Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti tömegközlekedést...

A budapesti tömegközlekedést miért nem teszik ingyenessé?

Figyelt kérdés

A jegyárak, bérletek ára nagyon magas.

De, szerintem jobb lenne, ha ingyenessé tennék.Csak az a baj, hogy sok az irigy ember, aki nyavajog, "az én adómból ne utazzanak"

Pedig ez lenne a jövő, nem lennének bliccelések sem.


Az MSZP meg is ígérte, hogy ingyenessé teszi, csak mint írtam, sok az irigy ember, nekik Tarlós királyfi kellett.



2014. nov. 18. 14:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%
"A távolsági formalom maradjon fizetős." Meglátszik hogy fővárosi vagy le se xarod a vidékieket falusiakat. Mondhatnám én is hogy miért nem emelik a 10 szeresére akinek nem tetszik biciklizzen azt csá mert engem úgy se érint. Tipikus Pesti vagy te is.
2014. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel az erővel ingyenessé kellene tenni a vidékit is, a vonatot és távolsági buszt is, sőt, a bevásárlást és úgy mindent. Sőt, meg kell szüntetni a pénzt is.
2014. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
2014. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Egy dologért az fizessen akinek érdeke.

2014. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Akik szerint nem lehet ingyenes semmi, azoknak csak annyit üzennék, hogy a tömegközlekedés jelenleg államilag működik. És az az állam működteti, amelyik horribilis mennyiségű adót szed be a dolgozóktól, és emellett horribilis jegyárakkal is operál. Talán egyetértünk, hogy ez így nem állapot. Tehát VAGY csökkenti kell az adóterheket végre ténylegesen, VAGY a jegyárakat tessék csökkenteni, bár az ingyenesség szerintem mondjuk túlzás.
2014. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

a BKV már most is majdnem ingyenes, a járatok 90%-án nincs ellenőr, aki legalább 2 éve Bpn él pontosan tudja mik azok amikkel lehet bérlet nélkül utazni.. a biztonság kedvéért nem árt ha van egy jegy az embernél, amit átlagosan minden 20. utazásnál elég kilyukasztani, amikor ellenőrt lát az ember.. de néha még a "nem találom a jegyem pedig itt volt" szintű szövegek is bejönnek, volt hogy a mellettem utazó egyszerűen csak nem reagált semmit mintha meg sem hallaná az ellenőrt (persze utána inkább tovább állt), 2-3 ezer ft-ért simán meg lehet őket vesztegetni a 16ezer ft-s bírság helyett, ha már annyira gázos a helyzet..

és legutóbb amikor utaztam pl az egyik utas közölte az ellenőrrel, h "nem értem mit mond, tolmácsot kérnék" az ellenőr meg röhögve tovább állt :D

2014. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
De ha már ingyenes, akkor miért ne legyen minden az? Budapesti agglomerációból is rengetegen járnak be Pestre melózni, vagy vidéken még inkább jellemző, hogy a kisebb falvas, kertes házakban élőknek a szomszéd nagyobb városba kell járni munkába. Arról nem is beszélve, hogy kb ugyanakkora távolság mint Pesten belül utazni, csak épp nem 5 percenként hanem 2 óránként jár busz.
2014. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9-es: melyik országban/városban van ingyenes tömegközlekedés? Még nem hallottam róla.
2014. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ja azt le is felejtettem, hogy az éjszakai járaton ha nincs jegyed az ellenőrök szinte már könyörögnek hogy vegyél tőlük 400ft-ért egy jegyet, amit utána nem is ellenőriznek hogy kilyukasztasz e..

egyszer az egyik utas éjszakai járaton fel volt háborodva, hogy mi az hogy 400ft-s jegyet akarnak vele vetetni az utazásért, ne próbálják őt átverni, hiszen ő már 20 éve Budapesten él és azóta ingyen utazik éjszaka.. XD

Ennél ingyenesebb nem is lesz soha..

2014. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Oké, legyen ingyenes. DE! Miből fogod fizetni a sofőrök bérét? Miből fizeted a karbantartást, tankolásokat, tisztítást, stb. Ha valami ingyenes, azt a pénzt valahonnan be kell szedni. Tehát ha ingyenes lenne, akkor mondjuk minden dolgozó fizethetne ezentúl közlekedési adót vagy hozzájárulást, azaz így vagy úgy, de fizetni akkor is kell egy szolgáltatásért.
2014. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!