Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » (Jobbikosok) Szerintetek ez...

(Jobbikosok) Szerintetek ez nem ellentmondás?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem ebbe a kategóriába írom, mert részben ide is tartozik. (Olvassátok végig hogy összeálljon a kép!)


Nos arról lenne, szó, hogy nemrégiben találkoztam egyik (jobbikos) ismerősömmel, akivel beszédbe elegyedtem, és valami kapcsán szóba jött a rendőrség is. Mondta, hogy mennyire nem szereti a rendőröket, stb, de igazából akkor nem is foglalkoztam vele igazán mit mond.


Aztán egy-két nappal utána elkezdett foglalkoztatni a dolog, hogy: ha valaki jobbikos, akkor miért utálja a rendőrséget?

Gondoljatok bele. A jobbik az aki azt mondja, hogy meg kéne szigorítani a törvényeket és a börtönbüntetéseket, hogy végre mindenki azt kapja, amit megérdemel. Hogy a gyilkosok tényleg hozzájuk méltó büntetést kapjanak, hogy a rablóknak örökre elmenjen a kedvük a rablástól. És ezt kik fogják megcsinálni? Fogorvosok? Én azt hittem rendőrök. Hogy lehet utálni valakinek az ország azon szakmájába tartozókat, akik az ország és a közbiztonság javulását segítik elő? Főleg egy olyannak, aki JOBBIKOS? Értem én, nem magát a rendőrséget utálja, sőt nem is mindegyik rendőrrel van baja, hanem csak azokkal, akik nem végzik rendesen a munkájukat. Igaza van. És az összes jobbikosnak. Tényleg sokkal jobb lenne, ha csak olyan rendőrök lennének, akik normális munkát végeznek, és nem korruptak (már akinek jó lenne). Tényleg jó lenne(??), ha a törvény keze mindenkire kegyetlenül lecsapna, aki nem él olyan életet, mint amit a törvény szigorúan előír.

De most mondok én valamit.

Ez a jobbikos ismerősom igen szeret iszogatni, és bár rendes ember, sokszor olyat csinál, amit megbán utána. Ha most tényleg lenne egy IGAZÁN szigorú országos szervezet, akkor ő sokkal nagyobb bajba kerülne mint én, az esetleges viselkedése miatt. És kérdem én. Mi lesz akkor azokkal a rockerekkel, akik buli után sörösüvegeket szétszórva és széthányva hagyják maguk után a terepet? Körbekerítik, hogy utána nem tudjanak oda menni? Esetleg ha elkapják őket, rögtön kapnak 2 év börtönt a tolerálhatatlan viselkedésük miatt? Elég sok ilyen "jobbikos" lázadó fiatalember (eléggé távoli!) ismerősöm volt, és hát bevallom őszintén, ha tényleg szigorítani fognak, akkor ŐK jobban pórul járnak majd, mint a romák. Minden pad, ahova leülnek, utána össze van törve, sokkal többet rongálnak (főleg éjszaka), mint bármely roma, a legtöbb betörést, kirakatrablást, gyilkosságot a fehérek követik el. Mindegyiknél ott lapul a vadászkés (kb. 30 centis), napi 4 órát töltenek (a legjobb esetben is) a kocsmában (romát ott nem is látni), és péntek esténként az ordibálástól aludni sem nagyon lehet. Ha most ezek megkapnák a méltó büntetésüket, akkor vajon az egyenlő nagyságú lenne-e azzal, amit a romák érdemelnének? Vagy talán még nagyobb? Vajon az erős (néha túl erős) nemzeti érzelmekkel bíró fehérek viselkedése nem-e rosszabb (vagy legalábbis ugyanolyan), mint a cigányoké?

Persze lehet mondani, hogy a jobbik csak a romabűnözést akarja visszaszorítani.. csakhogy az már bűnnek számít, mert különbséget tennének a fehérek és romák között. Így jogosan, a fehéreket is ugyanúgy kell büntetni, ami azt jelenti, hogy ők sem mászkálhatnak és terrorizálhatják a környéket az arcukba fésült hajukkal, nem bömböltethetnék a játszótéren a feketeruhás hungaristák a motorjaikat (bár ezt most sem szabadna).


Mielőtt megkérdeznétek mi is a kérdés pontosan, inkább olvassátok el mégegyszer, és fogalmazzátok meg magatoknak.


(Ha nem megy, segítek: A jobbikosok vajon a jobbik megszavazásával nem-e dolgoznak saját maguk ellen? Hiszen ellentmondásba kerülnek saját maguk által vallott nézeteikkel azzal, hogy ők sem szentek. Sőt!)

(A fentebb felsoroltakat vehetitek érveknek.)



2014. máj. 19. 21:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel már azért is halálbüntetés járhatna nektek, mert mások halálát kívánjátok, és esélyt adtok annak, hogy esetleg olyan embert ítéljenek halálra, aki nem is bűnös.


Hidd el, nem változna meg ettől semmi. Csakhogy te ezt jól tudod. Ahogy azt is, hogy a jobbik hatalomra jutása után te szépen mennél ki külföldre, minket meg itt hagynátok a szarban.

2014. máj. 20. 10:40
 22/30 szántóvető ***** válasza:

csak röviden:a sokak által úgy irigyelt USA-ban a halálbüntetés működik de nincs szó tömeges kivégzésekről, elrettentő ereje van inkább,nagyon indokolt esetekben alkalmazzák.

"bizonyítékot is találnának"-ez sem így működik a mai világban,a koncepciós ügyek ideje lejárt.

" Hidd el nekem, amiket a hírekben hallani, hogy szétverte a felesége fejét, mellkasát, agyonlőtte, megkéselte a rokonait (most több bűncselekményt sűrítettem össze), azt nem romák, hanem KIZÁRÓLAG fehér emberek követték el."

Már megint te teszel különbséget faji alapon az emberek között,te különbözteted meg őket!Én magyar embert írok,te fehér embert.az írásod rasszizmust sejtet,közben szidod a Jobbikosokat hogy rasszisták.

Ha a fehér ember üt agyon valakit akkor is legyen lehetőség a halálbüntetésre.ha több fehér ember gyilkol az sajnálatos de a büntetés kiszabása előtt még véletlenül sem szabad diszkriminálni.

én nem teszek különbséget etnikai alapon,mégis félni kell a "fajtámtól" ki hallott még ilyet.

az elvakult emberek a legveszélyesebbek a társadalomra nézve,az olyanok akik képtelenek objektíven gondolkodni.

2014. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy a jobbikosok többsége rasszista, de ettől függetlenül én nem ezért szidom őket. Hanem azért, mert rá akarják venni az embereket, hogy olyanok legyenek, mint ők. Ugyanúgy utáljanak mindent, mindenki birka, aki nem lázad valami ellen, valami olyasmi ellen, amit észre sem vesznek. Ha a jobbik lenne hatalmon sem változna meg az életem, legalábbis jóirányba nem. A jobbik sem tudna munkahelyet teremteni, épp ezért is akar ilyen büntetéseket bevezetni, hogy fogyjon a népesség. Nem össze akarja fogni a társadalmat, hogy minél többen legyünk, hogy békesség legyen köztünk, hanem azt akarja, hogy minél kevesebben legyünk, és eközben annyira gyengíti, annyira megosztja, amennyire csak tudja. Csak az eddigi jelenlétével több kárt okozott mint hasznot, és ugyanez vonatkozik a fanatikus híveire. Mert többet ártottak nekem ártatlan magyar embernek ŐK, mint a híres zsidók által irányított cégek, akik tönkreteszik az országot. Nekem még nem szóltak be, nem lopta el semmimet a nemtudommilyen szekta fővezére. Ellentétben a jövő generációjával, a fiatal jobbikosokkal, akik békés megoldás helyett mélyebbre süllyednek, mint itt bárki más Magyarországon.


Az lenne a pártok és a Magyarországon lakók dolga, hogy segítik azokat az embereket, akik nehezen tudnak beilleszkedni pl. a vagyoni körülményeik miatt, hogy normálisan tudjanak utána élni, hogy hasznos tagjai legyenek a társadalomnak. Ti viszont ezeket egyenlővé teszitek a legocsmányabb élőlényfajtával, és kiutáljátok innen az országból.


De mondom, szavazhattok rájuk, csak azért jegyezzétek meg, hogy nektek sem lesz olyan álomvilág (remélem), mint ahogy képzelitek. És ha úgy van, ahogy mondod, akkor ÉN még jobban fogok járni mint ti, ugyanis én eddig sem szegtem törvényt.


Ha pedig mégis úgy van, ahogy mondom, nem sokáig fog tartani a kis rövid uralmuk, hamar le lesznek váltva ÖRÖKRE. És akkor már nem csinálhatják meg, nem hazudozhatják, hogy ők mennyire magyarok, miközben kivégzésekről beszélnek, és a kommunizmusban volt diktatúrát éltetik, nem oszthatják meg az embereket, nem birkázhatják le, ugyanis már ők is le lesznek járatva, már tudni fogják az emberek, hogy kik is ők.

2014. máj. 20. 15:45
 24/30 A kérdező kommentje:
Viszont kíváncsi lennék a többi jobbikos válaszára is, esetleg véleményére. Nem tudom, ilyenkor hol vannak. Valószínűleg csöndben vannak, érzik, hogy szorul a hurok, hogy erre ők sem tudnak mit lépni. De valószínű én vagyok a birka, hogy nem állok be közéjük. Akkor legalább azokat nem hülyézzék és birkázzák le, akik nem olyan "romák lakta környéken" élnek, hanem ott, ahol a nemzeti érzelmekkel túlcsordult fiatalok tanyáznak, ahol egy épelméjű embert nem látni, és örülni, ha az illető fülében csak 3 cm átmérőjű fültágító van.
2014. máj. 20. 15:52
 25/30 anonim ***** válasza:

A rendőrséggel nincs is gond. Maga a szervvel nincs.

Az meg más, hogy milyen emberek alkotják, és azokat kik irányítják.

Még a csendőrség bevezetését is igen fontosnak tartom.

És gondoltam feléred ezt ésszel...

Nem a rendőrség a baj, hanem amit tesznek. Semmiért vitetik el az embert.

2014. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Nem a rendőrség a baj, hanem amit

tesznek. Semmiért vitetik el az embert."


A törvény alapján járnak el. Ha holnap azért kell becsukni valakit mert szőke akkor beviszik. A törvényekkel van a baj, meg az emberekkel

2014. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ez az "ember" skizofrén és hülye is egyben mély rasszizmussal megspékelve. Ritka jó párosítás egyben.
2014. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Ugye ezt az utolsó sort nem nekem szántad?
2014. máj. 21. 22:29
 29/30 anonim ***** válasza:
Önismeretből jelest kapnál! Próbáld meg emberségből is elérni ezt.
2014. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Aki végigolvassa amiket írtam, az majd eldönti ki az emberséges. De azért megkérlek másold ide azt a szövegrészt, amiben azt bizonyítom mennyire emberellenes vagyok. Ellenzem a halálbüntetést, de ellenzem a bűnt is. Azt kijelentem, hogy csak magatoknak okoztok bajt, mert TI rosszabbak vagytok, mint én, és máris emberellenes vagyok. Igen, az olyan emberek ellensége, mint amilyen ti is vagytok. De meg kell hogy mondjam neked azt, hogy az emberellenességet azokra mondják, akik az emberi jogokat nem veszik figyelembe. Ezért az emberellenesség lehet viselkedés, gondolkodás, cselekedet, bármi. És mivel MINDENKI megérdemli az életet, ezért bármit is követ el, nem szabad halálra ítélni. Nem szabad elvennünk az életét, biztos azért ilyen, mert amúgy is szar neki. Mert ha meg lenne elégedve vele, akkor nem tenné azt, amit tesz. De mondom még egyszer, TILOS megölni mást. És ti azt akarjátok, legalábbis a többség azt. Nektek nem elég, hogy az illetőt már eltávolítják a közösségtől, de ne, még öljék is meg. Ezek után már láthatja mindenki, hogy ti is bűnösök vagytok, és az végtelen nagy pofátlanság, hogy nektek áll följebb ez után, és hülyéztek le. Sokkal emberségesebb vagyok mint ti, de már még okosabb is mint voltam, mert azzal is sikerült szembesítenetek, hogy nagyobb hazudozók vagytok, mint bármely más politikus.
2014. máj. 22. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!