÉLEK MUNKÁLKODÁSA INDÍT EL, HA HAGYJUK, HOGY ISTEN IRÁNYÍTSA ÉLETÜNKET
2014. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%

Mi bajod van vele?


"A vallás felett már eljárt az idő, mese az egész."


What? Ezt a kijelentést jól meggondoltad?


Amúgy nagymamám felett is eljárt az idő mégis mélyen hívő vallásos.

Akkor most én miért nem lehetnék az?

2014. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Mi bajod van vele?"


Mi bajom van azokkal az emberekkel, akik mindenfélét valóságnak képzelnek, ami igazából nem is létezik? Ááá, semmi...


"A vallás felett már eljárt az idő, mese az egész."


What? Ezt a kijelentést jól meggondoltad?"


Igen.


"Amúgy nagymamám felett is eljárt az idő mégis mélyen hívő vallásos."


És akkor ez most miért zárja ki egymást?


"Akkor most én miért nem lehetnék az?"


Mert annál jobb lenne a helyzet, minél több ember gondolkodna logikusan és minél kevesebbeknek lennének belőtt képzelgései.

2014. jan. 11. 14:06
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Mindjárt jönnek a fizikus és matematikus barátaim és leharapják a fejedet, mert ők mélyen hívő keresztények, és logikusan gondolkodnak.
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%

Mert jól tudják, hogy a támogatóik egy dolgot akarnak: békét a gondolataikban. Azt meg egy dolog tudja megadni: a hívő lét, amikor agyatlanul elhisznek valamit, mert a gondolkodás fájna nekik.


Azt azért nem mondanám, hogy a híveik többsége ateista, max. olyan magyarosan vallásosak (csak névben). Én nem érzem, hogy különösebben erőltetnék a vallást a kötelező propagandakörökön túl, ahogy a többi jobbos párt sem. Ez a nagyon kevés előny egyike, ami a magyar politikában megvan (pl. a vérkeresztény lengyel bolondokhoz képest).

2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"egyáltalán nem erőlteti, a vallás a hitből fakad, amit a SZENTLÉLEK MUNKÁLKODÁSA INDÍT EL, HA HAGYJUK, HOGY ISTEN IRÁNYÍTSA ÉLETÜNKET"


Pont az ilyen bugrisokról beszélek. Ezek még mindig abban hisznek, hogy varázslatok irányítják a világot és mindenfelé angyalok repkednek, csak nem látjuk őket, mert láthatatlanok, az esőért meg imádkozni kell, hogy essen (nagyanyámék ezt csinálták nyáron a templomban, úgy hogy ne gyere azzal, hogy ilyen nincs).

Szóval tiszta vicc.

2014. jan. 11. 14:09
 7/22 A kérdező kommentje:

"Mindjárt jönnek a fizikus és matematikus barátaim és leharapják a fejedet, mert ők mélyen hívő keresztények, és logikusan gondolkodnak."


Akkor elmagyarázhatnák nekem végre, hogyan lesz eső az imákból. Nagyon örülnék neki.

2014. jan. 11. 14:11
 8/22 anonim ***** válasza:
18%

Nem varázsaltok, hanem Isten irányít bennünket.


Nagyon keveset tudsz a világról kedves kérdező. A helyedben én csöndben maradnék.

2014. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

"Mi bajom van azokkal az emberekkel, akik mindenfélét valóságnak képzelnek, ami igazából nem is létezik? Ááá, semmi... "


Ahan, tudom, ők a drogosok.

2014. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ahan, tudom, ők a drogosok."


Igen, hasonlítanak egymásra. Csak a drogosok ráadásként még félzombik is.

2014. jan. 11. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!