Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van arra a bizonyíték,...

Hol van arra a bizonyíték, hogy megéri nekünk gazdaságilag az EU-tagság?

Figyelt kérdés

Vona Gábornak megígérte Orbán, hogy elküldi az emberei által készített számolásokat, amikből kiderül, hogy többet kapunk, mint amennyit adunk. Ha jól tudom, ezt a mai napig nem hozta nyilvánosságra, pedig jó régen mondta már.. És mi másért, ha nem azért, mert totál ráfizetés az egész?

Azt állítja, hogy több pénzt kapunk az eu-tól, mint pár éve. Nos igen, ha forintban számoljuk, akkor valóban több pénzt kapunk, de csak azért tűnik többnek, mert gyenge a forint. Euróban nézve kevesebbet.



2014. jan. 29. 11:33
1 2 3
 1/24 tetro ***** válasza:
32%
Hol van arra bizonyíték, hogy nem éri meg? Én itt semmilyen bizonyítékot nem látok, valaki más?
2014. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Na ja meg ha orbánék elküldték volna szerinted a jobbik nyilvánosságra hozza amikor az eu ellenesség a rasszizmus és antiszemitizmus mellett a pártnak a harmadik tartópillére?
2014. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

tetro: A szabályzatban az áll, hogy nem lehet egy kérdésen belül egy másik kérdést feltenni, és te azt csináltad, ezért jelentettem, minden bizonnyal törlésre is kerül a hozzászólásod, mert nem tartod be a szabályokat. Ha annyira érdekel, akkor írj ki egy új kérdést, vagy fejezd be mások kérdéseinek a fikázását!


2.: Te sem a kérdésre válaszolsz, remélem tudatosult benned. Egyrészt tök érthetetlen amit írsz, szóval ha már nem a kérdésre válaszolsz, akkor legalább normálisan tedd. Másrészt meg ne lovagolj mindig ezen a hülyeségen, hogy a Jobbik antiszemita, raszista meg nem tudom milyen képzelgésetek van még. Vona Gábot Londonban pl zsidó rabbikkal is értekezett, hát ez is alátámasztja azt, hogy mekkora antiszemita, ugye?

2014. jan. 29. 12:01
 4/24 anonim ***** válasza:
23%
Azt ne felejtse el senki aki az Eu-t szídja, hogy kb Bulgária(mondjuk most már Ők is jobban állnak), Bosznia színvonalon élnénk ha nem lenne a tagság.. Be kell látni hogy nem tehetnénk meg azt hogy függetlenek legyünk, még így sem képesek vezetni az ország kiadásait a nagyokosok, hát még úgy. Olyan korrupció, meg elnyomás lenne, amitől itt is háború venné kezdetét az eu csatlakozás mellett. Tehát nem feltétlen a gazdasági értékeket kell elsők között szemügyre venni, fontosabb a polgári jog.
2014. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 tetro ***** válasza:
34%

12.01

ez esetben a kérdésed is mehet a kukába. mivel semmit sem akarsz megtudni, most sem, ahogy a többi tucatnyi kérdésednél sem, csak kinyilatkoztatsz. Állítasz valamit, amit sehogy sem igazolsz. Már pedig a pártpropagandát nem itt kellene terjeszteni. És nagyon ügyes vagy, hogy felismertél egy kérdőjelet a mondat végén, de akkor ezzel együtt a "kérdésedet" is jelentheted.

2014. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

tetro: Csak neked még egyszer: A kérdés az, hogy mi a bizonyíték arra, hogy gazdaságilag megéri nekünk az EU-tagság. Úgyis akkora ásznak tartod magadat, úgyhogy akár válaszolhatsz egyszer az életben normálisan is egy kérdésre.

A te kérdésed teljesen más kérdés, ha gondolod, és tényleg érdekel, akkor írd ki, biztosan kapsz rá értelmes választ, mert nem te fogsz válaszolni rá.

2014. jan. 29. 12:11
 7/24 tetro ***** válasza:
13%

12.11

ez nem kérdés, attól hogy átfogalmazod. egyszerűen a szokásos eu-ellenes propagandád. és most is, ahogy soha, nem támasztod alá semmivel. hanem mások igazolják, hogy neked nincs igazad, hiszen te odabiggyesztettél egy kérdőjelet. és nagyon szívesen cáfolom, ha hozol bizonyítékokat. de te ezt még soha nem tetted meg, és most se vagy rá hajlandó. persze, úgy nehezebb trollkodni és hazudozni összevissza...

2014. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Akkor mond el nekem, hogy mit hazudozok össze-vissza, és mit is kéne alátámasztanom pontosan?

Azt, hogy Vona Gábornak megígérte Orbán, hogy kiadja azokat a számolásokat, amik igazolják, hogy az Eu nekünk jó üzlet? Én ezt az egyetlen állítást látom a kérdésemben, bár azt már tudom, hogy te látnok vagy, és képes vagy mindenbe belelátni az antiszemitizmust, vagy amit csak akarsz.

Vagy azt igazoljam, hogy a forint gyengült?

2014. jan. 29. 12:22
 9/24 anonim ***** válasza:

"Nos igen, ha forintban számoljuk, akkor valóban több pénzt kapunk, de csak azért tűnik többnek, mert gyenge a forint. Euróban nézve kevesebbet."


ezt a reszet nem ertem. Ha egyszer van egy bejovo X meg egy kimeno Y, akkor ha az egyik forintban tobb mint a masik, akkor az euroban is tobb, mivel az egy sima szorzas.


Egyebkent en nem vagyok benne biztos hogy annyira megerne, mert nem csak a bejovo osszeget kell nezni, hanem azt is hogy azt mire kolthetjuk. Mert az EU nem finansziroz barmit, es lehet hogy olyasmikre megy el ami egyelore nagyon nem lenne egeto, es az a penz jobb helyen lenne mashol.

Szoval ilyen szempontbol nem teljes erteku penz, inkabb olyan mint a kafeteria, hogy megvan mire koltheted.


Azt se konnyu szamszerusiteni, hogy bizonyos kerdesekben fel kell adni a fuggetlenseget (kozponti bank, kozponti szabalyozasok, lisszaboni szerzodes...), mint ahogy azt sem hogy szabad mozgas van, tehat gond nelkul lehet Londonban, Parizsban, Berlinben munkat vallalni.


Szoval sok a nem szamszerusitheto hatrany/elony.


De maradjunk a gazdasagnal: azt se tudjuk elore kiszamolni hogy jarnank pl ha vamokat vethetnenk ki a termekekre, mivel ahhoz josnak kellene lenni hogy megmondjuk ilyen esetben mennyi termek jonne be.


Na de hogy roviden valaszoljak a konkret kerdesedre: sehol nincs ra bizonyitek, mivel ezt -velemenyem szerint- nem lehet bizonyitani.

2014. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Andizsuzsi ***** válasza:
11%

Kérdező!


"Vona Gábornak megígérte Orbán, hogy elküldi az emberei által készített számolásokat ... ezt a mai napig nem hozta nyilvánosságra"


Azt ígérte (ha ígérte), hogy leköldi, nem azt, hogy nyilvánosságra hozza.


Magyarország 2012-ben (idei adatok még nincsenek) 1435 milliárd forint támogatást kapott az EU-tól, és 235 milliárdot fizetett be az EU költségvetésébe. Ha tudsz számolni, akkor ez a bizonyíték.

2014. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!