Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok miért választottáto...

Jobbikosok miért választottátok a Jobbikot? Van olyan pontjuk amivel nem értetek egyet?

Figyelt kérdés
Legalább egy pármondatos/soros érveléssel, tehát ne csak annyi, hogy tetszett a programjuk.

2014. ápr. 6. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Először is szeretnék nem egy konkrét értékrenddel bíró ember lenni, és nem pártkatona, ezért mérlegeltem. Ha tetszik, ha nem, még mindig toronymagasan vezet a Fidesz, és második és harmadik hely környékén van az erősödő Jobbik és a szebb napokat látott MSzP. Fidesz meg MSzP már kormányoztak, és ugyan véleményem szerint még mindig a Gyurcsány-korszak volt a legrosszabb, a Fidesztől is jóval többet vártam... Rend és elszámoltatás helyett trafikok, bár a gazdaság meg életszínvonal talán fejlődött Gyurcsány óta... Mindegy is, a Jobbik szerintem megérdemel egy esélyt, és a következő parlamentbe szükség vagy egy radikális pártra a neoliberális és a polgári liberális erők mellé...


Kérdezed, hogy van-e olyan pont, amelyben nem értek egyet. Természetesen van. Én nem vagyok annyira euroszkeptikus mint ők, de azért EU-barátnak se mondanám magam...

2014. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%
Kárpátiát hallgatok, alap, hogy Jobbikra szavazok.
2014. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt ami szavazat nem Fideszre és nem is a FrankenMSzP-re (a kormányváltó, mint a Trabantban öcsém) megy, az már jobb helyen van, másrészt ha efölött még bejutó párt is kapja, akkor mandátumot is vesz el ezektől. Az frankóság. Az utolsó pillanatig vaciláltam LMP és Jobbik között, csak mert mindkettő korrekt banda, kb amiben egyetértenek egymással, abban én is teljesen egy húron pendülök velük, és külön-külön is szimpatikusak, épp a számukra legfontosabb néhány dolog miatt (ott se nagyon kicsi a metszet egyébként).


Aztán amikor beléptem az ajtón a szavazóhelyiségbe, és köszönésemre a legközelebbi ember első reakciója volt, hogy "erőt, egészséget!", akkor piszkosul egyértelmű lett, hogy Jobbik 2x, és hátha vége ennek az orwellizálódó fosnak. Remélem a fejemen nem sok látszott, és érvényes szavazat lett a vége, és remélem, nem csak nekem volt tanulságos az eset.

2014. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

-Ingyenessé tenné a fogászatot, fogpótlást is, ami ma sok százezres tétel, azaz megfizethetetlen.

-Nem csak a 3. hanem már a 2. gyerektől lennének kedvezmények

-Devizahitelt a felvétel napján lévő árfolyamon újraszámoltatná, és nem kellene sok esetben 3-500%os uzsorát kifizetni, egy életen át!

2014. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ma hallottam, hogy magyar szoftverek használatának oktatását tennék kötelezővé iskolákban, hogy ezzel elősegítsék a helyi fejlesztők boldogulását. Ezt rossznak tartom. Hiába tanulja azt meg, ha utána minden cégnél a nemzetközileg elfogadottat kell használni. Persze vannak átfedések, de azért mégsem mindegy mi az alap.
2014. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én olvastam a programjukban olyat, hogy az államot átállítja nyílt forráskódra, a francia rég túl van ezen.
2014. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én azzal nem értek egyet, hogy nagyon erőltetik azt a dolgot, hogy több nő legyen a parlamentben.

Nos, én kb a nőktől még a szavazati jogot is elvenném.

2014. ápr. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A női kvóta bevezetését nem a Jobbik akarja/akarta, hanem Gaudi-Nagy Tamás (az LMP-vel karöltve), lásd:


[link]

2014. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!