Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Internetadó! Mi lesz velünk?

Internetadó! Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

Annyira megdöbbentem, és annyira felháborít. Tényleg lesz internet adó? Ez már nagyon durva!


[link]



2014. okt. 22. 01:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Ceaucesku-i...

Ó, kivégezték szegényt, meg a feleségét, az meg nem is értette miért történik ez velük :)

2014. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
74%
Hagyjátok már ezt a sz@rt légyszi! Ne foglalkozzatok vele! Ez csak elterelés valami másról! Míg ezen rágódtok, közben majd fű alatt bevezetnek egy sokkal durvább adót!
2014. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Így van, ez csak egy elterelés az USA kitiltásos korrupciós botrányról, ti se gondoljátok komolyan, hogy majd jönnek a 30 ezres csekkek??? és ez idáig csak a Hír24-nek esett le.... kemény.
2014. okt. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is azon a 700 ft-on van hangsúly.. hanem azon, hogy már minden sz.ron a rohadt adó van. Hazamegy az ember a nehéz melójából, amiért kb. lóf.sznyi pénzt nem kap, elmegy a boltba utána, elgondolkozik, hogy ossza-szorozza a "nagy" fizetést, hazamenne és majd azon is elgondolkodik, hogy 1 hónapban hány filmet nézhet meg a neten, mit tölthet le. Ráadásul a tanárok is egy csomó anyagot adnak internetről, küldenek diákat, ezt meg azt. Komolyan mondom, régen jót nevettem a járdaadón.. Most már úgy érzem, ezt is bevezetik. Rezsicsökkentés, az hát, persze, mellette meg mindent felemelnek. Nem is értem miért szavaznak erre a h.lye Fideszre, mikor egy rakás trágya. Engem tegnap este ez annyira felhúzott, hogy aludni se bírtam. Csökkenteni kellene a politikusok fizetését meg a sok sikkasztást és rögtön lenne pénze az országnak! Mondjuk én kb. az összes politikust kirúgnám a fr.ncba. De mi haladunk az EU felé. Igen ám, emelgetünk minden árat, adót, áfát, de a fizetéseket meg csökkentjük, meg már tegyük össze a két kezünket, ha 10 ft-tal emelik a fizetésünket! Gusztustalan! A nyugdíjasokra,kisebbségikre bezzeg gondolnak, hogy szavazzanak rájuk, a fiatalok és középkorúak meg dögöljenek éhen!

Már szavazni se járok el, mert ez a sok h.lye folyton megszavazza őket. Gratulálok nekik, remélem most nem sírnak emiatt, egyék meg, amit főztek!

2014. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

34-es vagyok.


Ja, meg nem az oktatás és egészségügytől kellene elvenni a pénzt, hanem nem kellene az a sok stadion! Minek az nekünk?! Focizni se tudnak ezek.. mert, ha egy Barca vagy egy nem tudom milyen szintű csapatunk lenne, akkor talán megértem, de így?! Sose mentem volna ki tüntetni, de, ha ezt bevezetik én is kimegyek. Ennyire birkának nézni a magyarokat. Akartam maradni akkor, ha elvégzem a sulit, de biztos nem fogok, borzasztó ami itt megy.

2014. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Hogy ne lehessen szervezkedni, szavanként nemsokára 2 forint lesz két ember között a beszélgetés. Aztán 3...
2014. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

32: addig kell ütni a vasat, amig meleg...

De sokkal inkább: előre is kell gondolkozni, abban a tekintetben, hogy miféle szörnyűségre képesek ezek még ...

2014. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok,hogy a hőbörgőknek közül hány szavazott az Orbán diktátor úrra a választásokon......
2014. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Az internetadóval kapcsolatban eddig egyetlen beadvány van, a Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter által benyújtott T/1705 számú törvényjavaslat. (Az országgyűlési irományok között található: [link] -ként.)

Ebben, az internetadóval (adatforgalmi adó) kapcsolatban szó sincs felső határról. Nem mellesleg, a 150 Ft/megkezdett gigabájt összeg, nettó ár; erre jön a 27% ÁFA.


Például Rogán Antal FIDESZ frakcióvezető csak beszélt arról, hogy hétfőn javaslatot terjesztenek be felső határra, egyéni felhasználóknál mondott 700 Ft-ot, később 1000 Ft-ot; de ha lesz is, ez is nettó összeg, tehát hozzájön a 27%-os ÁFA.

Ha tudatosan csinálták, és ijesztésnek szánták a havi 6-8000 Ft körüli értéket (bár IPTV-nél, több okosmobilnál ez sokkal több is lehet, akár többszöröse), hogy utána örüljünk az összeg töredékének, akkor ez csúnya dolog. Nem beszélve arról, hogy a nemzetgazdasági miniszter már hónapokkal ezelőtt azt nyilatkozta, hogy széleskörű egyeztetéssel készül a költségvetési tervezet. A saját pártja frakcióvezetője mégsem tudott róla? Vagy elfogadta, most pedig fellép ellene? És milyen megalapozott költségvetési tervezet az, ahol úgy - saccperkábé – 8-10-szeres összeg ide, vagy oda, mindegy?


És hogy mennyire lehet bízni az adómértékekkel kapcsolatos szóbeli kijelentésekben: a tranzakciós adó bevezetése előtt a miniszterelnök azt nyilatkozta, hogy „a tranzakciós illeték majdani mértéke nem lehetne több egy ezreléknél” ( [link] ) Nos, már indulásakor részben a duplája, de egyes tranzakcióknál a 3-szorosa volt.


Lehet, hogy valóban figyelemelterelés. Mert ez széleskörű forrongást vált ki, miközben jelentősen nő a dolgozói juttatások (cafetéria) terhe, népegészségügyi adó lesz több új cikken (például a szappanon, tisztítószereken stb.), és adózni kell az alkoholtartalmú italokért is (pl. a 45 térfogatszázaléknál nagyobb alkoholtartalmúaknál 900 forint/liter összeget).

És még egyebekről is szól a tervezet.

2014. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

DE ! A 700 Ft-ról van szó!!!


Minden önkéntes jogfosztásunk azzal kezdődik, hogy bagatellizáljuk az elnyomottságunkat !


Sem 70 forint, se 70 fillér !

A fideszesek úgy tűnik most már, elkezdenek titkosszolgálati ügynökként működni, és minden

lehetséges helyen bármiféle társadalmi összefogás

ellen mozgósítani ha azok a bölcs nagyvezírek elképzeléseit bírálnák ...

Tényleg sikerült ennyire mélyre süllyednünk ? NEM !

Csak ennyire mélyre süllyesztettek minket ...

2014. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!