Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért tartják a jobbikot...

Mért tartják a jobbikot szélsőjobbosnak netán neonácinak?

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok, de nagyon értek a politikához és a történelemhez soha nem fogadtam el a "hülyeséget" a demagóg dumát mindig utána néztem magam ,hogy mi ,hogy van.Eljött az az idő ,hogy ezzel a témával is foglalkozzak.

Nagyon sokszor hallom ismerősöktől barátoktól, hogy a TV-ben ( én nem nagyon nézek) ,hogy milyen sokat foglalkoznak a jobbikkal.A legtöbb cikkben mindig azzal foglalkoznak ,hogy a jobbik (neonáci,nyilas,fasiszta,hitler imádó párt).

Én ezzel nem tudok egyetérteni mivel úgymond semmi olyan dolgot nem csinált maga a PÁRT ami miatt cigányok vagy zsidók haltak meg vagy káruk lett volna.Az meg más dolog, hogy nem valószínű, hogy nyer mert sajnos az emberek többsége

a médiából szerzi tudását és ahogy leírtam ,hogy a média a legtöbbször nyilasnak állítja be.Ha valóban nyilas lenne akkor 2010-ben nem szavazott volna rájuk M.O. 12,18%-a és ekkor még nem szavazhattak a külföldön élő magyar

állampolgárok.Nem tudom mit hoz 2014 de valószínű, hogy nem lesz megint ennyire egyértelmű a szavazás végeredménye.Kérek mindenkit (legyen akár MSZP-s,Jobbikos,Fideszes vagy bármilyen más gondolkodású),hogy örizzük meg emberi

méltóságainkat és ne beszéljünk egymással úgy mint az barmok, hanem emberi módon.Mert ez a legalja, ha azért bántják egymást az emberek, mert ő nem arra a pártra szavazz...



2014. jan. 29. 12:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Hogy én miért nem szavazok rá? Egyszerű. Az emberek rasszista felére próbál hatni. (Nem kell szítani a gyűlöletet van épp elég máshol is) Ez az egyik. A másik fő ok az, hogy a "követői" az előbb említett rasszisták és a vadbarmok, persze mindig vannak kivételek ezt aláírom, ismerek nem is egy embert. Számomra a legfontosabb, hogy a rá szavazó hogyan vélekedik azokról akik nem az ő pártjára szavaznak. Nekem az ilyen mocskos hazaáruló aki nem rá szavaz kifejezés vette el végképp a kedvem ezektől a...


Én maradok a fidesznél. Mert most ő a jobbik (semmi politikai!) rossz. Szarból meg nem lehet 4 csettintésre házat építeni. Ráadásúl amit itt csinálnak az kb úgy megy még plusszba, hogy az egyik elkezd építeni valamit de a következő lerombolja és újat kezd el építeni. Nos itt most minden szar, mert mondjuk még csak most rakták le az alapokat, de a következő párt így már előnnyel indul, mert nem neki kellett szart eltakarítani.

2014. jan. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Álljunk meg egy pillanatra barátok!A rasszizmusról annyit mondanék hogy a Jobbik nem a cigányság ellen van!A jobbik azon van hogy a bűnöző réteg,magyar vagy cigány ugyanolyan jogalanya legyen a jogrendszernek.Ahogy Vona Gábor mondta,ha a Jobbik hatalomra kerül,akkor a tisztességes cigányembernek jobb lesz,a bűnözőnek rosszabb.Ez ugyanúgy vonatkozik az elszegényedett magyar rétegre is.A másik dolog hogy a cigányság 90%-át nem azért utálja a magyar mert cigány,nem a bőrszíne miatt,hanem azért ahogy élnek és viselkednek.Minimális szocializálódás nélkül a társadalom peremén élnek az adófizetők pénzén.A jobbik itt akar rendet teremteni hogy a cigánynak is legyen munkahelye,ha pedig úgy dönt hogy büdös a bunka és lopni könnyebb,akkor viselje a következményeit.Ez teljesen logikus és semmi faji megkülönböztetés nem szerepel benne,ezek a tények és ezt el kell fogadni.Üdv.
2014. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 tetro ***** válasza:
0%

18.18

és amikor utálsz egy cigányt, akkor azt az erkölcsi bizonyítványa vagy bőrszíne alapján teszed?

2014. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A viselkedése alapján.Van olyan cigány ismerősöm aki rendes adófizető állampolgár,én nem általánosítok.Látszik a kérdéseden hogy csak provokálsz,mert érdembe nem tudsz belekötni.Ebben a gondolatsorban semmi rasszizmus nincs amit leírtam,csak kell hozzá némi intelligencia hogy átlásd.
2014. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 tetro ***** válasza:
0%

23.08

mondjuk a 90% nekem elég rasszistának tűnik. honnan van ez az adat?

2014. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
a Nézőpont Intézet 2008-as felmérése alapján.Pontosabban 91%-a a magyar embereknek.
2014. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 tetro ***** válasza:

00.30

"A másik dolog hogy a cigányság 90%-át nem azért utálja a magyar mert cigány,nem a bőrszíne miatt,hanem azért ahogy élnek és viselkednek"

ez a felmérés nem azt bizonyítja, hogy a romák 90% hogyan él, hanem hogy a magyarok 91%-a előítéletes velük szemben. a két dolog teljesen mást jelent.

2014. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
És a többi kesebbséggel szemben miért nem vagyunk előítéletesek? Nem hiszem hogy bennünk van a baj,csak egyszerűbb ezt mondani.
2014. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 tetro ***** válasza:

11.49

de azok vagyunk.

2014. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk azok!
2014. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!