Magyarország jobban teljesít? Beindult a gazdaság?
Gazdasági növekedés, rekord alacsony infláció, (nem mag infl.) nőttek a bérek, nőtt a fogyasztás, és több évtized óta nem volt arra példa, hogy ne emelkedjenek az árak, amit a tavalyi év azonos időszakához mérik!
És mielőtt valaki azzal jönne, hogy ezt mondja a jobboldal, meg a jobboldali média, utána olvastam, és ezeket nem csak kormányhoz közeli médiumok, lapok közölték le, már a külföld is visszább vett, a londoni elemzők szerint meg teljesíthetőek ezek a számok.
Orbán megcsinálta, neki volt igaza?
(A kérdés nem provokatív, ha valaki valamit másképp lát, nyugodtan írja le, kulturált, normális hangnemben, köszönöm!)
Ja és a hiány 3% alatt van, ezt még kihagytam.
Az egyik válaszolónak üzenném, hogy oké, ez a logika okés egy részről, csak a bibi ott van, hogy EURÓPA egésze nem teljesít valami hű de jól, egyik ország igen, a másik nem, és ahhoz képest, hogy Magyarországot még pár éve, szinte mindenki hátra sorolta, és negatívan beszéltek róla, ahhoz képest ezek a számok kifejezetten jók!
"Ha nincs infláció a marha lábszár miért drágul?"
Ez jó, tetszik!
miért veszem akkor 5 éve szinte változatlan áron ezt a fajta húst?
Szerintem ez is a zsidóösszeesküvés része!
CSAKAJOBBIK
És a belvárosból is eltűntek a csövesek.
Sose volt még ilyen jó!
Részlet egy 2013. novemberi cikkből, a lényeg a gazdasági elv leírásán van:
""Az alacsony infláció jó a családoknak, háztartásoknak, mert az áremelkedés ellen nagyon nehezen tudnak csak védekezni az emberek. Ebből a szempontból örömteli tény, hogy 1 százalék alá csökkent a magyar infláció mértéke.
Ez azt jelenti, hogy a forintunk az igenis egy szilárd, jó, értékálló pénzzé kezd válni” – így vélekedett tegnap Varga Mihály.
A nemzetgazdasági miniszter örömködő nézeteit azonban nem osztják a szakértők, bár mindenki tisztában van azzal, hogy a fogyasztók számára kedvező, ha csak csekély mértékben, vagy egyáltalán nem növekednek az árak.
A túlzottan alacsony - egy százalék alatti - infláció inkább veszélyes, mint örömteli - mondta a Népszavának Németh Dávid.
A K&H Bank vezető elemzője szerint, ha tartóssá válna a jelenlegi helyzet - amire rendkívül csekély az esély - ez azzal is járna, hogy az árak többségének további csökkentését várnának a fogyasztók, így a belső fogyasztás újabb visszaesésére lehetne számítani.
Előbb-utóbb az áruk előállításának költségeit sem fedeznék a fogyasztói árak, amely egyértelműen az amúgy is gyenge gazdasági növekedést visszafogná.
Érdekes módon a túlzottan alacsony infláció ösztönzi a megtakarításokat oly módon - figyelmeztetett az elemző -, hogy a reálkamatok nagy mértékben megnőnek.
Pillanatnyilag 4 százalék körüliek a betéti kamatok, ez 2 százalékos inflációnál 2 százalékos reálkamatot eredményezett, mindez 1 százalék alatti fogyasztói árindexnél, már 3 százalékos reálkamatot eredményez, ami nem tükrözi a gazdaság növekedésének mai állapotát.
Ugyanakkor torzítja a túlzottan alacsony infláció a kormányzat béremelési szándékait is. A közszférában a pedagógus- és az egészségügyi jövedelmek növeléséről olyan várakozások mellett született döntés, amely 3 százaléknál alig kisebb fogyasztói árindexet vett figyelembe.
Emellett a költségvetés is rosszul jár, mert az áfából jóval kevesebb bevétel folyik be a korábban számítottnál. (Ezt a pedagógusok és egészségügyi dolgozók magasabb személyi jövedelemfizetése nem kompenzálja.)
A lakosságot az is nyugtalaníthatja, hogy a vagyona leértékelődik, ezt különösen az ingatlanpiac érzi meg.
Németh Dávid megítélése szerint - változatlanul lassú gazdasági növekedési ütem mellett - 2-2,5 százalékos infláció és 3 százalékos alapkamat látszik reálisnak.
Ha egy ország éves növekedési üteme például 7-8 százalékos, és emellett 4-5 százalékos inflációt mérnek, ez a gazdaság szereplőinek komolyabb gondot nem okoz.
Mivel a mostani túlzottan alacsony infláció egyszeri hatások - rezsicsökkentés, kedvezőbb mezőgazdasági árak, alacsonyabb üzemanyagköltségek - eredménye, így jövő év februárjától ismét az infláció növekedésére lehet számítani, amely 2014 folyamán elérheti a 3 százalékot is.
Matolcsy György jegybankelnök, aki az utóbbi időben viszonylag ritkán szólal meg, Párizsban a Reuters hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy "vannak olyan tényezők, amelyek hosszabb távon is a defláció (árszínvonal csökkenése) irányában hatnak.
Ilyen a gyenge fogyasztás, a megtakarítások magas szintje és a magyar háztartások erős motivácíója tartozásaik csökkentésére."
Hogy ne lenne infláció, minden nap látom a Ts-ben és más multiknál, hogy a kenyér 40% akcióval, annyi mint a sarki kisboltban.
Hát persze, hogy drágult minden. Komolyan hogy lehet ilyen akciókkal szédíteni az embereket?
A Fityesz érdemei vitathatatlanok. Nem az a lényeg hogy hát jobb-e egy kicsit vagy nem, hanem az hogy ÁLLAMCSŐDDEL néztünk szembe, ha nincs az öszödi beszéd most Görögország sorsán vagyunk vagy még annál is rosszabbon. Szóval köszönjük Gyurcsán Feri bácsi, mert én 99,99% százalékos vagyok benne hogy az az egész szándékos volt. Biztos már nem bírta tovább a gyomra ami 2002-2006 között történt és ez volt az egyetlen mód hogy megbuktassa a saját kormányát és előre hozott választások legyenek mivel biztos szorongatták azok a bizonyosok, sajnos a terv nem sikerült mert még 4 évig fosztogathattak hála a bábkormánynak több tucat fontos emberének, ezért Gyurcsán igenis bátor és hősies ember.... nézhettek hülyének de az ilyen emberek (miniszterelnök, érted mi az!?) A szó legszorosabb értelmében álmában is tudja mit beszél, soha semmilyen körülmények között nem hagyja el egyetlen szó sem a száját ami "olyan dolog" lenne, mert tudja hogy bárhol bármikor fülelhet valaki.... erre szerintem éveken át képzik az ilyen embereket....
Egyszerűen nem lehet röviden leírni és egyszerűen érzékeltetni hogy mekkora eredményeket tudhat magáénak ez a kormány. Nem vagyok bértollnok, csak az elmúlt években napi szinten követtem az eseményeket itthon és a világban.... vagyis pontosítok, amit a hírportálokon és a "független" szakértők által publikált anyagokban olvasta, mert ez messze nem a valóság, de ez már egy másik téma.
ma 20:24
Iszom szavait, bölcsen szólt.
"ez azzal is járna, hogy az árak többségének további csökkentését várnának a fogyasztók, így a belső fogyasztás újabb visszaesésére lehetne számítani."
Ez nevetséges. ez a kijelentés csak egy elképzelt társadalomban állná meg a helyét. Hisz melyik ország polgára követik napi szinten az iflációt? és ennek tükrében hozzák meg döntéseiket. (ma nem veszek tv-t mert holnap után olcsóbb lesz, mivel csökken az infláció....) Ez nevetsége. Nincs olyan társadalom ahol a meghatározó többség ennyire jól él és ennyire tudatos pénzügyileg.... hisz Magyarország lakosságának alsó hangon is a fele arra koncentrál hogy legyen mit ennie és kis túlzással ez a réteg azt sem tudja mi az infláció, nem hogy ennek fényében hozná meg döntéseit.....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!