Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a GyK hozzászólásait...

Ha a GyK hozzászólásait olvassa az ember, úgy tűnik, hogy itt a többség jobbikos, de legalábbis vad antiliberális. Hogy lehet mégis, hogy jóformán sehol sincsenek a választási eredményekben?

Figyelt kérdés

Vagy csak azok járnak ide, akik máshol nem tudják kiélni magukat, és a Fideszesek és egyéb politikai pártok szavazói nem olvassák ezt az oldalt?

Aki itt egy szót mer szólni a Jobbik ellen, rögtön lepontozzák. Hol vannak olyankor a nagy hazafiak, amikor szavazni kell menni?



#FIDESZ #politika #szavazás #Jobbik #baloldal #belpolitika #szélsőséges pártok #szájtépés.
2014. okt. 13. 17:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Szokásos libbernyeg hiszi amit előadtok.


Híres "elfogadók".

2014. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
71%

#18


Félreértesz. Amíg nem szélsőséges, valóban rasszista, vagy xenofób ideológiát követ valaki, nem nézem le. Nyílván vannak a jobb oldalnak is jó ötletei, megnyílvánulásai, ezt butaság lenne tagadni. Egy olyan embert aki érvel, magyaráz, normálisan vitatkozik, csak tisztelni tudok, legyen akár "balos", akár "jobbos".


A kommentem nem a jobb oldal "általános szidása" akart lenni. A korosztályom politikával többé-kevésbé foglalkozó rétegének kritizálása volt a célom. Őket a saját moráljaim alapján - ha ettől el is vesztem "liberál" titulusomat - lenézem. Nem azért, mert egy olyan politikai ideológia mellett állnak ki, amellyel én nem tudok azonosulni. Nem azért, mert a balos média erre tanított. Azért, mert nem képesek alátámasztani a nézeteiket. A gondolataik mögött nincs mozgatórugó, vagy ha van, ezeket nem osztják meg.


Mindennapos a büdös románozás, a retkes cigányozás, a féreg zsidózás, a "Vona majd megkúrja a szád", a "Betyárseregnek mondjad", viszont ezeken kívül mást nem hallok tőlük. Nincsenek érvek, nincs kultúrált vita, erőfitogtatás, kinek van nagyobb farka elven működő szitkozódás van. Ezt szerintem nyugodtan rá lehet húzni a kortársaim jobb oldallal szimpatizáló rétegére.


Őket nyugodt lelkiismerettel rasszistázom, fasisztázom, nácizom le.


Ha eltudnák magyarázni, miért olyan fsza az Ultras Liberi, vagy a Betyársereg, figyelemmel hallgatnám őket, így viszont nem tudom tisztelni őket. Nem a különböző vélemények, nézetek miatt, hanem azért, mert nem látok épkézláb gondolatokat az egyébként üres, meggondolatlan hülyeségek mögött.



Ezek a saját tapasztalataim, nyílvánvalóan nem tükrözik a fiatal jobb oldal egészét, de sajnos azt kell mondanom, akármennyire is szeretnék, nem találkoztam még értelmes vitára képes jobbos kortárssal.



Hosszú lett a komment, kicsit kesze-kusza, nem volt spell-check, fáradt is vagyok, de nem szerettem volna a félreértettség tudatával lefeküdni.

2014. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 22-es: Valóban félreértettelek, most, hogy részletesen leírtad, miért ez a véleményed, így már el tudom fogadni. Nem írtad, hogy hány éves vagy, bár a kortársaid jellemrajza alapján gimnazistának gondollak. Valószínűleg a korosztályodban főleg olyanokkal találkozol, akiknek még nem alakult ki teljesen a politikai gondolkodásuk és a vitakészségük, te vagy a kivétel. Azonban majd ha megfigyeled a többieket, szerintem azt fogod látni, hogy ez a liberálisabb gondolkodású kortársaidra is jellemző, hogy szimpatikus nekik az adott eszme, nem szeretik a másként gondolkodókat, de a nácizáson és turbómagyarozáson kívül többre nem nagyon telik tőlük sem. Itt az oldalon is rengetegszer olvasok lenéző kommenteket, amelyben semmi konkrétumot nem szoktak írni, csupán a véleményüket fogalmazzák meg nyersen, és azt tényként állítják be.

Te annyit tudsz tenni, hogy értelmesen leírod a véleményedet (ahogy most is tetted), és olyanokkal vitázol ezekről a kérdésekről, akikkel lehet. Pl. az általad említett témák (romák beilleszkedése és munkaügyi helyzete, segélyezés / nem segélyezés, Irán / Izrael, stb.) valóban sok nézőpontból megközelíthetőek, és mindkét oldal érvei kellően megalapozottak, így kitűnő vitatémák, és korunk fontos kérdései.


Más: Amúgy a Parlamentben is jellemző az egymás szidása, pedig ha ők is értelmesen elvitatkoznának ezen kérdésekről, akkor lehet, hogy még közelednének is az álláspontjaik. Nekik is ezen kellene túllépniük. Mert sajnos ma valóban az jellemző, hogy a jelenlegi hatalom előszeretettel szítja az ellentéteket az ellenzéki pártok között (még baloldalon belül is, aztán a liberálisok és a baloldali összefogás, illetve a Jobbik és a többi párt között is). És ebből a fidesz jön ki jól, mert amíg az ellenfeleik egymást szidják, addig nem, vagy alig tudnak erősödni, miközben ők a jelentős gyengülésük ellenére nyerni tudják a körzeteket. A kiábrándult, senkire sem szavazó tömeg is lehet, hogy hasonló okokból vesztett bizalmat. Ezért sem jó a valaki "ellen" szavazás, mint ahogy valaki írta is feljebb (és akit szintén lepontoztak). Igaz, hogy volt erre példa, de mindig rosszul is jártunk vele (pl. 2010-ben az MSZP "ellen" szavazás jegyében lett a fidesznek 2/3-a, amivel csúnyán visszaélt). De valójában akkor sem ellenük szavaztak az emberek, hanem a legnagyobb ellenfelet támogatták, ami aránytalansághoz vezetett. Ezért sem kellene a pártoknak negatív kampányt folytatni, a cél a szavazók megnyerése kéne, hogy legyen, nem pedig az, hogy az ellenfelekre kevesebben szavazzanak. Mert ez szüli az alacsony részvételt, és így lehet 15-20%-kal 2/3-ot elérni. Egyáltalán nem lenne olyan ördögtől való gondolat a Jobbik és a liberálisok összefogása sem, bár ideológiailag eléggé különböznek, de programjukban és céljaikban sok közös pont található. De ehhez érdemi vita kell, nem egymás szidása.

2014. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a különböző vélemények ellenére is lehet még ezen az oldalon értelmesen, "civilizáltan" vitatkozni.

Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert a hasonló topicokban lépten-nyomon egymást gorombítja le a különböző nézeteket vallók csoportja, minden komolyabb érvelés nélkül. Úgy látszik, most és itt komolyabb hozzászólók (is) vannak!

Itt is lehetett valaki, aki valami nagy gorombaságot írt, de nem tudom mit, mert mire idejöttem, a moderátorok - nyilván valaki bejelentésére - kitörölték. Nekem csak az jött be, hogy új válasz van, de mire idekattintottsm, már eltűnt.


Szóval, nagyon köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 30. 21:00
 25/28 anonim ***** válasza:
31%
Ha itt Jobbikos fölény van, akkor engem Jobbikosként vajon kik húztak le 72%-ra? Pedig korrekt, adatokkal alátámasztható válaszokat adok.
2014. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt a politika rovat csak mellékes kis fejezet a Szex, szerelem, Számítógép, Öltözködés, Szórakozás rovatok mellett. Ennek megfelelő a közönsége is. Döntő többségben vannak a kismamák a Gyerek kategóriában, ahonnan nem nagyon mennek ki, mivel az a hülye gyerekeknek unalmas téma, így ott nyugodtan el lehetnek egy-egy kósza betörő elmebetegtől, aki hamar tovább is áll, mert a többi rovatban nagyobb vitát lehet gerjeszteni; a közönség maradéka meg a tizenévesek, esetleg húszas éveik elején járó gyerekek az összes többi kategóriában. Ezt nagyon jól lehet látni a válaszok alapján, főként ott, ahol van szükség némi élettapasztalatra, érzelmi intelligenciára, érettségre. (Ha nem így van, az sokkal rosszabb, mert akkor érzelmi sérült emberekkel van tele az oldal, szóval még mindig jobb, ha csak gyerekek.)


Ez a korosztály érthető módon van felül reprezentálva a politikában is.



Elvétve van pár idősebb, értelmesebb ember a többi kategóriában úgy összesen, de aztán rájön, hogy kik járnak ide és 1. lelép 2. visszajár röhögni rajtuk 3. egy ideig kétségbe esetten próbál fényt gyújtani a fejekben legyen szó akár fogyókúráról, anyám nem enged el a buliba-ról, milyen munkával lehet a legtöbbet keresni-ről stb. van szó, vagy másról, aztán feladja és lelép

2014. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem becsülném túl a Jobbikosokat itt, de hozzáteszem, hogy ha igazad is lenne, a GYK alapján nem lehet reprezentatív felmérést készíteni. Pl. kétlem, hogy itt ólálkodnának a baloldali nyugdíjasok tömegei. :D


Ezért is értelmetlenek az olyan kérdések, hogy kire szavazunk, ki fog nyerni...

2017. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet mégis, hogy jóformán sehol sincsenek a választási eredményekben" Ők a legerősebb ellenzéki párt. Nekik van egyedül esélyük leváltani a fideszt. Remélem jövőre kormányt váltunk :D :D

Ha esetleg nem irány külföld :D :D

2017. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!