Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten sem ülhetnek a...

Budapesten sem ülhetnek a rendes emberek le a parkban, mert a közbiztonság nem hivatalosan egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Hiába Kuruc, tessék elolvasni mert tanulságos kis helyzet.

Ma Magyarországon már a Feneketlen-tónál is a bűnözőket védik a rendesekkel szemben.

Ez kell nektek még mindig?

[link]



2014. jún. 15. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szegény "fedél nélküliek" és itt most VALÓBAN! rájuk gondolok, nem a többire!

Már le sem tudnak "heveredni" egy padra, estére!

Mert a többi lumpen, megéllhetési hajláktalan, nappal is ott feküdt részegen!

2014. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Általánosítottak, és cselekedtek..

A legegyszerűbb..

2014. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen. És három dolog a borzalmas ebben: 1) megtehették, és tudják hogy megtehetik a jövőben is 2) az áldozatokat bilincselték meg először 3) kiengedték ezeket a tetveket egy kis adatfelvétel után, hadd randalírozzanak ezután is


Egyre inkább úgy érzem hogy nem akarok ebben az országban megöregedni, csak hát nyugaton sem jobb semmivel :(

2014. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem a rendőrök polkorrektek akartak lenni, hiszen a környék be van kamerázva. Lehet, hogy az eset éppen olyan helyen volt, ahol nincs közvetlenül kamera, de ezt akkor ott nem tudhatták, az egyoldalú bilincselés független vagy közvetlen tanuk nélkül előítéletes lett volna. Ne a rendőröket bántsd, ők is éppúgy utálják a retkeket mint bármelyik normális magyar. nem a bilincselésen kell siránkozni, hanem azon, hogy a cigányok ennyire gátlástalanok.
2014. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy marhára nem a cikkről szól, de ez jutott eszembe!
2014. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

4 - igen ebben a bilincseléses dologban igazad van. Az a szomorú, hogy a rendőr sem léphet fel úgy ahogy ő szeretne, mert ha tesz egy olyan lépést ami nem tetszik odafent valakinek, rasszista intézkedésnek veszik és le kell adnia a jelvényét. :( Nem jó felé halad ez a világ.

3. voltam

2014. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit OFF, de...

Huszonéves lány vagyok, múltkor vonaton utaztam hazafelé. Tőlem nem messze ült egy olyan igazi roma család, apa, anya, gyerek, nagymama. "Apu" kezében szép nagy bot ékeskedett, habár nem a járáshoz kellett... Tipikusan az a csávó volt, akibe nem kötnél bele, ezt a beszélgetésükből (ami mondjuk nem magyarul folyt) is le lehetett venni.

Én alapból nagyon nem vagyok kötözködős típus, nem avatkozom bele olyan dolgokba, amelyekhez nincs közöm. De akkor nagyon-nagyon rossz napom volt, rettentően dühös voltam, és hát addigra sem sikerült lehiggadnom.

Aznap elhagytam a bérletemet, meg sok más cuccomat is, így éppen volt annyi pénzem, hogy egy 100%-os jegyet tudjak venni hazafelé (merthogy még én voltam betojva, hogy nehogy már jegy nélkül vagy 50%-ossal száljak fel a vonatra, még meg is büntetnek).

A vonat indulása után nem sokkal jött a kalauz, tezsvíremíkhez ért először. Persze jegy nem volt, apu félrehúzta az egyenruhás bácsit, hogy na de kérem, ugyan már, a fiam előtt ugye mégsem képzeli, hogy...

Addig-addig, hogy a kalauz végül mégsem képzelte, úgyhogy szemet hunyt a dolog fölött, szépen otthagyta őket, jött tovább. Nálam meg itt borult ki a bili, hogy komolyan, én egy ilyen ótvar nap után még azért aggódtam, hogy legyen elég pénzem jegyre, ez a gyökér meg egy egész családot elenged büntetés nélkül, mert be van sz*rva?

Nos, amikor hozzám ért, kérte a jegyet, én meg direkt bedobtam a táskámba, hogy majd megkapja, ha tezsvíremékét is lekezelte (nyilván sokkal kulturáltabban fogalmaztam, de elég idegesen). A kalauz el kezdett VELEM ordibálni, hogy mit merészelek, tezsvírem meg meghallotta, miről folyik a szóváltás. Felállt a bottal, elindult felém (a 30 évvel idősebb és úgy 50 kilóval nehezebb férfi) és elkezdett fenyegetni a botjával.

Nem tojtam be tőle, mondjuk direkt úgy tettem, mintha ő ott sem lenne, hiszen nem is vele volt vitám, hanem a tutyi-mutyi kalauzzal. Ez a taktika bevált, roma papa megnyugodott úgy 10 perc után...

(Ízelítő a mondandójából. "Anyukám, vigyázzá' magadra, mert mingyá megnézheted közelebbről is a botomat! Nálunk az asszony nem dumál, hanem hallgat, különben elvágom a torkát!") Aztán megnyugtatott, hogy mivel ilyen szép kislány vagyok, most kivételesen túlélhetem a dolgot 8 napon túl gyógyuló sérülések nélkül (majdnem megköszöntem...).

A kalauzban mondjuk helyrekattanhatott valami, félúton elkezdett velük ugatni később, hogy szálljanak le, nem fogják végigutazni az útvonalat jegy nélkül. Nos, vele nem volt ilyen "kegyelmes" barátunk, egészen konkrétan neki akart menni, a kalauz lemenekült a vonatról, hívta a rendőrséget. A roma csávó ordenáré módon üvöltözött a peronon, épp amiatt sírt, hogy a bicskáját otthon hagyta. Azt elfelejtettem mondani, hogy a dali magyar férfiak a vonaton (átlag 40-50 év körüli hímnemű egyedek) egész úton egy szót nem szóltak, még akkor sem, amikor engem fenyegetett. Amikor a peronon zajlottak az események, akkor kezdtem el okoskodni magukban, hogy milyen besz*ari ez a kalauz, miért nem megy oda, és üti le barátunkat? (Nekem sem kellett több, beolvastam az egyiküknek, hogy ő ugyan mi a fenét csinált eddig, hogy most itt osztja az észt?) A vonat fél órán keresztül állt, ezután érkeztek ki a rendőrök (akik nyilván nagyon siettek).

Közben tezsvírünk felesége (egy amúgy szimpatikus, de látszatra agyonfélemlített, kicsi, megtört asszony) szintén leszállt a vonatról, és mondta, hogy van pénzük, kifizeti inkább a négy jegyet, de elege van a cirkuszból, meg kényelmetlenül is érezte magát, hogy miattuk áll a közlekedés. Férjeura erre majdnem megverte, hogy mit képzel magáról, ő ugyan nem fog fizetni a jegyekért, mert milyen jogon kéne így cselekednie?

Én közben hívtam valakit, aki onnan hazavitt, de rendőrök ide vagy oda (akik szemmel láthatóan nagyon urai voltak a helyzetnek) nem mertem egyedül elmenni a roma férfi mellett, úgyhogy hívtam a "bodyguardomat".

Ez már az aluljáróban volt, sajnos akkorra már a rendőrök is épp ott álltak a kiccsaláddal, épp a papát próbálták nyugtatgatni (persze eszükben sem volt elvinni, vagy megbüntetni). Emberünk sajnos észrevett, úgyhogy volt még néhány keresetlen szava hozzám (hiszen végső soron miattam tört ki a balhé), de nem jött oda.

Következő pillanatban már a rendőröket küldte melegebb éghajlatra, ugyanis kiszúrt magának egy kocsmát az állomás mellett, és nehogy már valaki meg merje őt akadályozni abban, hogy legurítson néhány üveg sört, ha neki úgy tartja kedve!

Nos, vége. Ezzel az incidenssel nejem a legnagyobb problémám az volt, hogy:

a) a kalauz meghunyászkodó, besz*ri módon viselkedett, velem pedig (aki teljesen kulturált módon beszéltem vele, ráadásul jegyem is volt, az más kérdés, hogy rebelliskedő hangulatomban inkább visszahajítottam a táskámba) rettentően bunkó volt

b) a magyar férfiak (akik persze nyugalmi szituációban folyton cigányoznak, meg szidják a rendőröket, hogy miért félnek a romáktól) nemhogy nem szóltak egy szót sem, hogy védjenek engem (vagy később a kalauzt), de még a fejüket is elfordították, majd a "veszély" után egyből kinyílt a szájuk

3) a rendőrök, akik most sem mertek fellépni egy roma részéről érkező atrocitással szemben.


Testérem haverjainak amúgy hasonló sztorija volt a cikkben közölthöz. Roma srácok mentek nekik egy kocsmában, elkezdték verni őket. Csak rossz lóra tettek, mert a magyar srácok nem ijedtek meg, hanem visszaütöttek, végül "meg is nyerték" a csatát. Ezután páran a romák közül egyből hívták a rendőröket, még ők jelentették fel a magyarokat, a rendőrök pedig fogták a pártjukat. Most ők (a magyar fiúk) félnek, hogy mi lesz az egészből - a dolog nemrég történt ugyanis.

Elég szomorú, hogy ez az igazságszolgáltatás nálunk:( Éljen az egyenlő bánásmód!

2014. jún. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"polkorrektek"


Ilyen szó a magyar nyelvben nincsen. (politically correct/political correctness: egy usánkás műszó, gyakorlatilag az értelme az, hogy tiltja, hogy bármilyen faji/nemi/etnikai/vallási/szexuális ismertetőjelet aggassunk emberekre)

Magyarországon nem használjuk ezt a kifejezést.

2014. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Atya-Úr-Isten!

Ez nem cimballom!

RTL Klub...téma lehetne!

2014. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves huszonéves lány!

Te itt most rettenetesen osztottad az észt, úgy tűnik, még mindig nem higgadtál le, mert nem vetted észre, rossz helyen.

A te dolgod, hogy mennyire vagy "húmajdénmegmondom" egyedi esetekben. De azért nem árt ismerni az igazi okokat, az egész folyamatot, és főleg a helyzet valódi megoldását. Különben könnyen beszélhetünk hasznavehetetlen dolgokat (hogy finoman szóljak).


Mindenekelőtt, az egyik ok. A te fogalmazásod. Persze te is csak a divat után mész. Tudod, én is egy béketűrő ember vagyok, nőket különösen utálok bántani (szóban és tettben is), meg nem is tartom célravezetőnek. De bizony egy rossz napomban én is elmeséltem volna a véleményem rólad, neked, ha csak úgy letezsvireimezel. Ha durva vagyok, a tettet kezelheted, de nem minősíthetsz. Az nem a te dolgod.

Tudom, itt egy ország minősít, nagyon gyakran alappal, még többször alaptalanul. És ha azt megtorolják, akkor bizony nem ők kezdték, még ha ezt nehéz is elfogadni. Még ha a megtorlás nem is megfelelő válasz. Te még soha nem vetted észre magadon, hogy rossz választ adsz egy helyzetre? Magadtól nem, de mástól számon kéred?


Igen, a jegyet meg kell venni, ha nem, annak következményei kell, hogy legyenek. Csak rossz helyre és rosszul címeztél. Gondolod, hogy eredményes, ha az a kalauz egymagában, naponta többször, "megfenyíteni" akarna hasonló eseteket, mondjuk öt hat kigyúrt fickóval szemben? A kalauz hibásan, de a helyzetnek megfelelően, célszerűen cselekedett. A feladat megoldása messze meghaladja az erejét. Ezt tudják a felettesei is, mégse cselekszenek, ők se. Ezzel egyfelől felmentést adnak a kalauznak. Másfelől felvetik a kérdést, ők a kompetensek? Nem! A rendőrség inkább. Ha ők se cselekszenek, vajon, miért nem? Talán, mert az ő kompetenciájukat is meghaladja. A 20-30 negyvenes ötvenes fickó se cselekedett. Téged persze megvédhettek volna, csak ők feltehetően naponta utaznak arra, másrészt elgondolhatták korábban: ezt mindannyiszor nekik kell megoldani? (zárójelben: semmi esetre sem, de abban az egy esetben, veled kapcsolatban, akkor bizony igen!)


No de akkor ki a felelős? Nehéz válasz, szakemberek az szokták mondani az ilyesmire, rendszerhiba. A cigányság helyzetével kapcsolatos problémák annyira sokrétűek, és annyira nagyok, hogy azt tüneti kezeléssel, és egyes esetekben, megoldani nem lehet. Válasszuk ketté. Szükségesek az azonnali akut beavatkozások, mint például a te esetedben, vagy durvább változatoknál. De ezek csak úgynevezett kármentések. Mint amikor az árvíz elől kimented az értékeidet. Ez az egyik rész. A másik a generális megoldás, ami hosszú és lassú, sokba kerül és mindenki szükséges hozzá. A vezénylés, a sok pénz biztosítása persze ilyenkor kormányzati feladat. A kormány azonban nem tesz semmit, hacsak a szőnyeg alá söprést nem tekintjük ténykedésnek. Félreértés ne essék, nemcsak a mostani, az összes eddigi se tett semmit. A helyzet pedig fajul. No ez a rendszerhiba. Amit kezelni elkezdeni kormányzati intézkedésekkel kell és lehet. Elsőként megfelelő törvényekkel (a mostaniak e szempontból is kutyaütők). Aztán megfelelő intézményekkel. Ilyen nincs. Aztán megfelelő hozzáállással. Amely például nem a rendőrségre hárítja azt a felelősséget, ami az övé. Ezért nem cselekszik a rendőrség. Nem kompetens, mint fegyveres erő, végrehajtó. Tudniillik a szakszerű utasítás végrehajtója. De önmaga nem találhatja ki az utasítást, mert azt puccsnak hívják.

ÉS azért nem cselekszik a vasúti vezetés, mert tudja, hogy hogy nincs partnere. És a kalauz is inkább csak önmaga lelkiismeretének megnyugtatására végez pótcselekvést. Ő pontosan tudta, amit te nem. Ha nem akarják, soha nem fog tudni jegyet kérni, mert megverik. Ezt úgy hívják, hogy nincsenek biztosítva a munkafeltételei. Nem is kérik számon rajta, ha nem megfelelően végzi a munkáját.

De ne hidd, hogy neked nincs felelősséged! Változtatnod kell a lenéző magatartásodon. Azon is, hogy olyan kormányt engedsz helyzetbe jutni, amely alkalmatlan a feladatai ellátására. Elvégre te választottál.


Szóval ez egy bonyolult rendszerhiba, ahol minden résztvevőnek van felelőssége, neked, a többi utasnak, a kalauznak, a rendőrnek, a kormánynak, a cigánynak, az egész társadalomnak. De a felelősség ezek közül egynek sem tehető a nyakába egyedül. Nem egyforma mértékű, de senki se húzhatja ki magát belőle. Megoldani csak együtt lehet eredményesen. Ehhez mindenekelőtt párbeszéd kell. A cigányokkal is, bármennyire nehéz is. A kérdés mindössze az: valódi megoldást, vagy látszatmegoldást akarsz-e.


Üdvözlettel, a társadalom egy tagja, aki felelősnek érzi magát, és várja a társakat a cselekvésre (ezért is szóltam).

2014. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!