Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem nem érdekel a...

Csak engem nem érdekel a politika?

Figyelt kérdés

Itthon a családban is páran politizálnak, minden családi összejövetelen valahogy szóba jön és már elegem van. Régebben komoly ellentétek is adódtak emiatt (a más-más álláspontok miatt) Egyáltalán nem érdekel hogy most ki a csaló meg tolvaj, komolyan, nagy ívből leszarom az egészet!

Nem is értem mit a jó ebben.


2010. jan. 8. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem csodálom, iylen környezetben... Nem szabad túlzásba vinni, de azért nem árt megbeszélni a fölöttünk zajló dolgokat. Akár politikától függetlenül is. Szóval egyáltalán nem baj, de átverni ne hagyd magad az a lényeg!
2010. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok, pár évvel ezelőtt én is így gondolkodtam még.
2010. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én meg 33 vagyok, és MÁR én is így gondolom. Teljesen felesleges politizálni, még itt, a gyakorikerdesek.hu-n is... csak marják egymást az emberek. Talán élvezik. Legalábbis remélem. (Ha nem élveznék, biztos nem csinálnák.)
2010. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az emberek 30%-át egyáltalán nem érdekli, további 30%-ot csak kismértékben. Engem pl. nagyon érdekel, bár nem drukkerként, hanem inkább az egésznek a működése érdekel.
2010. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
És akkor mi érdekel? A Mómika-só? Vagy egy fincsi fagyi a reklámból? Most egy kicsit durva leszek, nem megsérteni akarlak, csak talán így érthetőbb lesz. Szóval szerintem egy állat gondolkodik így, hogy nem érdekli a környezete, nem érdekli, hogy mi miért van. Igyekszik megtömni a hasát, meg párosodni, amikor eljön a párzási időszak, és kész. Mondjuk a mai uralkodó tőkés elitnek ez a célja. Kialakítani ezt a közönyt és érdektelenséget a közügyek iránt, és amíg kiadalgolják neked a minimális életlehetőségeket, addig azt csinálnak, úgy zsákmányolnak ki stb, ahogy akarnak, mert ugye téged nem érdekel. Hát gratulálok!
2010. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

16:39

úgy gondolom sok más fontosabb érték van a politizálásnál. és itt most nem a "mónika sókra" és a "fincsi fagyi reklámokra" gondolok.

és ha már egy kicsi véleményem van az egész politikáról, rögtön akad olyan, aki bármibe bele tud kötni. és így máris elindítottam egy lavinát.

nem azt mondom hogy nincs véleményem róluk, csak magamban tartom ezeket mert nem tartom lényegesnek ezt az egészet.

2010. jan. 8. 16:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon lényeges. Ezer szállal kötődik mindenki a politikához. Milyenek az adók, hogy lehet megélni, miért kell folyton szélhámoskodni, mekkora a biztonság, a stabilitás, milyen az életminőség stb. Én azt állítom, hogy ha Magyarországon jó kormányzás lett volna az elmúlt 20 évben, akkor 5-6-szor jobban élne mindenki és nem lenne ennyi tolvaj stb. (Lásd Szlovénia. Ugyanabból a helyzetből indult, mint mi, és utolérte Németországot. Mi meg csak itt kínlódunk. Nagy részben ezt is a politikának köszönhetjük.) De ha mondjuk úgy fogalmazol, hogy ehhez a nívótlan magyar politikai élethez nincs kedved, azt teljesen megértem. Én se hallgatok már meg egy politikust se, de követem a híreket, az értékeléseket, van véleményem, és veled ellentétben én még arra is veszem a fáradtságot, hogy terjeszteni is próbálom. Persze ezt nem muszáj, és én nem veszekedős stílusban fejezem ki magam.
2010. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is fontos h nyomon kövesük, nekem se mindegy mi zajlik körülöttem. És igenis muszáj a saját érdekeinkért harcolni, nem pedig legyinteni mert senki nem fog helyettünk harcolni h jobb legyen, egy őrült érdekérvényesités ez a politika! Erősebb kutya b.....ik effektus. Fontosnak tartom a szakszervezetzeket, civil szervezeteket, meg h olyan ügyben is kiálljak szolidalitásból a másik mellett ami engem nem annyira érint!
2010. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

én sem veszekedni kívántam :) de hát már meg is bántam hogy feltettem a kérdést.

csak kíváncsi voltam mások véleményére

ettől még ugyanaz lesz az én véleményem.

2010. jan. 8. 19:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, hogy feltetted a kérdést, mert ez egy tömegjelenség, sőt kezd sikkessé válni. Ez a "nem érdekel a politika" felfogás pont azoknak a malmára hajtja a vizet, akik gondolkodásképtelen embereket akarnak kinevelni, hogy még könnyebb legyen uralkodni. Így most egy picit ezt tán helyre lehetett tenni.
2010. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!