Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ti bánnátok, ha...

Fideszesek! Ti bánnátok, ha orbán diktatúrát vezetne be?

Figyelt kérdés

2014. szept. 28. 23:21
1 2
 11/14 anonim válasza:
40%

Én egy fideszes vagyok.

Nem örülnék neki, de nem volt jobb lehetőség, ezért szavaztam rájuk. (sokkal inkább az ellenzék ellen szavaztam)

A liberálisokat utálom, a 3 részre szakadt, országot 8 évig tönkretevő mszp-t nem lehet komoly pártként kezelni, a jobbiknak meg annyi a terve hogy irtsuk ki a cigányokat... nincs egy normális párt ebben az országban.

2014. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6%
Pedig az egy jó terv...
2014. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
xD
2014. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1. A demokratikus választások eltörlésére gondolsz?


Szerintem általában azt mindenki bánja. Bár a demokratikus rendszer nagyon könnyen meghackelhető: azaz hiába vannak választók még se az ő akaratuk, érdekük érvényesül.


Sokféle módon bekövetkezhet ez:

- egyik módja a választasokon induló pártokat pénzelik alapítványok, ezeket gazdag emberek támogatják utána el fogják várni a politikusoktól, hogy tegyék a pénzért azt ami a támogatóik hosszútávú érdeke

- a kormányon lévő többség úgy módosítja a szabályokat, hogy az némileg vagy teljesen kihátrálást jelent a demokratikus rendszerből (lásd Hitlerék története)

- egy másik állam (jellemzően titkosszolgálata) avatkozik be a rendszer működésébe. Az egyik ilyen módszer, hogy jó előre információkat gyűjtenek akár tömegekről akár polizikusokról, esetleg olyan szándékosan állított csapdát állítanak neki, ami ha később kitudódik az a politikus karrierjének végét jelenti. Utána ezzel vagy zsarolják vagy ha el akarják távolítani a bizonyítékul szolgáló felvételeket átadják a sajtó megbízható munkatársainak, akik már egymásnak adva a hírt a pllitikus bukását eredményezi. (Pl lásd Ausztria)

2022. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!