Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten sem ülhetnek a...

Budapesten sem ülhetnek a rendes emberek le a parkban, mert a közbiztonság nem hivatalosan egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Hiába Kuruc, tessék elolvasni mert tanulságos kis helyzet.

Ma Magyarországon már a Feneketlen-tónál is a bűnözőket védik a rendesekkel szemben.

Ez kell nektek még mindig?

[link]



2014. jún. 15. 22:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Azt elfelejtettem mondani, hogy a dali magyar férfiak a vonaton (átlag 40-50 év körüli hímnemű egyedek) egész úton egy szót nem szóltak, még akkor sem, amikor engem fenyegetett."


És ez az egyik legnagyobb probléma ezekben az esetekben. Ezek az alakok pont azért ilyen magabiztosak, mert tudják, hogy nem fog ellenük felszólalni senki, mert amúgy úgy futnának, hogy a lábuk nem érné a földet. Engem egyszer a Blaha Lujza téren talált meg három napbarnított, mert állítólag nekik mentem mikor a villamosról szálltam le, hát mondanom se kell, a tömött megállóban senki nem akadt, aki segített volna.

2014. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es válaszoló, én írtam le kicsivel feljebb a történetem.

1) Nem osztottam az észt, elmondtam, mi történt. Nem tudom, mi lett volna a megfelelő hely, a TV-hez kellett volna rohannom? Nem vagyok az a típus. Ide is csak azért írtam le, mert nagyon témába vágott. Máskor ha nem érdekel valami, azt ne olvasd el.

Higgadtnak pedig éppenséggel higgadt vagyok, csak tudod amikor a nem külső megfigyelőként látsz/hallasz/élsz át ilyet, hanem te vagy az egyik főszereplő, akkor jobban megérint a dolog.

2) Én nem tezsvíremeztem le akkor a cigány embert (amúgy ő szólította így a kalauzt). Én vele nem is kommunikáltam, ugyanis a kalauzzal kezdeményeztem vitát, nem a roma barátunkkal, az más kérdés, hogy neki nem tetszett a beszélgetésünk témája, és nekem esett. Az egy dolog, hogy most így meséltem el, talán nem ellett volna így fogalmaznom, lehet. De ha te ebből a megnevezésből azt szűröd le, hogy rasszista vagyok, akkor nagyot tévedsz. Nem vagyok romaellenes, nem is általánosítok mindegyikükre ebből az esetből.

"Tudom, itt egy ország minősít, nagyon gyakran alappal, még többször alaptalanul. És ha azt megtorolják, akkor bizony nem ők kezdték, még ha ezt nehéz is elfogadni. Még ha a megtorlás nem is megfelelő válasz. Te még soha nem vetted észre magadon, hogy rossz választ adsz egy helyzetre? Magadtól nem, de mástól számon kéred?"

Annyira túlbonyolítottad a mondandódat, hogy nem biztos, hogy jól értelmezem. Azt szűröm le belőle, hogy legtöbbször a magyarok inzultálják a romákat, akik megtorlást gyakorolnak? Ha ezt komolyan gondolod, akkor nem tudom, honnan szerzed az információidat. Nekem van még pár személyes. Az egyik, amikor 13 évesen az egyik barátnőmmel voltunk az egyik pályaudvaron, indultunk volna haza, erre belénk kötött egy roma srácokból álló csapat. Beszólogattak, gyönyörű szavakkal illettek minket, a vége pedig az lett, hogy a barátnőmet, aki épp telefonált, megszabadították a mobiljától. (Elárulom: nem mi kezdeményeztünk, bár lehet, hogy ez nem volt egyértelmű a leírásomból.)


A kalauz hagy ne sajnáljam. Nem volt ott 5-6 kigyúrt fiatalember, csak egy 5 éves kisgyerek, két nő, meg egy 45-50 éves roma ember. Egyébként mint kiemeltem, nem csak az ő hibája volt. Ha annak tudatában lett volna, hogy a kocsiban ülő férfiak adott helyzetben a védelmére kelnek (mint ahogy ez roma társainknál szokás), akkor valószínűleg megbüntette volna őket. De sajnos a magyarok nem az összetartásról híresek, ritkán védjük meg egymást, amikor arra szükség lenne.

Igen, az a véleményem, hogy adott esetben igenis nekünk kell megoldani! Ha látom, hogy valaki összeesik az utcán, akkor nem átlépek felette, hanem odarohanok segíteni, adott esetben mentőt hívni. Ha pedig valakit jogtalanul fenyegetnek testi sértéssel, amikor az a munkáját végzi, akkor igenis kiállok mellette. Volt már rá példa.

Egyébként a magyar férfiakkal nem az volt a legnagyobb baj akkor, hogy nem avatkoztak közbe. Hanem hogy utána (amikor a roma már nem hallotta őket) egyből elkezdtek okoskodni, meg rasszista megjegyzéseket tenni.

Ha (kulturált módon!) akkor mertek volna kiállni a kalauz mellett, amikor a jegyeiket akarta elkérni, vagy amikor engem fenyegetett, akkor rossz szavam nem lenne. De nemhogy ezt nem tették meg, hanem egyenesen kibámultak az ablakon, mintha semmi nem történt volna!

Eláruljam mi történt volna fordított helyzetben? ha teszem azt, egy magyar férfi egy roma lányt mert volna inzultálni egy romákkal teli kocsiban, hát elhiheted, hogy szétszedték volna. Itt egyébként nem én vagyok a lényeg (látom, neked ez jött le), hanem az, hogy mi magyarok miért nem vagyunk képesek kiállni egymásért, miért csak a szája jár mindenkinek? Mert cigányozni mindenki nagyon tud, csak normálisan gondolkozni meg cselekedni nem, ha arra kerülne sor.

Én nagyon jól tudom, hogy a rendszer hibája az, hogy a roma társadalom, illetve a roma-magyar együttélés jelenleg itt tart, olyannyira, hogy egyszer dolgozatot is írtam belőle. Szóval tudnék beszélgetni róla reggelig...

De amikor ilyen helyzetbe kerülsz, ott helyben nem a rendszer fog először eszedbe jutni, hanem az, hogy egy emberi lény miért viselkedik így?

És hogy még egyszer tisztázzam: NEM a romákba kötöttem bele. Ha magyar család lett volna, ugyanúgy elmondom a kalauznak a véleményem.

Én csak kifejtettem, hogy nem tartom igazságosnak azt, hogy ők négyen ingyen utaznak a vonaton, miközben a többiektől elvárja, hogy megvegyék és bemutassák a jegyüket. Csupán annyit mondtam, hogy bemutatom a jegyemet, amennyiben mindenki mástól is elkéri, illetve megbünteti azt, akinek nincs joga a vonaton utazni (mint ahogyan majdnem velem is megtette). Mindezt úgy, hogy egyáltalán nem ütöttem meg illetlen hangnemet, nem mutogattam a roma családra, nem is szóltam hozzájuk.

Szóval akkor én kérek elnézést, hogy elvárom, hogy a rendszer egyenlő bánásmódban részesítsen engem, és egy cigány honfitársamat.

2014. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mégsem túlzás az a 25% a funkcionális analfabéták arányát a társadalmon belül tekintve...
2014. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

De miért van ez? Emiatt a sok idióta gyökér liberális ajándék miatt, amit aki itt is ír, már végig sem olvastam.

Nem léptek a magyarok?

Pont azért amit vázoltál később, hogy egy magyar csak szarul jöhet ki ha cigánnyal kezd.

A kalauz is, az utasok, a haverjaid is.


Miért? Mert egy idióta farok kormányunk van, akiket az idióta farok agymosott barom nép választott meg !

Ez kell nektek? Szavazzatok csak a libsi bibsi fideszcsi tákolmány rabló bandákra, ez kell nektek, egyétek.


A lányt meg becsülöm, több ilyen kéne !

Remélem benne Jobbik szavazót tisztelhetek, ha nem, ha esze van, ezután az lesz, és a haverjai is !

Aki ezt a sok retek bűnözőt védi, az ugyan úgy börtöne való, bűnsegéd !

2014. jún. 17. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!