Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudom kikérni a rólam...

Hogyan tudom kikérni a rólam összegyűjtött adatokat, amit a Kádár-rendszer ügynökei jelentettek rólam? Volt már aki kikérte? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalatotok van erről a lehetőségről? Érdemes-e megkérni? Mennyi idő? És mit kell nekem ezért összeírni az életemből? Ja és kiről kérhetek még adatszolgáltatást, mert tudom anyukám is megfigyelték?

2014. máj. 14. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2014. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lumpenproletár ***** válasza:

Én már kértem ki ilyen aktákat és majd' seggre ültem mert olyanokról is kiderült hogy jelentettek rólam akikről álmomban sem hittem volna...


Aki lelkileg gyenge lábakon áll az hagyja az egészet mert nagy csalódás ha kiderül valakiröl hogy más mint amilyennek hitted...

2014. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lumpenproletár ***** válasza:
100%
Levéltár-onnan TOVÁBB irányítanak.
2014. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

két kérdés még: mennyiben változott a viszonyod azzal akiről megtudtad hogy jelentett rólad? Elmondtad neki?


És mennyi adatott kellett magadról megadnod a levéltárban, hogy kereshessenek?

2014. máj. 16. 20:39
 5/8 Lumpenproletár ***** válasza:

két kérdés még: mennyiben változott a viszonyod azzal akiről megtudtad hogy jelentett rólad? Elmondtad neki?


És mennyi adatott kellett magadról megadnod a levéltárban, hogy kereshessenek?


Papíron nem változott mert nem árultam el hogy tudom amit tudok de azért...igyekszem azóta kerülni. Illetve legalábbis a lehető legkevesebbet találkozni vele...-de ő ennyiből úgysem jön rá hogy"utálom".


Engem a Levéltárban a személyi igazolvánnyal ÉS a lakcímkártával ÉS a születési bizonyítvánnyal küldtek-irányítottak tovább...-de azt ne kelljen már leírni töviröl-hegyire hogy ezután merre hány méter...stb.


Nem ördöngősség ez a folyamat...Levéltár...onnan tovább irányítanak...kész.


Azt meg már mindenki az egyéni habitusából dönti el hogy a kapott értesülések mennyire rázzák meg...

2014. máj. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, nem arra gondoltam.

A héten voltam bent a levéltárban és adtak egy lapot hogy töltsem ki.

Ott van egy hely hogy kivel voltam kapcsolatban és milyen helyszíneken és mikor. Arra kérdezek, hogy ezt mennyire részletesen töltsem ki akár évre pontosan is, mert ez azért nagy munka. Vagy enélkül is megtudhatok ismerőseimről hogy megfigyeltek-e?


Köszi, hogy leírod a tapasztalataidat!

2014. máj. 17. 13:27
 7/8 Lumpenproletár ***** válasza:
Minél bővebb-pontosabb"paramétereket"adsz meg annál biztosabban tudsz választ kapni. Dehát ez szerintem evidens.
2014. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kell-e érte fizetni és ha igen mennyit?
2015. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!