Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti tömegközlekedést...

A budapesti tömegközlekedést miért nem teszik ingyenessé?

Figyelt kérdés

A jegyárak, bérletek ára nagyon magas.

De, szerintem jobb lenne, ha ingyenessé tennék.Csak az a baj, hogy sok az irigy ember, aki nyavajog, "az én adómból ne utazzanak"

Pedig ez lenne a jövő, nem lennének bliccelések sem.


Az MSZP meg is ígérte, hogy ingyenessé teszi, csak mint írtam, sok az irigy ember, nekik Tarlós királyfi kellett.



2014. nov. 18. 14:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is Bpi vagyok, de szerintem egyáltalán nem jó ötlet...

Legyen 2 millió embernek ingyenes, és fizesse 10 millió?

Akkor már mindenhol ingyenesnek kéne lennie, aminek meg nem lenne semmi értelme, ingyen lenne a közlekedés, cserébe újabb megszorítások jönnének, amik drágábbak lennének mint a közlekedés..

2014. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A vidéki nagyvárosokban a helyi közlekedést is ingyenessé kellene tenni.


Budapesten csak a BKV-ról lenne szó.


A távolsági formalom maradjon fizetős.

2014. nov. 18. 14:28
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon tévedsz, az a jövő, hogy jól megemelik a parkolási díjakat és bevezetik a dugódíjat is, hogy autó helyett tömegközlekedéssel járjanak az emberek.

A jegyek, bérletek árát meg jól felemelik.

Nem hülyék a város vezetői ám!!!

2014. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem valljuk ugyan azt az elvet..

Szerintem minden szolgáltatásnak ára van, a dolgok akkor mennek jól, ha mindenért fizetnie kell MINDENKINEK..

Szerintem a legjobb az lenne, ha nem a szolgáltatások lennének ingyenesek, hanem a fizetések lennének olyan szinten, hogy egy tisztességesen dolgozó embernek ne okozzon problémát kifizetni pl. a bérletet..

A nyugdíjas nem utazhatna ingyen, hanem olyan nyugdíjat kapna amiből nem okozna problémát kifizetni az utazást.

A diákok nem féláron utaznának, hanem a tanulmányi eredményük után oylan ösztöndíjat kapnának, hogy aki ténylegesen ott a helye az egyetemen, annak nem okozna problémát, hogy megvegye a teljes áru bérletet..

2014. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Te melyik planétán élsz, kedves kérdező? :D
2014. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az MSZP meg is ígérte, hogy ingyenessé teszi, csak mint írtam, sok az irigy ember, nekik Tarlós királyfi kellett."


Ha mindent megcsinált volna az MSZP amit ígért akkor nem itt tartanánk.

2014. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ez akkora hülyeség hogy fáj... Nyilván ingyenessé kéne tenni, az adókat meg mind eltörölni!
2014. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, micsoda hülyeség ez? Miért kéne ingyenessé tenni?

És egyáltalán nem magasak az árak, elmondom.

Ha bérletes vagy, és mondjuk munkanapokon két-két járművet használsz, 1 alkalom 120 forintot sem tesz ki. Ebben ugyan mi a drága?

2014. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Felőlem legyen ingyenes, van már rá példa a világban, viszont a jelenlegi kapacitás mellett ez lehetetlen. A körúton félpercenként járnak az 50 méteres villamosok, és mindig tömve vannak. A Rákóczi úti buszok szintén. Ez olyan, mint amikor arról beszélnek, hogy az ingázók tegyék le az autóikat és menjenek a városba tömegközlekedéssel. Oké, de egyrészt hova rakják le a kocsit, másrészt hova szálljanak fel, ha már most sokszor el kell engedi két-három járatot is, hogy az ember felférjen a járműre? A meglévőek meghosszabbításán kívűl még legalább kettő metróvonal kéne, hogy elbírja a rendszer az ingyenesség miatt megnövekedett forgalmat, azoknak az üzemeltetése viszont lehet, hogy annyiba kerülne, hogy nem lehetne jegyek nélkül kigazdálkodni. És persze az is probléma, hogy az antiszociális utasokat, hogyan lehet kiszűrni, bár megjegyzem, ez most sem sikerül legtöbbször.
2014. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A MÁV-nál működne a dolog,komoly számolásokat végeztek a témában.Ha ingyen utazna mindenki és elbocsátanák a pénztárosokat,kalauzokat,megspórolnák a nyomdaköltségeket pont annyi lenne a bevétele mint most.
2014. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!