Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családom és barátaim életkör...

A családom és barátaim életkörülményei a FIDESZ iedeje alatt sokat javúltak. Miért mégis ez a nagy kormányellenesség?

Figyelt kérdés

Középsikolai tanár vagyok. A fórumon állandóan azt olvasom, hogy a kormányt szidják, de ha megnézem a saját életkörülményeimet, akkor valójában sokat javúlt az elmúlt 4 évben, hiszen A FIDESZ 85 nettóról 130-ra emelte a fizetésemet. Már méltóképp ki tudok jönni a pénzből és végre büszke vagyok, hogy pedagógus vagyok.


Az infláció is igen alacsony ! Sokkal alacsonyabb, mint az MSZP idejében a tej és a tejfől is ugyanannyi mint 4 éve volt és az alapvető élelmiszerek sem változtak számottevően, mindeközben csaknem évente rezsicsökkentés van. Az IMF (gyors lejáratú, magas kamatú) hitelektől is megszabadúltunk és nem kell végrehajtani a kormánynak azokat a szőrnyű megszorításokat, amiket az IMF bevezettetni kívánt volna és amit az előző kormány szolgalelkűen, ellenkezés nélkül végrehajtott.


Most az, hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntették, szerintem helyes is, hiszen az emberek pénze a tőzsdén volt befektetésekben, amik egy válság révén lenullázódtak volna és akkor fuccs a nyugdíj.


A mostani kormány körűl nincsenek adócsalás, sikkasztásos ügyek, mint ami a baloldal idején mindennapos volt. Igaz, hogy most az USA emleget valamit, de nem tudja alátámasztani és csak azért csinálják, hogy betegyenek Orbánnak, mert az oroszokkal csináltatta meg Paksot meg más üzletet. Bizonyítás elől elzárkóztak.


A szomszédomnak nincsen semmilyen iskolája, csak 4 elemije van és folyamatos közmunkát biztosítanak neki minden évben alig 2 hónapos megszakításokkal, megkeresi az 50 ezret, ami sokkal több mint a segély.


Szóval ha körülnézek a házam táján, csak jó dolgokat tapasztalok a kormányról és az életkörülmények is mindenkinek javúltak. Mégis miért elégedetlenek ennyien a fórumon ? semmi sem jó ? Volt már mindenki kormányon, egyik se volt jó ! Lehet az emberekben vana hiba :


2014. dec. 3. 21:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
93%
Fideszes pártpropagandát olvashattak. Elnézést a közjátékért, műsorunkat hamarosan folytatjuk.
2014. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
86%
Még, hogy nincsenek botrányok. Naponta hallok valami új disznóságot. Hol tetszik tévét nézni, rádiót hallgatni vagy újságot olvasni? A királyi tévén nem is fog róla hallani soha. Elképesztő.
2014. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
88%
Én nem középiskolai tanár vagyok,....a feleségem sem és az én körülményeim romlanak.
2014. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy te egy másik fityeszről beszélsz? Melyik földrészen élsz?
2014. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
87%
Hogy te nem vagy tanár, arra én mérget veszek...
2014. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
89%

Annyit még elárulhatnál, hogy mennyi pénzt (vagy valamit) kaptál, hogy ezeket ide kiírd.

Nem mintha sajnálnám tőled, csupán puszta kíváncsiság...

2014. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 Vadkan01 ***** válasza:
88%
Örülök, hogy jobban megy önnek, de a többség rosszabbul él, már ha él, mert bizony halálos áldozatai is vannak, ennek a rendszernek, nem hiába hívják maffiakormánynak.
2014. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
85%

Annyira vagy te tanár, mint én űrhajós.

Az a gyökér vagy, aki nem tud írni.


Én tartom a kapcsolatot pár középiskolai tanárommal és nekik nem nagyon jön be, ami most van.

2014. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelmű troll. Amikor már maga Bencsik megy neki a fideszeseknek, akkor ott már nagy gond van.


De persze a tanárunk erről az egészről nem tud semmit... hihető.

2014. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
90%

Tisztelt Tanár úr!


Érdeklődéssel olvastam a sorait és az okfejtését. Bevallom, én sem értem, mi az átlagember problémája, főleg most, hogy a tisztelt Tanár úr így felvilágosított minket. Pontokba szedném a pozitívumokat, hogy a nyájas olvasó jobban átlássa:

1. A Fidesz rezs.. kormány tehát nettó 135 ezer magyar forintra emelte az Ön munkabérét. Az MNB mai, 306,82 forintos középárfolyamával számolva ez 440 eurónak felel meg. Havi munkabérről beszélünk, nem hetiről, csak hogy nehogy a nyájas olvasó félreértse. Havi 440 eurónak megfelelő magyar forint az ön munkabére. Középiskolai tanárként.

2. Hogy a tej és a tejföl ára ugyanannyi lenne, mint 4 éve?

Tanár úr, egy tavalyi cikk, valamiért úgy érzem, hogy a memóriája ezúttal cserben hagyta:

[link]

Megjegyezném, hogy a Lidl-ben kapható 700 grammos tömb trappista sajt ára tavaly év elején-közepén 990 forint volt, a múlt héten pedig 1390 forintért láttam a terméket.

3. Tanár úr, én örülök a rezsicsökkentésnek. Annak, hogy egyre tovább tart, míg felmelegszik a teavizem (tetszik tudni, én ha csak tehetem, szemben a nagy teátrummal megiszom egy teát rummal). Az sem erősíti a pártba vetett hitemet, hogy egyre gyakrabban van probléma az áramellátással. A 3 fázis az megvan, a 230 Voltos feszültséget és az 50 Hz-es frekvenciát egyelőre biztosítja a szolgáltató, az üzembiztosság kérdése azonban már nem ennyire egyértelmű. A fővárosról beszélünk. 2014-et írunk.

(Amennyiben a tisztelt Tanár úr nem fizikát tanít, szívesen kifejtem bővebben is a villamosságtani szakkifejezések jelentését.)

4. Az IMF viselt dolgait hely és idő híján nem elemezném most, abban egyetértünk, hogy kormányunk nem vezetett be még véletlenül sem megszorításokat. Dehogyis. Ugyan már.

5. Tisztelt Tanár úr! A "megszabadúltunk" helyes írásmódja megszabadultunk. A böngésző helyesírás-ellenőrző alkalmazása vékony, piros hullámvonallal aláhúzza, ami nem helyes.

6. Azt megállapíthatjuk, hogy nem magyart tanít a tisztelt Tanár úr. Esetleg erkölcstant? Netán történelmet?

Nettó 440 euróért. Havonta.

7. Tanár úr lehet, hogy matematikát tanít? Ha igen, akkor tetszik tudni, mennyi is az annyi: 3.000.000.000.000 Ft

Segíthetek? Rendben, köszönöm.

Ez kérem szépen háromezer milliárd forint. Ennyit "mentett meg" a kormány a csúnya, rossz tőzsdétől. Áldott egy ember ez az Orsós.. Orbán, elnézést, nyelvbotlás volt.

8. Tanár úr írása szerint nincs botrány, nincsenek korrupciós ügyek, én viszont most kérnék egy tolmácsot, mert itt elbeszéltünk egymás mellett.

9. Jól értem, hogy az Ön szomszédja közmunkás? Közmunka. Értem. Tessék ízlelgetni a szót. Közmunka. K-ö-z-m-u-n-k-a. közMUNKA.

50 ezer forintért. Ez a fent említett középárfolyamon számolva 163 euró. Havonta. Napi 8 óra munkáért.

163 euró.

Havonta.

Napi 8 óra közMUNKA végzéséért.

Ez nem jár egyébként az év 12 hónapjában.

10. Tisztelt Tanár úr!

"javultak", nem pedig "javúltak". Tudom, az új IPhone 12-est tetszik használni, amelyet a 440 eurós munkabérből tetszett megvásárolni. Ez a magyarázata a helyesírási hibáknak. Az új IPhone 12-es. Ezüstszürke színű.


Tisztelt Tanár úr!

Summa summarum, értem az érveit. Örülök, hogy Ön jobban él, és kívánok Önnek még sok-sok mókát 2018-ig.

2014. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!