Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Internetadó! Mi lesz velünk?

Internetadó! Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

Annyira megdöbbentem, és annyira felháborít. Tényleg lesz internet adó? Ez már nagyon durva!


[link]



2014. okt. 22. 01:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Már 1 óra HD youtube nézés is meghaladja a 1GB-t.

DLC meg aztán több GB is lehet.

2014. okt. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
33%
A havi internetem nincs három ezer forint. Ennek a húsz százaléla hatszáz forint. Ha lesz is, nem fogok belehalni.
2014. okt. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
62%
Neked... Én megyeszékhelyen lakom, és 1/0.2 es internetért 7000et kér a TCOM. :) Mondjuk azzal nem is töltök gigákat, arra ott van a lopott net :)
2014. okt. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%
Ha mar a torrentnel tartunk ... Amikor barmilyen adathordozot veszel orbaniaban,akkor mar eleve kifizeted az artisjus dijat,tehat jogdijat fizettel erte,ezek utan az lenne a logikus,hogy azt toltesz ra,amit akarsz..igen,akar jogvedett tartalmat is..
2014. okt. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
32%

http://www.youtube.com/watch?v=OYj9_2j6vOs


A videót szigorúan csak az nézze meg, akinek marad pénze parizert venni hónap végéig a gyereknek!!!

2014. okt. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
84%

"És mit csináljak pl. a 3 gyerekemmel, aki játszik?"


Add be őket árvaházba, majd a Fidesz felneveli mindhármat jókeresztyén, igazmagyar hazaffynak.

2014. okt. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
94%
Anti-országunkban folyton olyan lépések történnek ami arra ösztönzi a lakosokat hogy aki még nem hagyta el hazáját az is tegye meg. De aki nem teszi, azt a kőkorszakba küldik vissza például internetadó bevezetésével. Még ekkor se húzol ki innét mert kifizeted? Sebaj, akkor árulunk neked a boltba légylárva és romlott sajt alapanyagból újrafeldolgozott sajtot. Itt vagy még magyar polgár?
2014. okt. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
47%
Hát szerintem azért vezetik be, hogy ne nagyon lehessen ellenük szervezkedni.
2014. okt. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
56%
2014. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy egy ilyennel mindenkivel kib***nak.

Ezekből a szemetektől azt várnám, hogy akármennyire mondják, hogy lesz felső határ, úgy sem lesz.


Tehát nézzük az alap koncepciójukat. 150ft/giga.

Ha azt nézzük, hogy a legtöbb oldal tele van csapva reklámokkal, sőt mostanában már a reklámok között is a videó a divat, elég sokat fogsz fizetni. Főleg ha azt nézzük, hogy sok helyen minden frissítésnél az arcodba csapnak egy ilyet....


Nem olvastam el a terveket, de pl. a feltöltésről nem láttam semmit. Az is ugyan olyan adatforgalom mint a letöltés. Alapból azért is kellett volna 150ft/gigát fizetni?


Na most ez mindegy is. A lényeg, hogy így a torrentezés, a stream nézés, az egyéb letöltés vissza fog esni, nem kis mértékben.


Ha nem töltök le, nem töltök fel, nem beszélgetek külföldiekkel neten, mert drága, akkor minek nekem az izmos net?

Lehet váltani a legalacsonyabb csomagra. Olvasgatni azon is tudok.

Ha most ezt tömegesen megtennék az emberek, a szolgáltató szívná meg a legjobban, mert ugye a + pénzt nem nekik fizeted, hanem az államnak. (Tudom, hogy a szolgáltatót akarják megadóztatni, de az hülye lesz fizetni mindenki után).


Akinek Magyarországon vannak szerverei azok is megszívták, mert azok generálják a legnagyobb adatforgalmat. Valakinek a munkájával jár, hogy jó nagy méretű fájlokat mozgasson interneten.


De nézzük a 700 ft-ot. Lehet hogy kibírja az ember, de 1) mire fizetem a mostani adót, 2) most akkor minek szórakoznak itt? Mármint, így is fizetsz rá adót. Miért kell egy másodikat is hozzáadni? Növeljék meg a jelenlegit. Mert akinek most 8000 ft-os nete van, az durván 2200 ft-ot adózik.


Nézzük az internetes játékokat. Ha én megveszek valamit mondjuk steam-en, akkor ahhoz nem kapok adathordozót. Tehát mindig amikor szeretném használni, kifizettetnek velem vagy 150/gb-ot vagy 700 ft-ot. Tehát én azért adózok, hogy használhassam a saját tulajdonomat. A neten való játék is egy olyan dolog. Megveszem a játékot + havonta 10k hogy játszhassak? Na nee.

Aki konzolon játszik az szívja meg a legjobban, mert azoknak ott az éves díj (10000) + még ez.


De ugyan így van az online zenevásárlás is, csak a 8 mb-os zene nem hasonlítható egy 24-40 gb-os játékhoz.


Ennyi erővel a járműveknél is bevezethetnék a kilométeradót, vagy akár belénk is ültethetnek egy chip-et, hogy minden megtett méter után fizessünk 0,2 ft-ot. Nevetséges.

2014. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!