Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem nőtt jelentősen a...

Miért nem nőtt jelentősen a Jobbik támogatottsága az elmúlt 4 évben?

Figyelt kérdés
A Fidesz kormányzása elég ellentmondásos, ez nem kérdés, még a szimpatizánsok szerint sem. A baloldalt nem kell bemutatni. Egy ilyen politikai környezetben miért nem tudott megerősödni? Azt értem, hogy vannak nehézségek, hogy nem engedik őket média közelbe, bla bla... Engem az érdekel, hogy miért nem kerestek megoldásokat ezekre a nehézségekre? Egyáltalán ez a probléma? Hogy nem jutnak el az emberekhez? Nem lehet, hogy még is meghallják őket, csak nem tetszik amit hallanak? Komolyan érdekel!

2014. márc. 3. 21:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
nem annyira a ciganyokon múlik ez, inkább azokon, akik őket lenyomva akarnak kiemelkedni, mint vizilabdás a vízből. De arra szavazok, legyen 50%fidesz-50%jobbik, lenne dinamizmus (a többi párt meg nem kell, sunyik és félrebeszélők)
2014. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem az a kérdés, hogy miért nem nőtt, hanem hogy ugyan mire fel nőtt volna?


Lófüttyöt nem csináltak az elmúlt ciklusban, csak melengették a popsijukat az ülésteremben, mert az első nap előtt rájöttek ugyanarra, amit mi a 2010-es választások előtt hajtogattunk: a Jobbiknak fogalma nincs a kormányzásról, de még a parlamenti munka milyenségéről sem.


Nem, borsodi villanyszerelőktől meg tesitanároktól ez nem is várható el, de akkor miért olyanokat küldtek?


Most a tinglitangli kampányukkal azt feltételezik, hogy a 2010-es szavazók mind vérszerződést kötöttek velük és akkor is rájuk szavaznának, ha Előd meg Zázrivecz egy melegzászlóval a háttérben üdvözölné a Rosh Hashanát, de ebben nagyon csúnyán csalódni fognak.


2010-ben sokkal jobban begerjesztették a választókat a zsicigányozó multizással, és a szavazataik jelentős része egyszerűen a szavazók pénzügyi megfontolásából volt: azt várták, hogy majd ők segítenek nekik jobban élni. Na ebből semmi se lett, viszont az tagadhatatlan, hogy a Fidesz nagyon jól betolta az ingyenpénz így meg úgy különböző válfajait a mindennapi életbe, így ők mennek vissza a Fideszre szavazni, ahogy 2010 előtt is valószínűleg tették.


Durván túlbecsülik a korábbi szavazóik párthűségét, mert olyan idióták, hogy az internetet teleköpködő pártízezres, max. 100e-s keménymagról azt hiszik, hogy objektíven reprezentálja a választóikat.


Lol.

2014. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
50%

"Erősödik ő. " hónapja 8% volt a támogatottság, most 16%. Tárki felmérés szerint. Indexen fent van, mielőtt forrásért kiabál valaki."

Ezzel együtt a Fidesz támogatottsága még többet is nőtt.

38% fidesz (29% volt)

15% jobbik (8% volt)

2014. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem az a baj, hogy a platformuk sok olyan elemet tartalmaz, ami sokak számára riasztó/taszító lehet.

Én például személy szerint az erős, gazdaságilag és politikailag szuverén Mo. modelljüket támogatom. Egyetértek azzal is, hogy a bűnözőknek keményen oda kell csapni, a kisebbségek ajnározását meg az egész "razsisztá-fásisztázást" le kell állítani. A korrupt és lopó politikusoknak és üzletembereknek szerintem is akasztófán a helyük. Trianont is erősen elítélem, és egyetértek azzal, hogy vmilyen formában orvosolni kéne ezt az igazságtalanságot.

Ugyanakkor a túlzott militarista beállítottságukat nem díjazom, a nagyon enyhe, de azért érezhető, értelmiség-ellenes beállítottságukat és gyakori kereszténykedéseiket sem találom túl vonzónak. Melegként a homofób kilengéseik és az emberek magánéletébe történő beavatkozás iránti vágyuk sem szimpatikusak.

Összességében a programjuk 70-80%-a tökéletes lenne számomra, de az a maradék 20% olyan durván eltér az értékeimtől és homoszexuálisként potenciálisan olyan veszélyt jelent a jogaimra, hogy nem tudom támogatni őket.

2014. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
72%

"Én például személy szerint az erős, gazdaságilag és politikailag szuverén Mo. modelljüket támogatom."


Jobbik alatt egy éven belül éhezés lenne, nem gazdasági erősödés meg szuverenitás.

2014. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
27%

"Jobbik alatt egy éven belül éhezés lenne, nem gazdasági erősödés meg szuverenitás."

Pontosan ezért mondtam modellt. Lehet, hogy az elképzelés vagy ideál szó érthetőbbé tette volna. A Jobbik politikai/gazdasági modellje nem feltétlenül rossz, csupán a megvalósítása nem lenne sikeres a kompetenciát nélkülöző vezetőik és a militarista kilengéseik miatt, ami az egészet rossz irányba terelné.

2014. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

"gazdasági modellje nem feltétlenül rossz, csupán a megvalósítása nem lenne sikeres"


Ergo rossz. Úgy, ahogy van.


Ne csavargassuk már a szavakat.

2014. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Talán azért mert mi régi támogatók nem azért szavaztunk rájuk, hogy neoliberális eszmékkel kampányoljanak meg nem azért, hogy a fidesz se@@ét nyalják 4 éve???? Állandó jelleggel velük szavaznak...sz@r duma, h csak azt szavazzák meg, ami a magyarnak jó...
2014. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
33%
A Jobbik támogatottsága mérhetetlen. Jelenleg 19% a Jobbik támogatottsága a közvélemény-kutató cégek szerint. Annak oka, hogy a Jobbiknak a támogatói rejtőzködnek, mert féltik a munkájukat.
2014. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
19%
álmodozzál utolsó...nagy lesz az áprilisi pofiraesés...jó sokan elfordultak a narancsse@@nyaló sz@rabbiktól..
2014. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!