Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít?...

Magyarország jobban teljesít? Beindult a gazdaság?

Figyelt kérdés

Gazdasági növekedés, rekord alacsony infláció, (nem mag infl.) nőttek a bérek, nőtt a fogyasztás, és több évtized óta nem volt arra példa, hogy ne emelkedjenek az árak, amit a tavalyi év azonos időszakához mérik!


És mielőtt valaki azzal jönne, hogy ezt mondja a jobboldal, meg a jobboldali média, utána olvastam, és ezeket nem csak kormányhoz közeli médiumok, lapok közölték le, már a külföld is visszább vett, a londoni elemzők szerint meg teljesíthetőek ezek a számok.


Orbán megcsinálta, neki volt igaza?


(A kérdés nem provokatív, ha valaki valamit másképp lát, nyugodtan írja le, kulturált, normális hangnemben, köszönöm!)



2014. máj. 14. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
25%
Ezzel szemben ez a kormány egy globális válság közepén egy összeomlás szélén lévő országot vett át, a drága szoc-lib örökséggel. És ma itt tartunk. Persze hogy nem tökéletes minden, persze hogy korrupt, persze hogy vannak intézkedések amik számomra is érthetetlenek.... de relista vagyok és tudom hogy korrupció nélkül nem lehet kormányozni - csak az nem mind1 hogy MENNYIRE korrupt és KINEK korruptálódik - és az elért eredményei pedig VITATHATATLANOK. Majd egyszer ha a mocskot kitakarítják az USA-ból és EU-ból akkor majd - kis túlzással - mindenki elismeréssel fog beszélni Magyarország történelmének ezen időszakáról, és példamutatásáról, mivel véghezvitte a lehetetlent, sőt a lehetőséghez mérten messze túlteljesített. Megvolt az ára, jaj de nagy ára van ennek, de ez az egyetlen reális forgatókönyv aminek az a vége hogy valahogy valamikor jobb lesz, főleg azok számára akiknek erre nagyon nagy szüksége van és sajnos ők nagyon sokan vannak....
2014. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 Mays ***** válasza:
46%

Hol tartunk?? Ki el jobban??

Ez az eu meg usa szanalmas...onnan van penzunk okoskam!!! Egyebkent itt szar sem volna. Ahogy haladunk ill. Duborgunk lassan ezt is megtapasztaljuk.

2014. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
27%

"Hol tartunk??"


- Elkerültünk egy államcsődöt (és minden további felsorolt pontot ennek tükrében értelmezz)

- Növekszik a foglalkoztatottság mind a versenyszférában és természetesen még jobban a közmunkában

- Azok a százezrek akik eddig egyetlen éven keresztül kaptak havi 22.500 forintot és ők is csak akkor ha volt előtte munkája. Ma 50.000 ezer forintot visznek haza legalább fél éven keresztül. ezután újra foglalkoztatják őket, vagy sikerül a versenyszférában elhelyezkedniük, vagy legalább is egy évre biztosan jogosult lesz a 22.500 ft-os segélyre. Tudom hogy ez gyakorlatilag semmi, de így is több mint amit megengedhetnénk magunknak és biztos hogy sokaknak ez igenis segítség. nem beszélve további pozitív hatásról....

- IMF eltakarítás

- Stabil költségvetési hiány

- Stabilizálódó államadósság, sőt csökkenő, drága hitelek olcsóbbra cserélése, forint arány növelése, lakosság szélesebb bevonása

- Stabil növekedés, nem sok de néhány évre biztosított az a 2% körüli növekedés MINIMUM

- Fontos állami vállalatok jól teljesítenek (MÁV, MVM...)

- Bővülő állami tulajdon (nemzeti gázkereskedelmi ZRT., Rába.... az adósság stabilizálódása/csökkenése mellett)

- Stratégiai megállapodások

- Keleti nyitás (bár ez még igencsak kezdeti fázisban van)

- Munkahelyvédelmi akcióterv (nem csökken hanem növekszik a versenyszférában foglalkoztatottak száma, nincs 27%-os munkanélküliség, nincs TROJKA csomag nincs államcsőd veszélye remélem emlékszel még az első pontra)

- Csökkenő rezsiköltség

- Családtámogatás (bár ez azért szerintem nem az igazi, de azért ez is jobb mint a semmi, tudod nincs államcsőd...)

- Bizonyos adókat kimondottan kívánatosnak tartok. (Útdíjrendszer, Népegészségügyi termékadó, Bank-Energia-Multi-Telekom. különadó, Érdekes bevezették, aztán sorra veszik más országok is....)

- Sertéshús ÁFA 5% (bár még csak erre vonatkozik, és ez sem teljes mert csak az élőre/teljes sertésre vagy félsertésre vonatkozik. Azért kezdetnek jó)

- Nem is tudom talán 10 új kórházat építettek, mármint nagy létesítményekkel bővítették/fejlesztették a meglévőket (persze kevés, de kezdetnek nem rossz- tudod épp hogy elkerültük az államcsődöt)

- Meglévő és tervezett nagy vasút és úthálózat fejlesztések (persze még mindig nem tartja a lépést az avulással de azért lassul a romlás üteme, kezdetnek jó...)

- Magánnyugdíj csaknem teljes felszámolása (aminek bevezetése kb. 5000 milliárddal tekerte fel az államadósságot ehhez képes a visszaszerzett 3000 milliárd nem fedezte az okozott kárt de legalább csökkentette)

- Nyugdíjak minden évben infláció meghaladó mértékben nőnek

- A fizetések reálértéke növekszik

- A Nemzeti Bankból a mocskot kitakarították. (éveken át 7-9% jegybanki alapkamat, amivel persze jól lehetett keresni ráadásul legálisan de az ország többi lakosa nem igazán járt jól vele, aztán itt a Növekedési Hitelprogram, aztán a bankfelügyelet végre megfelelő kézben van aki nem hagyja hogy folytassák a 20 éves ámokfutásukat. Van neked fogalmad hogy az itt lévő bankok az elmúlt kb. 15 évben mekkora nyereséget könyveltek el? Tudom nincs. mert akkora hogy el se hinnénk. Ennek a nyereségnek csak egy kis részét visszatennék az itteni bankjaikba akkor az több mint elég lenne hogy rendezzék a devizahiteles mocskos tetteiket és elkezdjenek tisztességesen hitelezni.... de még erre sem hajlandók, energia cégek dettó bár azért ott nem annyira észveszelyő és szembeötlő a kifosztás, a nagy energetikai befektetéseiket 10-15 év alatt átlagban 2-3szorosan megtérültek ezt nevezem ám jó biznisznek. Na és ezt igyekszik megállítani, szép sikerrel...)



Tudod mit, én már elfáradtam túl sok lenne mindent felsorolni. Remélem tudtam válaszolni a kérdésedre. NE FELEDD mindent úgy ért el hogy az államcsőddel néztünk szembe egy globális és EU-s válság kellős közepette!!! és Görögország sorsát jósolták nekünk (államadósság 130%, 27%-os munkanélküliség, 5 év alatt 25% gdp visszesés....)

2014. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 Mays ***** válasza:
63%

No latom teged megvettek mint 1kg kenyeret.

Ez mind fidesz duma es a penzek csoportsitgatasa. A kozmunka meg kidobott penz... Basznak dolgozni, mert nincs kontroll alt. Ingyenelok.

Ha egy kicsit is ertenel a kozgazdasaghoz tudnal olvasni a sorok kozott es akkor latnad mekkora a baj amit ma meg lehet takargatni igy- ugy.

Szerinted miert nem akart egyik part sem nyerni? Miert nem volt kampany?

2014. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 Mays ***** válasza:
67%
A magannyugdij dumad a legjobb, a neveben is benne van, hogy magan...es nem koz. Szerintem ez egy mocskos lopas volt!!!
2014. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
Figyeljetek fideszesek, hozzátok szólok! Beeeeeee!
2014. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Kedves Mays!


Nem akarlak elkeseríteni, de hidd el, azért mert nem fújom az ellenzéki propagandét, mint egyesek, azért még egy picurkát vágom a politikát, persze nem vagyok politikus. Ha a kérdést végig olvastad, akkor leírtam, hogy utánanéztem más orgánumoknál, magyar, külföld egyaránt, hogy nehogy valaki azt írja, hogy ez Fideszes duma. Persze lehet mindenben a rosszat látni, lehet a Fideszt kritizálni, de ami tény, az tény!


Nekem mindig ez volt a bajom, hogy már annyira sok a politikai fan, hogy nem vagyunk képesek összefogni, és mások eredményeit elismerni. Én bár Fideszes vagyok, de volt néhány MSZP-s intézkedés, amit elismertem, ezt tudnám tanácsolni a másik oldalnak is, bár ez inkább álom, mint valóság.

2014. máj. 15. 16:35
 38/62 anonim ***** válasza:

" A kozmunka meg kidobott penz... Basznak dolgozni, mert nincs kontroll alt. Ingyenelok."


egyátalán nem kidobott pénz,hasznos munkát végeznek,mint ahogy eddig i,csak érdekes mióta a fidesz van azóta fújja fel a baloldal a közmunkát,érdekes az ő idejükbe 7500ftot kaptak 1 napra

2014. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
0%

"...Ez mind fidesz duma és a pénzek csoportosítgatása..."


Ez mindent elárul rólad. Tudom a tények kemény dolgok és nehéz mit kezdeni velük. a felsorolt TÉNYEK magukért beszélnek, kár hogy téged még azok sem képesek képesek arra ösztönözni hogy gondolkozz egy kicsit. Mellesleg szerintem kicsit többet konyítok a közgazdasághoz mint te de hagyjuk is, a magadfajtával egyszerűen nem lehet mit kezdeni.

2014. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 Mays ***** válasza:

Kozmunka sajnos igaz szemelyes tapasztalat. Tisztelet a kivetelnek (szerintem kb.2%) ,alt.-ban olyan emberek akik azert nem kellenek sehova, mert basznak dolgozni, ingyenelok.

Mellesleg ezeket az embereketcegek is foglalkoztathatnak (igy lenne kontroll felettuk) csak akkor nem tudnank verni a mellunket.

Engem sajnos nem lehet olcso penzert megvenni....es en nem elek jobban....ja persze nem kozferaban dolgozom....en meg az a barom vok aki vallalkozik annak ellenere, h szarra szivat draga orszagunk, hogy szorhatssak az apropenzt a sok ehes kutyanak.

2014. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!