Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít?...

Magyarország jobban teljesít? Beindult a gazdaság?

Figyelt kérdés

Gazdasági növekedés, rekord alacsony infláció, (nem mag infl.) nőttek a bérek, nőtt a fogyasztás, és több évtized óta nem volt arra példa, hogy ne emelkedjenek az árak, amit a tavalyi év azonos időszakához mérik!


És mielőtt valaki azzal jönne, hogy ezt mondja a jobboldal, meg a jobboldali média, utána olvastam, és ezeket nem csak kormányhoz közeli médiumok, lapok közölték le, már a külföld is visszább vett, a londoni elemzők szerint meg teljesíthetőek ezek a számok.


Orbán megcsinálta, neki volt igaza?


(A kérdés nem provokatív, ha valaki valamit másképp lát, nyugodtan írja le, kulturált, normális hangnemben, köszönöm!)



2014. máj. 14. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 Mays ***** válasza:
A hibakert boccs siettem, mint mindig
2014. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:

#10 ""a gazdasági növekedés a legfontosabb, mert abból lesz pénze az államnak, és akkor onnan tud az állam adni az embereknek!

Nem vagy te lemaradva úgy 30 évet?"

A válaszod: Egyszerű, közgazdasági logika. :)"


Ebben önmagában van némi igazság, de csak annyi, hogy a LEHETŐSÉG fennáll erre. Orbán részéről az akarat hiányzik, így akármilyen jól teljesít a gazdaság, a szociális hálót fogják utoljára fejleszteni.



#20 "ez azzal is járna, hogy az árak többségének további csökkentését várnának a fogyasztók, így a belső fogyasztás újabb visszaesésére lehetne számítani."


Ez önmagában tényleg csak fikció szerintem is, de a nyilatkozó többi állítása megállja a helyét.

Azok az emberek, akiknek eddig betevő falatra sem jutott, szerintem most az egy zsemlével többre fogják költeni azt a minimális összeget, amit megtakarítanak. Bár hozzá kell tenni, hogy pont az élelmiszerek többsége nem lett olcsóbb.

A tévés példád azért rossz, bár ez lehet, hogy csak az én hozzáállásom, hogy mert én ilyen esetben inkább kivárok. Egyrészt azért mert most rohadt magas az € árfolyam, ami felnyomja a külföldi cuccok árát, bár lehet, hogy ez csak rosszabb lesz, de ráadásul technikai cikkek azok, amik a leginkább fejlődnek, így azok, amiket "ma kinézek", pár hónap múlva sokkal olcsóbbak lesznek. Persze vannak kivételek.


#31 " Ezzel szemben ez a kormány egy globális válság közepén egy összeomlás szélén lévő országot vett át, a drága szoc-lib örökséggel. És ma itt tartunk."

Ehhez az eredményhez a Fidesz is jócskán hozzátett: ott rugdosta az akkori MSZP-SZDSZ, majd MSZP kormányt, ahol csak lehetett. Rengeteget ártottak, akkor valahogy inkább a Nemzeti Ellenállást hirdették, most bezzeg a Nemzeti együttműködést.

Nem mondom, hogy minden kezdeményezése jó volt az akkori kormánynak, de voltak jó húzásai is, de a Fidesz mindent aláásta, és a baloldal kommunikációja olyan gyenge volt, hogy nem tudott határozott maradni, kitartani a jó de olykor kellemetlen dolgok mellett. Lásd szociális népszavazás: Akkor nem tettszett a tandíj, most van "hallgatói hozzájárulás" és sokkal rosszabb körülmény. Akkor nem tettszett a vizitdíj és a kórházi napidíj, most van iszonyatosan hosszú várólista, és sokkal nagyobb egészségügyi hozzájárulás, Ha valaki meg nem akarja tudja kivárni a várólistán a sorát, az kifizetheti a teljes költséget. És az egészségügy színvonaláról nem is beszéltem, mint ahogy ezer más megszorításról sem.


A korrupcióról meg annyit, hogy az átláthatósággal és a nyilvánossággal lehet ellene a legjobban védekezni, de a Fidesz mindent próbál takargatni, agyba-főbe korlátozzák az adatigénylés szabályait, a többi mellett. Mit gondolsz, miért nem volt a 2/3 képes arra, hogy az offshore-cégektől vagy feketemunkásokat foglalkoztató (alvállalkozókat beleértve) cégektől megvonják az állami megbízásokat?


#33 Hol tartunk? Na akkor a teljesség igénye nélkül néhány állításodat kapásból megcáfolom!

"növekszik a foglalkoztatás a közmunkában"

- Érdekes, én úgy tudom, hogy a választások után pár héttel a közmunkások számát radikálisan csökkentették (tehát csak kampányfogás volt ez is)!


"Azok a százezrek akik eddig egyetlen éven keresztül kaptak havi 22.500 forintot és ők is csak akkor ha volt előtte munkája. Ma 50.000 ezer forintot visznek haza legalább fél éven keresztül."

- A fél év a maximum, nem a minimum.


"Tudom hogy ez [közfoglalkoztatás/ bére] gyakorlatilag semmi, de így is több mint amit megengedhetnénk magunknak és biztos hogy sokaknak ez igenis segítség. nem beszélve további pozitív hatásról.... "

- A további hatás többek között a munkaerőpiac felborulása. Minimálbér alatt nulla munkajoggal foglalkoztatják az embereket. Ezért sok helyen küldtek el dolgozókat, hogy közfoglalkoztatottakkal váltsák fel őket.


"IMF eltakarítás"

- Na ja, meg tudod nekem mondani, hogy közben mennyi államkötvényt bocsájtottunk ki?! (Ennek sokkal magasabb a kamata) És mielőtt azzal jönnél, hogy a rohadt Szocik adósítottak el bennünket olyan nagyon, megjegyzem, hogy ők csak készenléti hitelt vettek fel, aminek tetemes részét a Fidesz-kormány használta fel. Nem lett volna kötelező.


"Stabilizálódó államadósság, sőt csökkenő, drága hitelek olcsóbbra cserélése, forint arány növelése, lakosság szélesebb bevonása "

- Államadósság rekordot dönt, igen, stabilan. A drága hitelek olcsóbbra cseréléséről már beszéltem ( alacsony kamatozású IMF-adósság -> magasabb kamatozású államkötvény)


"Fontos állami vállalatok jól teljesítenek (MÁV, MVM...)"

- Ezt nem tudom, honnan veszed, de biztos így van. Mellesleg meg kellene jegyezni az áremeléseket, az állami (adófizetői) támogatásokat


"Bővülő állami tulajdon (nemzeti gázkereskedelmi ZRT., Rába.... az adósság stabilizálódása/csökkenése mellett)"

- Ez majd nagyon izgalmas téma lesz hosszútávon. Most a rezsicsökkenéssel elérjük, hogy kisebb legyen a nyereség, aztán nem lesz miből finanszírozni a fejlesztést, karbantartást, így olyan szépen kell majd az állam (adófizetők) zsebébe nyúlni, mint annak a rendje persze a rezsicsökkentés megmarad, csak az adónkat emelik


"Csökkenő rezsiköltség"

Azért ez is vicces! Sok esetben felemelték korábban jó alaposan a díjakat, aztán az emelés felével végül kegyeskedtek csökkenteni, ettől kell hasra vágnom magam. Vagy talán attól, hogy a telefondíjak, és a banki díjak, utazási költségek stb. növekedtek?


"Családtámogatás"

- Na ez is szép! A gazdagok többet kapnak, a szegények kevesebbet, ráadásul mindezt az alacsony keresetű gyermektelenekkel fizettetik meg!!!


"Nem is tudom talán 10 új kórházat építettek, mármint nagy létesítményekkel bővítették/fejlesztették a meglévőket"

- Én meg arról értesültem, hogy míg a Fidesz ellenzékben ellenezte a kórházak bezárását, kormányon ők, maguk is bezártak jóval többet mint tízet, emiatt főleg a vidékiek szívnak.


"Magánnyugdíj csaknem teljes felszámolása (aminek bevezetése kb. 5000 milliárddal tekerte fel az államadósságot ehhez képes a visszaszerzett 3000 milliárd nem fedezte az okozott kárt de legalább csökkentette)"

- MIVAAAAN?! :-o Nem egészen világos, hogy mit akarsz, mondani ezzel, de örülnék, ha kifejtenéd.

Igen, a magánnyugdíjat csaknem teljesen felszámolták, ami szerintem óriási hiba volt. Hogy érted azt, hogy 5000 milliárddal tekerte fel az államadósságot?!

A Fidesz végig azt állította, hogy a magánnyugdíjpénztárak eltőzsdézték a pénzünket, és ezért kellett megvédeni a maradék megtakarításunkat, holott pont fordítva van az egész! A Fidesz kétszeresen károsított meg mindenkit, akinek a nyugdíj megtakarításához hozzáfértek. 1) A kötelezően államkötvénybe fektetett részt lejárat előtt tőkésítették, így ezért nem kaptunk hozamot, egyszerűen "széttépte" a kormány megszabadulva az adósságtól. 2) A részvényeket akkor értékesítették, amikor a gazdasági világválság miatt mindegyik a legkevesebbet érte. Ha vártak volna egy kicsit, sokkal többet értek volna, ezt be is bizonyították a megmaradt magánnyugdíjpénztárak.


"A fizetések reálértéke növekszik"

- Ez az állítás is vérlázító! Persze lehet, hogy a felső tízezeré igen, de ha a minimálbéresek NETTÓ REÁLJÖVEDELMÉT nézzük, az igencsak csökkent. Talán még ha az átlagot nézzük, akkor is.


Annyit emlegetted az épphogy elkerült államcsődöt és azt, hogy a gazdasági világválság kellős közepén voltunk... Tudod, ennek a java az MSZP kormánynak jutott ki, mire a Fidesz került hatalomra, viszonylag már túl voltunk a javán.

2014. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Még egy kis információ. Csak tények, semmi rizsa!

[link]


"Azok a százezrek akik eddig egyetlen éven keresztül kaptak havi 22.500 forintot és ők is csak akkor ha volt előtte munkája. Ma 50.000 ezer forintot visznek haza legalább fél éven keresztül."

- Ezt még megfejelném azzal, hogy egy évben nem 12 hónapig kapják ezt a "rohadt nagy összeget", hanem csupán 11 hónapig, mert egy évben minimum egy hónap munkát kell igazolniuk, ami háromféle lehet: közmunka, alapítványi önkéntes munka, egyszerűsített munkavállalás (az utóbbi kettőnél gyakran nincs is semmi fizetés). Ez is csak arra jó, hogy kozmetikázzák a foglalkoztatási statisztikát.

Megjegyezném továbbá, hogy a Fidesz 9 hónapról 3 hónapra csökkentette az álláskeresési járadékot, miközben az átlagos elhelyezkedés több mint 15 hónapig tart.


A tíz új kórházról nekem a rengeteg új stadion jut eszembe, amit egyáltalán nem tartok olyan fontosnak. Lett volna annak a pénznek ezer más helye is, ami sokkal fontosabb, sürgősebb, megtérülőbb. A stadionok általában veszteséget fognak termelni, mert az iszonyatos rezsijüket nem termeli ki a bevétel. Még szerencse, hogy Orbánnak nem a repülés a hobbija, mert akkor minden falúnak egy-egy hatalmas repülőteret kellene építenie.


"Magánnyugdíj csaknem teljes felszámolása"

- Ezzel kapcsolatosan nem tudok betelni, ezért további megjegyzésemet osztom meg veled.

A manyup megtakarítás elkobzásával és annak felelőtlen feléléséről, megjegyzem, hogy ezzel is hatalmas adósságot teremtett az Orbán-kormány, hiszen egy részben önellátó rendszert borított fel (ami lehet, hogy egy kis szabályozásra azért szorult volna, de semmiképp nem megsemmisítésre) de ezzel egyúttal hatalmas rejtett államadósságot teremtett, hiszen ott a kérdés, hogy miből fogják majd a jövendő nyugdíjasok járadékát kifizetni!

(Tudod, egyre több lesz a nyugdíjas, és egyre kevesebb az aktív munkavállaló, mi lesz ennek szerinted a vége?!)

Egyébként tudtad, hogy a régi alkotmányban szerepelt a nyugdíj és az egészségügyi ellátáshoz való jog, ami az alaptörvényből valamiért kihagytak?


"Nyugdíjak minden évben infláció meghaladó mértékben nőnek"

Elsőként megjegyezném azt, hogy bár a Fidesz állandóan azzal támadta az MSZP-t, hogy elvették a 13. havi nyugdíjat, arról már hallgatnak, hogy ki is adta azt. Megsúgom: az MSZP-s Medgyessy Péter a 2002-es megválasztása után 100 napon belül! A 13. havi nyugdíjat pedig a gazdasági világválság miatt kellett visszavonni, tehát kaptak az MSZP-től ajándékba a nyugdíjasok 8 év alatt 7 havi nyugdíjat! Számold ki, ez hány százalék! Volt azonban még ezen felül is nyugdíjkorrekció, ami pozitívan érintette ezt a csoportot.

A Fidesz bár állandóan emlegeti az elvett 13. havi nyugdíjat, ők mégsem adták vissza, tehát ezt lehet úgy értelmezni, hogy ők éppúgy elveszik azt. Persze tudatában vagyok annak, hogy ez egy kissé populista megnyilvánulás a részemről, mert nincs rá fedezet, de éppen ezért a Fidesznek erkölcsileg támogatnia, vagy legalábbis hallgatnia kellett volna a témát illetően, és ez sok más ügyre is vonatkozik, amit elleneztek ellenzékben, de kormányon nem változtattak meg.


A rokkantsági nyugdíjat eltörölték, helyette bevezették a rokkantsági járadékot. Ezt sokkal kevesebben kapják meg, és sokkal körülményesebb úton. Igaz, hogy voltak csalások ezen a téren, kellett a változtatás, ezt beismerem, de nagyon rosszul oldották ezt meg. Most sok valóban rászoruló nem kap semmilyen ellátást, mert információ esetleg annak értelmezése hiányában, vagy egyéb akadályoztatás miatt nem tudta kezdeményezni az RSZSZ felülvizsgálatát. A rokkantsági ellátás és a rokkantsági nyugdíj között egyébként többek között az a különbség, hogy a rokkantsági ellátottak nem kapják meg a nyugdíjjal járó kedvezményeket (pl. utazási kedvezmény, nyugdíjas igazolvánnyal igénybe vehető kedvezmények). A rokkantsági ellátást kapó személyek, a támogatási idő alatt (mert mindig felülvizsgálatra kell menni, hátha kinőtt a félkarúnak a karja) nem számítják be munkaviszonynak ezt az időszakot, ami azért kellemetlen, mert az öregségi nyugdíjkorhatárt a munkaviszony is meghatározza.

A rendőrök, tűzoltók, stb.-től szintén megvonták a korkedvezményes nyugdíjat. Persze itt is vannak olyanok, akik nem érdemelték meg, mert a rendőrségen dolgozó irodisták éppúgy megkapták, mint a fegyveres szolgálatot teljesítő emberek, akik akár az életüket is kockáztatják egy bevetésen, ami 60 évesen elég gáz.

Szóval ennyit a Schmidt-féle nyugdíjgaranciáról!



Az egykulcsos adórendszerre nem tértél ki, pedig az is ott lóg a levegőben, kb. 500 milliárdos bevételkiesést okozott ráadásul úgy, hogy az alacsony keresetűek jártak rosszul, ezt fokozta az, hogy az adójóváírás megszűnését bevezették.

Érdekes módon, Orbán még korábban úgy nyilatkozott, hogy ő ellene van az egykulcsos adónak, később mégis alaptörvénybe véste. Ezt mivel magyarázod?

https://www.youtube.com/watch?v=nHKk1U0FGoo


"Tudod mit, én már elfáradtam túl sok lenne mindent felsorolni. Remélem tudtam válaszolni a kérdésedre."

Nekem sajnos nem tudtál válaszolni, sőt, egyre több kétely merült fel bennem, úgyhogy hálás lennék, ha új erőre kapnál és eloszlatnád ezeket!

Talán nem követed az oldalt, ezért privátban is tisztelettel megkérlek majd, hogy válaszolj nyilvánosan az itt felvetetéseimre, mert nagyon érdekelnének a válaszaid, ellenérveiddel megerősített cáfolataid.


Válaszodat előre is köszönöm!

2014. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:

"az átláthatósággal és a nyilvánossággal lehet ellene a legjobban védekezni"


Ezzel a bekezdéssel egyetértek, de ha a befolyásos emberek támogatására van szükség akkor engedni kell nekik, anno a királyok se tudtak uralkodni és természetesen építeni az országot ha a nemesek ott tettek keresztbe ahol csak tudtak.... Ez ma is pontosan így van. ezért mondtam hogy korrupció nélkül nem lehet kormányozni a "szabad piaci kapitalizmusban" és a feudális államberendezkedésben legalábbis is biztosan nem..... de ez már más tészta


Közmunka

Tudtommal 1-2 hónap és újra indul ugyanannyi emberrel mint a téli közmunka, most zajlanak a készülődések: földek kijelölése, munkák, képzések (rendes képzések nem olyan mint ami most volt télen) megszervezése. "A fél év a maximum, nem a minimum. " ezt nem tudom.


"A további hatás többek között a munkaerőpiac felborulása" ezt én nem tapasztalom, sem ismerősök, barátok, család, kollégák körében. Sőt sokan egy-kettő találnak munkát, igaz többségük csak minimálbéres bolti eladó vagy szalagmunkára... de ez versenyszféra nem k.munka és a statisztika is az mutatja hogy igenis növekszik a versenyszférában foglalkoztatottak száma.


IMF lehet hogy olcsóbb volt de megvan az ára, privatizáció, megszorítás, és biztos vagyok hogy ez nagyobb gazdasági kárt okoz mint az első években fizetett extra magas kamat, már közel két éve csökkenek a kamatok nézz utána tényleg így van. legutóbb 10 éves papírokat 5,7 körüli hozzammal, kétszeres túljegyzés mellett értékesítettek, tavaly 6,2 körül volt. IMF hitel kamat is ennyi, bár igaz hogy 2010,2011 és 2012ben ennél jóval magasabb hozamokat kellett fizetni, de meg lett az eredménye, ott szorított meg ahol akart, nem ott ahol mondták.... de hagyjuk szerintem megérte szerinted nem.


"Államadósság rekordot dönt" ez HVG.hu nézz utána az egész éves fizetési kötelezettség már megvan. "A Jegybanki tartalék rekordot dönt".... az év végére csökkenni fog és biztos hogy a tavalyi alatt lesz.


"Fontos állami vállalatok jól teljesítenek (MÁV, MVM...)"

Máv sok éve először volt nyereséges, párhuzamos tevékenységeket megszüntették, a kiszervezett tevékenységeket meg töredék áron "házon belül" megcsinálják. Ebből bírósági úgy is van folyamatban azt hiszem. az mvm NYESÉGE nem bevétel, nyeresége 97 milliárdos adózás előtti és 76 milliárd adózás utáni nyeresége volt a lényeg jól látszik.


"Most a rezsicsökkenéssel elérjük, hogy kisebb legyen a nyereség" gondolom kiadást akartál mondani, de nem számít, ezeket a vállalatokat nem érinti a rezsicsökkentés mert ezek ipari szereplők, a gázkereskedő ugyanannyiért adja tovább a gázt mint eddig ez energiavállalatoknak pedig csak a lakosság részére van megmondva hogy mennyiért adhatják tovább.... tehát ez a kérdés ide sehogy nem jön.


Inkább a rezsi csökkenjen és legyen drágább a telefonálás meg az édesség meg ilyen "luxuscikkek" a rezsi csökkentés miatt bizony észrevettem hogy több maradt a zsebembe nem sokkal de azért ez is valami....


"Családtámogatás" igen erre írtam is hogy ez nekem se gyerebe teljesen. nos igen, számszerűsíteni kéne nem százalékolni, akinek meg a levonása kevesebb mint ami jár pl 3 gyerekre az megkapná étkezési utalvány bankártyás változatán, vagyis lenen egy "bankkártya" amire ugyan az a barnás minta lenne nyomva mint amit sokan kapnak fizetés mellé és azt az elfogadó helyeken x és y termékekre lehet költeni egy egyszerű "kártya lehúzással". Egy kulcsos adó dettó, nem támogatom, gazdaságilag nagyon kártékony (M.o.-on főleg ahol a lakosság legalább 40% szegény kb. 50% határozottan vagy csak éppenhogy de középosztály és van a 10% aki többet visz haza, az a 10% sose fog annyit terméket és szolgáltatás fogyasztani mint pl. amennyit az a 40% költene csak pl. élelmiszere, ami mellesleg a nyűglődő élelmiszeriparnak adna egy bitang nagy lökést.... nos igen ezen felül még a jóérzésembe is ütközik, nem igazságos....


"Nem is tudom talán 10 új kórházat építettek"

Az egészségügyben vagyok, az ottani állapotok katasztrofálisak, a rendszer az összeomlás szélén, az orvosok eszméletlen pofátlanok, már ott tart a dolog hogy nem hála pénz van, hanem megmondják előre mennyit kérnekpl. egy szülés 50 ezer, bizony ez van az egészségügyben a várólisták pedig végeláthatatlanok csaknem minden területen, adósság pedig nyakig ellepte az E.ü.-t.... de majdnem minden nagyvárosba épült egy vadiúj kórház, sőt Kecskeméten a honvédség kórházát is csaknem teljesen átadták a Bács-Kiskun Megyei Kórház számára, ezen felül épült egy hatalmas 5 emeletes "T" alakú épület amit 3 éve építenek és ha minden igaz a nyáron/ősszel adjuk át. Béremelést pedig elkezdték, és már a hálapénzt is pedzegetik "hogy ezt már azé nem kéne".....


Magánnyugdíj.

A bevezetése többe volt mint amit a felszámolás hozott pontosan szám szerint nem tudom de ráfizetés volt. Képzeld el 10 évig vagy meddig úgy voltak a nyugdíjak döntő többsége fizetve hogy folyókiadásokra folyamatosan hiteleket vettek fel.... és ha pl. csődbe megy egy m.ny.p.? mert bizony a világban volt rá példa hogy elverték a tulajdonosok a pénzt és akkor azt az államnak kell előteremteni.... (A m.ny.p.-ak C.D.O.-kat vettek, a CDO-k okozták a válságot, vagyis amicsi m.ny.p.-ak is benne voltak a "buliban".... de ez más téma)


"A fizetések reálértéke növekszik"

Igen való igaz hogy a vérlázító a legjobb kifejezés, azt hiszem ebben egyetértünk,


"ennek a java az MSZP kormánynak jutott ki"

Hát ez nehéz kérdés, van benne valami, de azért nem teljesen igaz, a válság hullámokba jött, és igen az első legnagyobb hullámot ők kapták, és amiatt hogy a Fityes eltakarította az IMF-et, nos ennek köszönhetjük hogy nem volt olyan vészes a második hullám.... de ez tul összetett és talán mi mint két "átlag halandó" kevesek is vagyunk ahhoz hogy ezt megvitassuk.


ATV-s link, pont ezt mondtam pár sorral feljebb, ez csősztatás, és fel igazság, nem teljes a kép év végére nyugodj meg 79% alatt lesz....


"csökkentette az álláskeresési járadékot"

Természetesen ellenzem, de tudtommal fél év, de lényegtelen ebben egyetértünk


stadionok

Ebben megint csak egyet értek, de azért a sport jó dolog, a fogadások jövedelmezők, nemzetközi versenyek igen jövedelmezők, életre kéne kellteni a magyar focit, ezt is támogatom, és ha ez megvan az MLSZ jó pénzért privatizálni, ez egy olyan terület ahol amondó vagyok igen hasznos LEHET egy privatizálás, nem a stadionokat eladni ne értsd félre, az MLSZ-t nem ugyan az.... és persze kellett a pénz a közgépnek, hisz a király a nemesek nélkül hasznavehetetlen


Medgyessy Péter

Az egy frankó pali volt, valami jót kezdett el csinálni ez persze sokaknak nem tetszett, nehogy már a "magyarok fölcsöveljenek" ezért szépen eltávolították. Ez veszteség volt, nagy veszteség. Kicsit elszámolta magát, és járhatott volna angol órára, de ha maradt volna 4, sőt 8 éig miniszter ma Magyarország egy jobb ország lenne, megmerem kockáztatni hogy a csehek szintjén élnénk/tartanánk....


Nyugdíjak minden évben nőnek ezen nincs mit magyarázni.


"rokkantsági nyugdíjat" mocsok dolog mert bár a szándék jó, mert tömegek éltek vissza vele, de rengeteg ártatlan áldozata van/volt, ami megbocsájthatatlan, tényleg az. ha "csak" egy embert életét tette volna tönkre már megbocsájthatatlan lenne, de sajnos sokkal többen szenvedték el amit nem érdemeltek..... Sokkal, SOKKAL nagyobb körültekintéssel kellett volna elvégezni ezt az egész dolgot.... ez felháborító az biztos.


"Az egykulcsos adórendszerre nem tértél ki"

előtted járok, már kitértem :)


Nos ez alapján a Fideszt úgy 50%-ban támogatom, mind gazdasági mint politikai tevékenysége miatt


MSZP-Liberális mocsok bagázst: 30% alatt mert sokkal korruptabbak, és az sem mindegy hogy ki felé korruptálódtak.... és mert elszalasztottunk egy olyan jó időszakot a felzárkózásra, fejlődésre, megerősödésre kb. 2000-2008 között ami talán sosem tér vissza, persze ők jól megszedték magukat de mi még évtizedekig fogjuk inni a levét, pedig jó is lehetne....


LMP rendben van.


Jobbik sok dolog amit mond szép és jó, de ők a báránybőrbe bújt farkas, és csak a primitív ember vevő erre az "éljen a Nagy-Magyaroroszág", meg "irtsuk ki a cigányokat és a zsidókat" dumára.

2014. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:

Kedves Vitapartnerem! Köszönöm a nem kevés türelmedet. Be kell hogy valljam, nagyon pozitívan csalódtam benned, mert tényleg, ahogy kértem tőled, alaposan kifejtetted az érveidet, így nincs semmi személyeskedés, indulat, ami egy vitában nagyon fontos. Azért hangsúlyozom, hogy vita, mert a vita célja, hogy közelebb kerüljünk az igazsághoz, és abban különbözik a veszekedéstől, hogy ott csupán a másik lenyomása a cél. Azt külön becsülöm benned, hogy nem ész nélkül véded a Fideszt, kitértél arra is, hogy mik a szerinted is elfogadhatatlan vagy elkerülhetetlen dolgok.


Na ennyi "rizsa" után jöjjön az én válaszom. :)


"a befolyásos emberek támogatására van szükség akkor engedni kell nekik, anno a királyok se tudtak uralkodni és természetesen építeni az országot ha a nemesek ott tettek keresztbe ahol csak tudtak.... Ez ma is pontosan így van. ezért mondtam hogy korrupció nélkül nem lehet kormányozni a "szabad piaci kapitalizmusban" és a feudális államberendezkedésben legalábbis is biztosan nem..... de ez már más tészta"

- Logikus az okfejtésed, de nem értek vele egyet.

Először is a korrupció lényege a megvesztegetésért járó előnyben részesítés. Tehát a korrupció nem azért van, mert különben ellepne minket a szabotázs akciók sorozata, bár TALÁN eleinte lehetne ilyesmivel is számolni. Itt a politikusok, és nem utolsó sorban a PÁRTOK megvásárlásáról van szó.

Az egykori LMP-nek (mostani LMP és PM) volt egy több pontból álló antikorrupciós programja, ez a keresztbetevések lehetőségét is visszaszorította volna. Pl. ha a pályázatokat nem "egy, aki mindent visz" alapon írják ki, (pl. egy autópálya építésnél egy több száz km-es útszakaszt egy cégre és olyan megkötéssel a pályázati kiírásban, hogy csak az pályázhat, aki már építet x km autópályát – jelentősen testre szabva a pályázatot), akkor sokkal több kis cég pályázhatott volna, és sokkal olcsóbb lett volna minden. Ráadásul sokkal reálisabb lett volna az, hogy pl. adócsalásban lebukott cégek vagy azok tulajdonosai más cégnév alatt ne indulhassanak több pályázaton, mert országosan nem csak 3-4 nagy cég közül lehetne válogatni, így a kartelezés is alaposan visszaszorulna. Tovább is részletezhetném, vagy sorolhatnék még érveket, de a lényeget szerintem elmondtam.


"Tudtommal 1-2 hónap és újra indul ugyanannyi emberrel mint a téli közmunka, most zajlanak a készülődések: földek kijelölése, munkák, képzések (rendes képzések nem olyan mint ami most volt télen) megszervezése."

- Ezt a történelem azóta megválaszolta. Azonban, ha így is felmerül bennem pár kérdés. Pl. miért nem dolgozták ki eddig a programot, hogy meglegyen a folytonosság? Az új program meddig tart, az önkormányzati választásokig?! És utána?


Te nem tapasztalod a munkaerőpiac felborulását, ami a közmunka következménye az alacsonyabb fizetés és kevesebb munkavállalói jogok tekintetében. Természetesen ez nem minden ágazatra vonatkozik: jól is néznénk ki ad absurdum, ha atomfizikusainkat kirúgnánk, és "nyócátalányos" tartós munkanélkülieket raknánk a helyükre.


"a statisztika is az mutatja, hogy igenis növekszik a versenyszférában foglalkoztatottak száma."

- A statisztikát ott hamisítják meg, ahol akarják, úgy módosítják a számítást, ahogy akarják. Szerintem pl. úgy lenne "pontosabb" a MAGYAR foglalkoztatási statisztika, ha a külföldön dolgozó magyarokat nem számolnánk bele (hiszen azokat nem Magyarországon és nem magyar cégek foglalkoztatják, de biztos van még sok más nyalánkság is.

Egy érdekes link: [link]


Az IMF hitellel kapcsolatban annyit, hogyha emlékszel rá, kétféle volt belőle, a kamat is kétféle volt. Készenléti hitelkeret és aztán volt a felhasznált hitel. Mindez azért érdekes, mert a készenléti hitelkeret nem jelentett valódi eladósítást, inkább csak egy elvi megállapodást, és egy minimális kamatot, ami bőségesen megérte, hiszen azért volt rá szükség, hogy ne legyen annyira kitéve a spekulációnak a forint, és a magyar gazdaság. A nagyobb kamat akkor jött érvénybe, ha a készenléti hitelkeretből ténylegesen lehívták az összeget. Amíg nem hívták le, simán rá lehetet volna mondani, miután elmúlt a sebezhetőség, hogy köszi, visszaadjuk a pénzt, lemondunk róla, kész, tehát nincs valódi eladósítás, csak papíron (vagyis statisztikában). Ha azonban felvesszük (lehívjuk) a hitelt, akkor már más a helyzet. Azonban az az érdekes, hogy a statisztikákban nem ez a dátum szerepel eladósításnak, sőt, ez a költségvetésben egy pozitív tétel, mintha a semmiből jönne. Mindezt miért írtam le ilyen részletesen? Küldök egy linket, és nézd meg a 104. oldalát. (Alatta ott van a forrás, hogy lásd, nem egy légből kapott akármiről van szó, te is ellenőrizheted)

[link]

Ott a dátum is, nézd meg, hogy melyik kormány mennyi pénzt hívott le. Ők voltak azok, akik igazán tehetnek az eladósodásról. Persze a Fidesz-kommunikáció nagyon jól elhallgatta az eseményeket, és elterelte a figyelmet, de azért nem korrekt, amit csináltak.

Hozzátartozik nálam az is, hogy a hitel nem feltétlenül ördögtől való: ha azt megtérülő beruházásokra fordítják, ami több bevételt hoz, mint amennyi a kamat, ill akárcsak hosszútávon térül is meg, akkor okés. A stadionok nem ilyenek. Jó, azt nem IMF-ből építették, de akkor is. A stadionok mindig veszteséget fognak termelni, de természetesen ez csak egy példa.


„Államadósság rekordot dönt" ez HVG.hu nézz utána az egész éves fizetési kötelezettség már megvan. [A Jegybanki tartalék rekordot dönt....] az év végére csökkenni fog és biztos hogy a tavalyi alatt lesz.”

Megerősítem, az államadósság egyre nő, a forint elszáll, ami súlyosbítja a helyzetet. Figyelmedbe ajánlom azt a tényt is, hogy az atomerőművel kapcsolatos államadósság, € alapú, és a forint meg egyre gyengébb. Vagyis egyre többe kerül nekünk forintban az a francos erőmű.

De ez is csak egy „aprócsa” kitérő, maradjunk a jelennél, mert ez még nem jelenlegi államadósság, csak a jövő kormányokat köti gúzsba!

[link]

[link]

Év végén mindig növekszik az ÁFA-bevétel, és ez sok mindenre kihat, de ez nem a Fidesz érdeme, hanem a karácsonyé. Előző évi hasonló időszakához képest nem hinném, hogy kedvezőbb lenne már csak azért sem, mert sokkal több a szegény ember, kevesebb és így kevesebbet költenek.


„Máv sok éve először volt nyereséges,”

Ja! Pótjeggyel, amit a gyorsvonatokra és sebesvonatokra kell váltani, más drágításokról nem is beszélve... hát így könnyű pozitív eredményt elérni.



[Én:] "Most a rezsicsökkenéssel elérjük, hogy kisebb legyen a nyereség"

[Te:] gondolom kiadást akartál mondani,

Nem, jól mondtam, és az idő engem igazolt: sok helyen nem pályáznak a szolgáltatásokra, mert nem éri meg, vannak helyek, ahol a katasztrófavédelemnek kell gondoskodni szemétszállításról, és van ahol a kéményseprést sem lehet már nyereséges. Az is szempont, hogy fenntartható legyen valami, ne csak jól hangzóan kedvező.

Talán már írtam, hogy a rezsicsökkentés jelenlegi formája teljesen igazságtalan, és fenntarthatatlan.

Azért igazságtalan, mert aki többet fogyaszt, mert mondjuk van egy hatalmas medencéje, vagy luxusvillája, és jól él, több támogatást kap, mint egy szegény ember. Eleve nem helyes, hogy fogyasztásra ösztönöznek embereket energia megtakarítás helyett. Szóval hosszútávon sokkal jobb lenne, ha azt támogatnák, valamint rezsicsökkentés helyett szélesebb rétegnek szociális alapú lakhatási támogatás lenne nagyobb összegben, amiből a gazdagok kiesnének, amúgy is tudják fizetni a medence fűtését, a szegények meg nem halmoznának annyi rezsiadósságot. Ételre is tudnának költeni.


Magánnyugdíj

Megerősítem, hogy egészen biztos, hogy voltak gondok a manyup szabályozással, amit valahogy át kellett volna gondolni, rendeletekkel rendezni, de semmiképpen nem „likvidálni”!

Végül azért volt olyan kevés a nyereség, mert a nyugdíjvédelmi biztos Selmeczi Gabriella (valószínűleg nem a saját feje után, hiszen ő is csak egy báb volt) a hosszú lejáratú államkötvényeket lejárat előtt értékesítették, emiatt nem termelt hozamot, így a kormány meglopta meglopták az állampolgárokat, továbbá a gazdasági világválság csúcsán, vagyis amikor minden részvény a legkevesebbet ért, akkor vették ki azokat, így azzal is csak minimális hozamot vagy veszteséget értek el. Ez a kormány hibája volt, gyorsan kellett nekik a pénz és fontos volt, hogy ne lehessen visszafordítani a helyzetet, de ezt a veszteséget gyatra hozamot is manyupokra varrták, holott később kiderült, hogy sokkal kevesebb költséggel működik a manyup, mint az állami, és sokkal biztonságosabb is. (Lásd: már az alaptörvényben nincs benne az hogy az államnak kell gondoskodnia a nyugdíjasokról, az amit eddig ezen a címen fizettünk, mára az adó része, így már csak „szívességként” annyit adnak, amennyit akarnak.)



stadionok

„Ebben megint csak egyet értek, de azért a sport jó dolog, a fogadások jövedelmezők, nemzetközi versenyek igen jövedelmezők, életre kéne kellteni a magyar focit, ezt is támogatom, és ha ez megvan az MLSZ jó pénzért privatizálni, ez egy olyan terület ahol amondó vagyok igen hasznos LEHET egy privatizálás, nem a stadionokat eladni ne értsd félre, az MLSZ-t nem ugyan az...”

Persze, hogy jó dolog a sport, fontos az egészségre nevelés, de stadionok helyett mondjuk az iskoláknak kellene tornaterem, meg sok hasonló.

A fogadások és a nemzetközi versenyek NEM FEDEZIK A RENGETEG VIDÉKI ÉS FŐVÁROSI STADIONOK FENNTARTÁSI KÖLTSÉGÉT, azok veszteséget fognak termelni, hamarosan lepukkannak, használhatatlanok lesznek... Lehet ezer stadion, ha egy nyamvadt csapatot nem tudunk összehozni. Egy szép álomba sok milliárdot befektetni, ami még meg sem térül igencsak khm, „kockázatos”. A szotyiárusokat is kihagytad, mert az is nyereséges. (remélem megbocsátod az iróniámat)


Medgyessy Péter

Szerintem a száznapos programja néhány tekintetben igazságtalan volt (pl. elsősorban a minimálnyugdíjat kellett volna megemelnie, a sok százezrest hanyagolni. Mondhatnék még sok példát. Kicsit gazdasági szempontból talán még korai volt a száznapos program végrehajtása, de valóban becsülendő tény, hogy ő volt az egyetlen olyan miniszterelnök, aki tartotta a választási ígéretét.


„Nyugdíjak minden évben nőnek ezen nincs mit magyarázni.”

A reálértéke már kevésbé, és pláne nem mondható el az, hogy ez hosszútávon is így lesz.


„Nos ez alapján a Fideszt úgy 50%-ban támogatom, mind gazdasági mint politikai tevékenysége miatt”

Nos én nagylelkűen adok nekik 20%-ot, de inkább 12% felé hajlok, ha arra gondolok, hogy mennyire bebetonozták magukat, 2/3-os többséggel, és gyakorlatilag 100%-ban területeken önkormányzati képviselői ill polgármesteri tisztégben Fidesz-többség van, a mindenféle posztok pártkáderekkel való betöltéséről nem is beszélve (ahol nem a szakmai hozzáértés, hanem a párthűség a lényeg) Szóval mindezzel a történelmi lehetősséggel nem tudtak semmit elérni, csak azt, hogy maguknak kaparják a gesztenyét.


„MSZP-Liberális mocsok bagázst: 30% alatt mert sokkal korruptabbak, és az sem mindegy hogy ki felé korruptálódtak.... és mert elszalasztottunk egy olyan jó időszakot a felzárkózásra, fejlődésre, megerősödésre kb. 2000-2008 között ami talán sosem tér vissza, persze ők jól megszedték magukat de mi még évtizedekig fogjuk inni a levét, pedig jó is lehetne.... „

Én nekik jóval többet adok, de nem sokkal. Elismerem, hogy korruptak, de kevésbé mint a Fidesz, szakmaiságban jóval előrébb jártak, és kevésbé éltek vissza a hatalmukkal (lásd, amikor nekik volt 2/3-uk, nem fordították ki az alkotmányt a saját javukra, több minisztériumot átengedtek az ellenzéknek (sok felelősség így valójában meg is oszlott, ami papíron a baloldalt terheli).


„LMP rendben van.”

Viszonylag. Én inkább PM párti vagyok, amelyik már egy tiszta új értékrendet képvisel. Bár tény, hogy kötött egy együttműködési megállapodást, az MSZP-vel, a DK-val, stb. de azért, mert ebben látták egyedüli esélyét annak, hogy a Fideszt kirobbantsák a betonból. Mára régen világossá vált, hogy nem tud működni az együttműködés hosszútávon. Viszont az LMP-hez hasonlítva sok tekintetben jobbak akkor is, ha csak egy képviselőjük van bent a parlamentben. Az LMP szépen lassan valójában megszűnt ellenzéki pártnak lenni, amit mutatnak összecsapások a kormánnyal szemben, csak színház de valójában eladták magukat húsz forintért.


„Jobbik sok dolog amit mond szép és jó, de ők a báránybőrbe bújt farkas, és csak a primitív ember vevő erre az "éljen a Nagy-Magyaroroszág", meg "irtsuk ki a cigányokat és a zsidókat" dumára.”

Nekem még azzal is erős fenntartásaim vannak, hogy amit mondanak azok szépek és jók, de alapjában egyetértünk velük kapcsolatban.

2014. júl. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

Végül de nem utolsó sorban:

[link]


"A kormány 110 milliárd forintot zárol a kormányzati kiadásoknál."

Persze, hogy nem a stadionépítéseknél! hogy is gondolhattam volna!

2014. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:

Nos ma is okosabb lettem, nem is gondoltam hogy ennyire kordában tartották az adósságot. (kb. 65% volt a válság előtt ha jól emlékszem a cikkre amit linkeltél) de ugye jött a válság és megzuhant a GDP, az adósság meg felugrott, és az árfolyam is gyengült.... ezért lett az 85%. én meg azt hittem, hogy sokkal több volt köszönhető mszp-nek mint és kevesebb a válságnak, nem számít akkor is azt mondom, hogy IMF-nél jobb az hogy nem dirigálnak, mi lenne most a nyugdíjakkal, munkanélküliséggel....???? ha az IMF-et választjuk, még ennyit se érnének mint ma. de az autópályaépítés nagy része az MSZP sara, hogy olyan drágák lettek, a 4-es metróról nem is beszélve. Ezek 1000milliárdok abból szerinted hány száz millió ment zsebbe a politikusokba???? mert szerintem nagyon sok.


Paks: tudtommal az elkészülés után kezdünk törleszteni, ami mikor is lesz 24 körül.... Akkor azért már csak Eurónk lesz, szerintem ezt a fityesz is így gondolja, ezért nem számít az árfolyam paks kapcsán, mert az Euró hitel....


Na röviden most csak ennyire futja, de én még mindig azt mondom adok nekik egy esélyt, 2018-ban majd meglátom, én próbálok optimista maradni, és abban bízom hogy valahogy úgy kormányoznak hogy azt mondják maguknak "nekem is jó legyen meg az embereknek is jó legyen"..... naiv remény, de még reménykedem, amíg van munkám, van hol laknom, van mit ennem, addig reménykedem abban hogy a dolgok talán a jó irányba változnak, és majd nem csak erre futja hanem arra is hogy jussak egyről a kettőre. Én még adok nekik időt arra hogy megvalósítsák az elképzeléseiket, és beérjenek annak "következményei". de ha 8 év önkormányzati és országgyűlési monopólium/tejhatalom után sem lesz semmi változás, vagy netán csak rosszabb lesz minden akkor igen, elvesztem a reményt és elmegyek ebből az országból és vissza se jövök.

2014. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
Kis naiv. Az előző 4 évnél ez még rosszabb lesz. Hála az "okos" népnek. Ha lehetőséged adódik, ne várj újabb négyet!
2014. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

"nem számít akkor is azt mondom, hogy IMF-nél jobb az hogy nem dirigálnak, mi lenne most a nyugdíjakkal, munkanélküliséggel"

Az IMF célja nem az volt, hogy tönkretegyék a nyugdíjasokat, ill. minél nagyobb legyen a munkanélküliség, stb. Ezt a marhaságot csak Orbán sulykolja az emberek fejébe. Az lehet, hogy tettek javaslatokat, hogy mit tegyen a kormány, de nem volt kötelező érvényű, lehetett velük vitatkozni, lehetett más meggyőző költségvetési tervvel előállni. Mellesleg Orbán meg is tette mindazt, amit az IMF javasolt, csak balhézott, és szabadságharcolt, vagyis itt is mást mondott, és mást csinált. Ezzel Schiffer András szembesítette a parlamentben, a felvétel fent van a jutyubon, hadd ne keressem elő.

Szóval az IMF célja nem az, hogy tönkretegye az országot, hanem az, hogy visszakapja a pénzét, nyilván ha csődbe jutunk, akkor elveszíti a saját vagyonát.

Továbbmegyek: a készenléti hitellel a gazdaság megerősítése a célja, de nem ösztönzi az országot arra, hogy azt felhasználják. Ezért van kétféle kamat és THM vagy mi.


Ezért továbbra is fenntartom, hogy Magyarországnak nagyon is jó volt az IMF hitel, csak nem feltétlenül kellett volna a készenléti hitelállományt lehívni. (Ekkora mértékben mindenképpen felesleges volt, de az erről Orbán-kormány tehet a leginkább.) A készenléti hitelkeret kamata nagyon alacsony volt, a lehívott (valóban felhasznált hitel kamata volt nagyobb) Nem vert minket az IMF, hogy hívjuk le a készenléti hitelkeretet, de nagy szükség volt rá akkoriban mint írtam, mert a gazdaság az ország - és ezáltal a gazdaság kisebb szereplői is nagyon ki voltak téve a külföldi spekulációnak. Azért, mert MO fizetőképessége nagyon megkérdőjeleződött, és ez a bizalmatlanság is okozta a forint értékének zuhanását. Ha mélyponton lett volna a forint aprópénzért bármit felvásárolhatnak a külföldiek. Ez tette volna tönkre igazán a magyar gazdaságot, ez növelte volna sokkal jobban meg a munkanélküliek számát, és mivel romokban a gazdaság, nem lett volna pénz szociális kiadások fedezésére sem. Ezáltal a fizetőképes kereslet csökkenése által a belső gazdaság is tovább rontott volna a helyzeten.

Hangsúlyozom tehát, hogy az IMF készenléti hitelkerete nagyon is hasznos volt, mert erősen fékezte megelőzte a további válsághullámokat, csak nem kellett volna marhaságokra is eltapsolni a pénzt.


"az autópályaépítés nagy része az MSZP sara, hogy olyan drágák lettek, a 4-es metróról nem is beszélve."

Biztos, hogy volt kartelezés, mutyi az autópályáknál, és a metró sem volt piskóta, de ezeket nem IMF hitelből, hanem EU támogatásból valósították meg. A hatalmas autópálya-hálózati fejlesztésnek köszönhetően több gyár jött MO-ra, vidéken csökkent a munkanélküliség. A metró egyébként szintén nagy részt Orbánék zsebét tömte, nem véletlenül húzták, hogy az ő kormányuk alatt legyen a kivitelezés. Az MSZP csak tervezgetett inkább tudtommal.


"Paks: tudtommal az elkészülés után kezdünk törleszteni, ami mikor is lesz 24 körül.... Akkor azért már csak Eurónk lesz, szerintem ezt a fityesz is így gondolja, ezért nem számít az árfolyam paks kapcsán, mert az Euró hitel...."

Na ezt nagyon rosszul tudod!

[link]


Ráadásul az oroszoknak nincs olyan kötelezettségük mint a magyaroknak (180 napos késés esetén az orosz fél felmondhatja a szerződést és egy összegben igényt tarthatnak az összegre, ami államcsődöt okozna). Ha már így döntöttek, akkor az lenne a korrekt, ha az is benne lenne, hogy ha az oroszok 180 napot késnek az átadással, akkor a teljes pénzt visszafizetik, kamatosul, bár akkor valószínűleg a gyorsaság érdekében sok biztonsági előírástól eltérnének, és mi egy atombombán ülnénk.


Ráadásul Paks II csak akkor kezd el nyereséget termelni, ha teljesen kész van, és teljes üzemben működik. Ha az oroszok késnek az átadással, vagy nem tudnak/akarnak uránt juttatni hozzánk, (és a használt elemeket elvinni, mint most), akkor így jártunk.


Ha ezt az összeget máshonnan vette volna fel a kormány, akkor szinte az összes vidéki ház hőszigetelését meg lehetett volna valósítani, ami rengeteg új munkahelyet is teremtett volna, és a megtérülés folyamatos lenne. továbbá nem lennénk minden téren kiszolgáltatva Oroszországnak (gáz, urán, pénz - a fenti szankció értelmében!) Hosszútávon valóban fenntartható rezsicsökkenést okozna, és akkor még nem beszéltünk a környezetvédelemről. Nem kell itt nagy zöldségekre gondolni, elég csak arra, amit mindenki tud, hogy a fosszilis energiahordozók mennyisége véges, áruk egyre drágább lesz politikai és piaci okokból egyaránt, amit MO sem tud hosszútávon kompenzálni, ill. a magyarországi kereskedőkkel/közvetítőkkel lenyeletni. Ennek fényében nagyon rossz úton indultunk el. (Ha az lenne a válaszod, hogy a fosszilis energiahordozókat Paks II váltaná fel, elárulom, hogy annak is eléggé véges a kapacitása, és szűkösen behatárolt az élettartama)


Orbán miatt olyan szépen gyengül a forint, és ennek következtében nő az államadósság, mint annak a rendje. Az, hogy mikor lesz MO pénzneme az €, én nem mernék dátumot mondani, de hogy nem az elkövetkezendő 15 évben, az biztos, sőt! Ennek elég alapos kritériumai vannak, amiknek nem tudunk megfelelni, és Orbán politikája is eléggé olyan, ami ezt egyre inkább megnehezíti.


Orbán nagyon bebetonozta a Fideszt, nem négy évre hanem a végtelenségig, és lényegtelen a teljesítménye, nyerni fognak országgyűlésin is és önkormányzatin is és EU-ban is (talán az még a legneccesebb, de lesz pénz a kampányra, míg a többi pártnak nincs, lesz helyük a médiában, míg a többinek nem lesz - csak annak akinek számításból helyet engednek). Az ellenzék (és itt beszélhetünk valódi politikai tényezőkről, de bizniszpártokról is) csak megosztja egymást, az ellenzéki összefogás nem működik, ezért mindig a Fidesz marad hatalmon. Nincsenek is igazán ösztönözve arra, hogy jól teljesítsenek, mert tuti, hogy maradnak. Azokat az eszközöket, amikkel Gyurcsányt "kinyírták", már nem lehet ellenük felhasználni, erről alaposan gondoskodtak.

2014. aug. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy az energiatakarékossági beruházások biztonságosak, azonnali és kiszámítható megtérülést hoznak.


Arra is kell ám gondolni, hogy amikor MO áttér forintról €-ra, milyen lesz a forint árfolyama.

Kétlem, hogy MO az elkövetkező 20 évben, képes lesz-e megfelelni azoknak a pénzügyi követelményeknek, amik az € bevezetéséhez szükségesek, de azt is, hogy addigra jelentősen javulna a forint árfolyama.

Nem kell nagyon okosnak lenni hozzá, elég csak ha számításba vesszük, hogy milyen kiszolgáltatott az ország gazdaságilag.

Milyen terheket rakott Orbán - többek között - paksi paktummal kapcsolatban a mi és gyerekeink, majdani unokáink és dédunokáink nyakába, és hogy lopják szét ezerszer gátlástalanabbul az ország és más vagyonát (pl. föld, trafik), milyen politikai kiszámíthatatlanság van MO-n, ami miatt elbizonytalanodik az ember, hogy merjen-e még gyereket vállalni, de a külföldi befektetőket is alaposan elbizonytalanítják.) Mindenesetre én már a pénzemet valuta/deviza alapú befektetésekbe tettem, igaz, jobb lett volna korábban, de ez van.

2014. aug. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!