Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Orbán Viktor nem kér a...

"Orbán Viktor nem kér a bevándorlókból"?

Figyelt kérdés
"Mint mondta, határozottan ellenzi azt az európai politikát, amely elfogadja és támogatja a bevándorlást. El fog jönni az az idő, hogy kérdésessé válik a nemzetállamok etnikai alapja. Ezt akarjuk? - tette fel a kérdést a miniszterelnök. " - Ti egyetértetek? Számomra megdöbbentő, hogy van pofája ezt így kijelenteni. :S

2014. júl. 26. 15:20
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

"de fogd már fel, hogy a nemzetiség alapja a törzsbeliség és a nativizmus, a közös eredet, legyen az genetikai vagy történelmi. " Ez egyáltalán nem igaz. E miatt a rossz gondolatmenetű mondat miatt van ilyen zűrzavar a fejedben.

A nemzetiség alapja a születés és nevelkedés az adott kultúrában. Ha magyar szülőktől Németországban születem és nevelkedem, akkor a német nemzethez érzem a kötődést és nem a magyarhoz!

2014. júl. 28. 17:44
 42/54 anonim ***** válasza:

"Ez egyáltalán nem igaz."


Francokat nem.


"E miatt a rossz gondolatmenetű mondat miatt van ilyen zűrzavar a fejedben."


Ez egyáltalán nem rossz gondolatmenet, és a fejemben még csak ennyire sincs zűrzavar.

A történelem során sosem az a nemzetbeliségről alkotott felfogás uralkodott, mint amit te az előbb leírtál.


Például a Lengyelországból a Rajna-vidékre telepített lengyel munkások leszármazottjai nem pusztán azért lettek németek, mert német környezetben nőttek fel, vagy mert közben elkeveredtek a helyi lakosokkal, hanem döntőrészt azért, mert időközben a lengyelországi származás elfelejtődött.

Senki sem kérdezi meg ma Hans Müllert, hogy az ősei vajon polákok voltak-e, viszont mindenki automatikusnak németnek veszi.


Vagy szerinted ha fognánk 100 millió koromfekete afrikait, bevinnénk őket Németországba, felnevelnénk őket nagyjából a németországi standardoknak megfelelően, majd az őslakosokat egy perc alatt kiírtanánk, akkor a beavatkozásunk előtti és utáni népek ugyanazok lennének ?


Nyilvánvalóan nem, de ugyanez lenne a helyzet ha lengyel, orosz vagy francia

bevándorlókról beszélnénk.


Erre nagyjából ennyit tudok még:


[link]


Ha szerinted ez például nem köpi szembe a józan emberi észt, akkor nem tudok veled mit kezdeni.

2014. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

Azért annyit még hozzátennék a mondókámhoz, hogy természetesen minden egyes nemzet nacionalizmusa más.

A rómaiaknál például inkább ment volna az a felfogás amit te propagálsz, de maradjunk az általános értelemben vett európai nemzetiségeknél.

2014. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
A nemzetiség a nevelkedéshez köthető és nem valami stigma, attól függően hogy ük-ük-ük anyáim honnan származtak. Ez a SZÁRMAZÁS, nem nemzetiség. Nálad durva fogalombéli kavar van.:( Ismerek itt Németországban pár embert magyar, török szülőkkel, itt születtek, nevelkedtek,tanultak, német az anyanyelvük, idetartoznak, németnek vallják magukat és joggal. (származásilag nem azok, vagy félig azok, a nemzetiségük és állampolgárságuk viszont német), ők sértegetésnek vennék a blabládat. Írdd már le hány éves vagy, még sokat kell tapasztalnod az életből valószínűleg, gondolom egy igazán multikulti környezetben sem éltél soha, hogy az asszimilációt testközelből meg tudtad volna tapasztalni. Nem értünk egyet és nem is fogunk.
2014. júl. 29. 07:32
 45/54 A kérdező kommentje:
Én nem propagálok semmit, olyan emberek vesznek körül akik úgyanúgy gondolkodnak, mint én, és a saját gyerkőcömet is ebben a szellemiségben fogom felnevelni. Aki egyébként német apától lesz, na ő a te gondolatmeneted alapján akkor milyen nemzetiségű lesz? Kíváncsi vagyok a válaszra :)
2014. júl. 29. 07:36
 46/54 anonim ***** válasza:

"Ez a SZÁRMAZÁS, nem nemzetiség."


A kettő nagyon is szorosan egybefonódik.


"Nálad durva fogalombéli kavar van."


Nincs.

Az előbb leírtam tömören mindent amit tudnod kell a témáról.


"Ismerek itt Németországban pár embert magyar, török szülőkkel, itt születtek, nevelkedtek,tanultak, német az anyanyelvük, idetartoznak, németnek vallják magukat és joggal."


Én meg magyarországi állampolgár vagyok főleg magyar és német felmenőkkel, de mától kínainak vallom magam.

Akkor most kínai vagyok ? Lóf4szt.

Megtanulhatnék kínaiul meg bemagolhatnák a kínai szokásokat és etikettet, akkor sem lennék az.

Csak azért mert annak érzed vagy vallod magad, még nem leszel az.


"ők sértegetésnek vennék a blabládat."


Rohadtul nem blabla.

Azt meg magasról lesz4rom, hogy a szegény kis lelküket bántja az igazság vagy sem.


"gondolom egy igazán multikulti környezetben sem éltél soha, hogy az asszimilációt testközelből meg tudtad volna tapasztalni."


Hál' Istennek, hogy sosem éltem multikulti környezetben.

És ha éltem volna, akkor mi van ?

Elhiszem, hogy sok nem-német megtanulta a nyelvet, és a német társadalom normáit is elsajátította, de attól ez még rohadtul nem teszi őket németté.

Csak azért, mert a második világháború utáni nyugati világ elkezdte kiferdíteni a nemzetiség eszméjét és a nemzetiség kritériáit, attól még nem lesz ez az igazság.


"Én nem propagálok semmit, olyan emberek vesznek körül akik úgyanúgy gondolkodnak, mint én, és a saját gyerkőcömet is ebben a szellemiségben fogom felnevelni."


Francokat nem propagálsz, azt tetted folyamatosan.

Persze, hogy olyan emberek vesznek körül, akik ugyanabban a hülyeségben hisznek, mint te, hiszen Németországban már általános iskolától kezdve megy ez a politikailag fűtött újliberális hülyítés, ott ezt a baromságot már intravénásan nyomják a kifejletlen gyerekekbe.

Azt meg sajnálom, hogy a gyerekedet is így fogod hülyíteni, remélem lesz annyi józan esze, hogy kiszúrják a szemét ennek a baromságnak a nyilvánvaló ellentmondásai.


"Aki egyébként német apától lesz, na ő a te gondolatmeneted alapján akkor milyen nemzetiségű lesz?"


Ha legalább félig német származású lesz és német környezetben nő fel, akkor persze, hogy német.

De ugyanezt olyan emberekről állítani, akiknek az ősei maximum a német gyarmat"birodalom" révén kerültek kapcsolatba valami némettel, az elég vicces.


Én meg arra lennék kíváncsi, hogy az utolsó előtti kommentem végén kifejtett fiktív helyzetről illetve arról a bizonyos képről mit gondolsz.

2014. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
A nemzetiség attól függ, ki hova tartozónak vallja magát. Ilyen egyszerű. Nyilván ha nekem közöm nincs a kínaiakhoz, akkor nem tartom magam kínainak, ez elég hülye példa volt szerintem. De egy török valaki, aki soha életében nem járt Törökországban, németek közt élt mindig, az miért lenne török? Azért mert apja, anyja onnan jött? Ez elég hülyeség, és tökéletesen ellentétes a valósággal. Török származású német és kész.
2014. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Mellesleg nagyjából ezer éve volt a nemzetség alapja a törzsbeliség, kb a feudalizmus előtt. A modern nemzetfogalom, ami a 19. században alakult ki milyen törzseket vett volna már alapul? Ne beszéljünk zöldeket.
2014. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Ez totálisan nem zöldség, sem hülyeség, a nemzetiség a törzsbeliség alapjára épült.

A példám nem volt hülye, csak egy elméleti gondolatpróba volt, ami szépen bemutatja a nemzetbeliség modern felfogásának az abszurditását.


"Azért mert apja, anyja onnan jött? Ez elég hülyeség, és tökéletesen ellentétes a valósággal. Török származású német és kész."


Nem hülyeség és nem ellentétes a valósággal, és nem török származású német.

Nem érdekel, hogy micsoda azon kívül, hogy nem német, de attól még nem német.

A nemzetiség alapja márpedig a közös eredet, vagy rokoni vagy történelmi, tetszik vagy sem ez a helyzet, és egy ember aki olyan közegből jött melynek történelmileg szinte semmi köze a németekhez és még csak hasonlítani sem hasonlít egy őslakos németre, az nem is lesz német, csak azért mert németek között nőtt fel német iskolákba járva.


Ha egy félvérről lenne szó, az már más lenne. Vagy ha az ősi germán törzsek törökökkel zordultak volna a rómaiak ellen, akkor nyilván a germánokról alkotott képben benne lenne a török vonal is.

De ilyen nem történt, a török hatás egy teljesen új valami a német társadalomban, és így egy újonnan jött török még rohadtul nem lesz német.


Gyönyörű példa erre Németország déli és északi lakosságának eltérése. Északon több a tipikus északi ember, délen pedig inkább a dináriak vannak jelen (nem biztos, hogy a jó antropológiai szakszót használom, kövezzetek meg).

Viszont ezek az embercsoportok a több mint kétezer éves történelmük során egybefonódtak, történelmi és némi vérrokoni kapcsolatokat fejlesztettek, így nem csak az "eredeti" északiak számítanak ma németnek.


Persze a germán honfoglalás története nem teljesen így történt, mert először északról délre nyomultak be, majd a hun hódításoktól nyugatra menekültek és onnan megint visszanyomultak keletre, tehát a "legeredetibb" németek azok ma Németország nyugati részén vannak jelen. Például a legészakibb népek a germán népek között a hollandok.


De ez csak mellékes információ.


Láttad azt a képet, amit az előbb linkeltem, ugye ?

Neked az első reakciód ugyan mi volt ?

Talán azt mondtad magadban, hogy nahát, de szép ez az ősi svéd gyökerekkel rendelkező abszolút svéd néni ?


Nyilván nem, mert minden embernek van annyi Istenadta minimális józan esze és természetes ösztöne, hogy átlásson ezen a hülyeségen.

2014. júl. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%
Leírhatod ötször is ezt a kisregényt más szavakkal, csak nincs értelme. Értem én ezt a felfogást, de akkor is a mai huszonegyedik századi világban ez már nem így működik. A néni a képen pedig nagyon kedvesnek tűnik.
2014. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!