Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Internetadó! Mi lesz velünk?

Internetadó! Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

Annyira megdöbbentem, és annyira felháborít. Tényleg lesz internet adó? Ez már nagyon durva!


[link]



2014. okt. 22. 01:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%
Az a durva,hogy ez már a sokadik kérdés a netadóval kapcsolatban.Feleslegesen,mert ha akarják,úgyis bevezetik,tiltakozhatunk,amennyit akarunk.
2014. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%
Ez nevetséges, az alap havidíjban már eleve benne van a 27% ÁFA, erre adózzunk még azon kívül is, mint a középkorban, először fizesd be a tizedet aztán a kilencedet. Orbán nektek meg a ***va a**átokat!
2014. okt. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
53%
Azóta már kiderült, hogy max. 700 forint lehet az adó mértéke.
2014. okt. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam,hogy állítólag havi max. 700 forint lesz. Tehát nem kell tízezreket költeni majd rá...


Ettől függetlenül célszerű lenne mégis tüntetni,mert ami sok, az sok.

2014. okt. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Jól van, azt még ki lehet fizetni, mondjuk, ha úgy nézzük, akkor az már 7 másfeles ásványvíz... De egyáltalán ilyen létezik még valahol a világon, vagy ez most csak Magyarországon lesz?
2014. okt. 22. 01:51
 6/46 anonim ***** válasza:
62%
Máshol a világon börtönbe dugnak torrent miatt. Erre gondolsz?
2014. okt. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
60%

A sok reklám generálta forgalmat ABP vel ki lehet kerülni. De ez olyan, hogy aki napi 5 km miatt vett helyi bérletet, az miért adózik ugyan annyit, mint aki naponta akár 50 km miatt vette meg?


Másik megoldás egy erősebb vonal proxival több felé osztva. Máris olcsóbban jössz ki. Maximális adó vonzat miatt.

2014. okt. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem találtam a törvényjavaslatban (az Országgyűlés honlapján van, az „irományok” közt, T/1705-ös számmal: [link] hogy adatforgalom esetén lenne fizetési felső határ.


A „18. A távközlési adóról szóló LVI. törvény módosítása a(z) 148. §-hoz” azt tartalmazza, hogy „a(z) 150. §-hoz Az adó mértéke 150 Ft, minden megkezdett gigabyte adatforgalom (átvitt adatmennyiség) után.”


A 700 Ft-os felső határ a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összegére vonatkozik, magánszemélyek esetén. (Az emlegetett Tktv, a „A távközlési adóról szóló 2012. évi LVI. törvény”-ből látszik, hogy ez maradna, nem magán előfizetőknél 2500 Ft-ról 5000 Ft-ra nőne.)

A „Tktv” itt olvasható: [link]


A javaslat 150. § (2) ezt írja: „A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege nem lehet több, mint:

a) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószám esetén 700 Ft/hó/hívószám,

b) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez és a szolgáltatóhoz tartozó hívószám esetén 5000 Ft/hó/hívószám.

És utána (tehát utána!), a (3)-ban ez áll: „Az adó mértéke a 4. § (2) bekezdése szerinti adóalap esetén 150 Ft/megkezdett gigabyte.”


Ebből, számomra nem az következik, hogy az adatforgalomra is vonatkozik a felső határ.


Csökkentés az összesre (a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó és az adatforgalom utáni adó összegére) vonatkozóan van, a társasági adó alapján. Arról, fogalmam sincs, hogy ez mennyit jelent.

2014. okt. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
29%

Pontosan azok akarják bevezetni akik az internet szabadságát, a sulinet programot kiabálták az ezredfordulón...és a telefonadó stb. Viktor rossz a memóriád, de magyar ember nem felejt. :-)

Rájuk szavaztam idáig, többet nem teszem. Legközelebb is viszek legalább 1 embert magammal a következő választásra megígérem.

2014. okt. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan a torrentről van szó, vannak bizonyos internetes játékok is, amivel a fiatalok játszanak, pl. egy Aion, LOL, Wow és még sorolhatnám, na most én nem tudom, hogy azok mennyi adatforgalmat generálnak, meg nem is nagyon értek ilyenekhez, de gondolom egy órányi játék nem 20 mb. De ha már az ember gyerekétől el akarják venni a "szórakozást" mi fog történni? Nem mindenki tudná kifizetni. És mit csináljak pl. a 3 gyerekemmel, aki játszik?
2014. okt. 22. 03:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!