Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a szélsőjobb...

Magyarországon a szélsőjobb miért erőlteti ennyire a vallást, amikor a legtöbb hívük ateista?

Figyelt kérdés

A vallás felett már eljárt az idő, mese az egész. Ez egy ma élő, logikusan gondolkodó embernek teljesen nyilvánvaló.

A szélsőjobbosok nagy többsége is ateista, legalábbis nem érdekli őket a vallás és templomba sem járnak. Akkor minek ennyire az erőltetés?

A Jobbik is eléggé vallásos, de amit a hungaristák csinálnak (Pax Hungarica Mozgalom), az már túlmegy mindenen.



2014. jan. 11. 13:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Nem varázsaltok, hanem Isten irányít bennünket.

Nagyon keveset tudsz a világról kedves kérdező. A helyedben én csöndben maradnék."


És ezzel most mit magyaráztál meg, drága barátom?

2014. jan. 11. 14:15
 12/22 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok most kíváncsi, hogy az ima hogyan alakul át esővé. Hogy működik ez? Valaki elmagyarázhatná a pontjait.
2014. jan. 11. 14:24
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Hogyan lehet haleső? Hogyan lehet békaeső?


Haleső Ausztráliában volt a sivatag közepén hat éve, békaeső pedig Indonéziában volt.


Senki sem gondolta, hogy igaz lehet amit a Biblia írt. A tudósok sem hittek a szemüknek.


Egy óceánon kialakuló vizitölcsér vitte be a halakat 300 kmre a szárazföld közepébe.


Nagyon sok mindent nem tudunk!

2014. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
És akkor most 14-es, ez hogy jön ide?
2014. jan. 11. 14:35
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

Ja igen, amiért a tudomány a világ létezésének nem 100, hanem mondjuk csak 98%-t tudja megmagyarázni csak, az bizonyíték arra, hogy az egész kamu és egy felhők között lebegő jóságos istenke teremetett mindent dínóstul, ádámostul, szörnyecskékkel.


A modnak jelentés is igen felebaráti dolog :)

2014. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Ozmium42 ***** válasza:
93%

A PHM olyan, mint egy bigott vallási szekta, aminek a központi alakja Szálasi Ferenc. Szóval a főkolomposok kielemezték Szálasi nem túl jelentős életművét, és dogmákat állítottak fel belőle, és megtették a mozgalmuk ideológiájává. Természetesen Szálasi hívő katolikus volt, ezért a PHM tagjainak is javasolt katolikusnak lennie, de mivel Szálasi a kereszténység többi felekezetével szemben is türelmes volt, ezért elfogadják más keresztény felekezethez való tartozást is, DE nem fogadnak el felekezet nélküliséget, és nem-keresztény vallásosságot sem. Miért? Mert Szálasi így írta le.


A PHM viszont legalább annyiban következetes, hogy a megjelölt vallás gyakorlását számon kérik, és nem csak puffogtatnak. Mint pl. a Jobbik. Ha megkínoznának, ha fegyvert tartanának a fejemhez, akkor sem tudnék mondani egy olyan dolgot, amiben a Jobbik keresztény tartalma érdemi módon megjelent. Ugyanez igaz a hungarista csoportokra is. A kereszténységre való hivatkozás mégis kötelező módon megjelenik. Miért?


Azért mert tradíció. Régebben Magyarország egy katolikus királyság volt, ezért aki konzervatív, annak kereszténynek illik lennie. Vagy táltosnak, de mivel az nem népszerű, ezért papíron keresztény, gyakorlatban táltos (vagy semmi).


Megfelelési kényszer. Sokak számára a keresztény vallásosság az erkölcs és erények szinonimája, és aki kereszténynek vallja magát, az ebben a színben tetszeleghet. Egy darabig.


Elhatárolódás. Van az erkölcstelen, istentelen, hitetlen, kapitalista nyugat, az ördögi zsidók, de mi, keresztény-konzervatív kocsmapolitikusok és hordószónokok mindennek a szöges ellentétei vagyunk. Erkölcsi magaslat, ami feljogosít, hogy leszólj másokat.


Pótcselekvés. Nem csinálunk semmit, de ha csinálnánk, azt keresztény elvek mentén csinálnánk.


Önigazolás. Nem csinálunk semmit, mert a keresztények el vannak nyomva.


Ordító következetlenségek.


Egyébként minden szélsőjobboldali csoport ott hasal el, amikor megpróbálja a 20. század "forradalmi" (embertelen, szélsőséges, elrugaszkodott, népirtó hajlamú, eugenikus, tudományosan nonszensz vagy mára meghaladott stb.) gondolatvilágát szintézisbe hozni a keresztény elvekkel.

2014. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"A vallás felett már eljárt az idő"


Én a helyedben más szemszögből közelíteném meg a dolgokat: Az iszlám például ma is hatalmas erőket képes megmozgatni, sőt bizonyos országokban, vagy kontinenseken a kereszténység is. Szerintem ez nem egy korhoz, hanem egy társadalomhoz köthető kérdés.

2014. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát nekem a véleményem az h Biblia az egy nagyon remek irodalmi mű. Vannak benne igaz dolgok is (pl: zsidók vándorlása és letelepedése Izraelbe) és vannak benne valószínűleg kitalált dolgok is ( pl: teremtés történet, Isten parancsai).

Aki ebben hisz nem feltétlen elítélendő mert attól h van hite az még nem azt jelenti h hülye lenne, aki vallásos nem feltétlen hisz el mindent ami a bibliában van. A hit egy lelki megnyugvás, elrugaszkodás a szörnyű valóságtól ami megnyugtatja az embert. Lelkileg megpróbál a hit erősebbé tenni.

A gond szerintem az aki feszt hangoztatja ezt és bele viszi a politikába. Nem erről szól a vallásos h tudjuk hangoztatni h "szavazzatok rám mert én keresztény erkölcsű politikus vok és akkor minden jó lesz mert Isten segít." ez egyszerű átverés.

A vallás legyen magánügye mindenkinek. Egyébként úgy gondolom ezek a jobbikosok, hungaristák, fideszesek a vallást csak politikai okból hangoztatják templomba meg 10 évente járnak egyszer.

2014. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

„Nem erről szól a vallásos h tudjuk hangoztatni h "szavazzatok rám mert én keresztény erkölcsű politikus vok és akkor minden jó lesz mert Isten segít.”


Nem is nagyon emlékszem ilyenre.

2014. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Dick Esmen ***** válasza:
Na ez jó kérdés lenne,ha nem írtad volna az aláírást.A vallás felett nem járt el az idő,nem is járhat,mert az emberi gondolkodás alapja és lényegtelen hogy valaki Istenben hisz vagy mondjuk az emberfeletti emberben.
2014. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!