Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós mégis rendes...

Horthy Miklós mégis rendes ember volt?

Figyelt kérdés

Jómagam a rendszerváltás előtt"gyerekeskedtem"és mindig azt hallottam hogy...


"Horthy így...Horthy úgy...Horthy Miklós micsoda egy szemét ember volt...stb...stb."


Jó.


Elhittem!


Amit az ember ugye sokszor hall azt el is hiszi...


Namost a minap olvastam el egy könyvet(kivettem a könyvtárból-kitünő kötet...mindenkinek csak ajánlani tudom mert közérthetően illetve olvasmányosan írja le a tudnivalókat).


Címe:Az utolsó trónfosztás


1970-ben adták ki!


Az utolsó Habsburg uralkodó(IV.Károly)"életrajza".


Namost...


Amikor Károly 21-ben kétszer is vissza akart jönni az országba akkor Horthy Miklós azzal"szerelte le"(először tárgyaltak majd másodszor volt egy"kis harc is)hogy...


Ő UGYAN KIRÁLYPÁRTI DE MÉGSEM JAVASOLJA KÁROLYNAK A VISSZATÉRÉST MERT ABBAN A PILLANATBAN A"KISANTANT"(a jugoszlávok...a csehszlovákok...a románok)LEROHANJÁK AZ ORSZÁGOT!


És én azóta eltünődtem...


Horthy Miklós tulajdonképpen az ország érdekeit nézte, nem?!


Tudta hogy külső támadás esetén az ország a gyengesége miatt(vesztes háború...határok"eltolása")katasztrófális helyzetbe jut.


Tehát védte a hazát!


Károly-t mit érdekelte mindez...?


Ő csak azt nézte hogy a koronát vissza kapja és a következményekkel mit sem törődött. Míg a kisantant amint látja a Habsburg-ház restaurációját...támad.


Ezt előzte meg Horthy Miklós azáltal hogy nem engedett Károlynak.


Érdekes ez a történelem...szeretem.


Szóval SZERINTEM Horthy Miklós mégis csak rendes ember volt mert...A HAZA MINDENEKELŐTT.


2014. márc. 10. 10:59
1 2
 11/14 60iakos válasza:

7/10 "horthy támogatása nélkül nem deportáltak volna annyi embert Magyarországról. Ugyanolyan büdös náci volt mint a többi."

ez egy nagy baromság!

ő éppen hogy ellenezte a német kapcsolatokat, a zsidó ügyet is addig húzta ameddig tudta.

2014. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A deportálásokat Eichmann Sonderkommandó-ja szervezte. ...Horthy fellépésének köszönhető, hogy a főváros zsidóságát, a már korábban ide menekült vidéki és külföldi zsidókkal együtt, a különleges egységnek nem sikerült elszállítania Auschwitzba.
2014. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 KJUsul ***** válasza:

Az agyhalott komcsikat nem érdeklik a tények, csak hajtogatják a baromságaikat, amiket a hazug, mocskos, komcsi szüleiktől hallottak.


Nekik mindenki náci, aki nem akarja nekik odaadni a maradék vagyonkáját, hogy jól élhessenek. Mert ezek elmebeteg pszichopaták, akik szerint csak az a jó, ahol nekik jó, mindenki másnak meg rossz. Elmebetegek ezek, de sajnos övék az ország - a Parlament, a bíróságok, Alkotmány Bíróság, kormányzás, hivatalok, de még a cégek vezető posztjai is szinte mind....

2014. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

horthy támogatása nélkül nem deportáltak volna annyi embert Magyarországról. Ugyanolyan büdös náci volt mint a többi.



Jó hülye vagy. Nem vágod hogy előbb lekoccoltatták Portugáliába és utána kezdődött a deportálás? Ha meg akkora náci volt akkor MIÉRT nem küldte a zsidókat már 41ben,42-,43-ban????? Ez az egész deportálás az Ő elmozdítása után kezdődött. Majd nézz utána.

2014. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!