Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családom és barátaim életkör...

A családom és barátaim életkörülményei a FIDESZ iedeje alatt sokat javúltak. Miért mégis ez a nagy kormányellenesség?

Figyelt kérdés

Középsikolai tanár vagyok. A fórumon állandóan azt olvasom, hogy a kormányt szidják, de ha megnézem a saját életkörülményeimet, akkor valójában sokat javúlt az elmúlt 4 évben, hiszen A FIDESZ 85 nettóról 130-ra emelte a fizetésemet. Már méltóképp ki tudok jönni a pénzből és végre büszke vagyok, hogy pedagógus vagyok.


Az infláció is igen alacsony ! Sokkal alacsonyabb, mint az MSZP idejében a tej és a tejfől is ugyanannyi mint 4 éve volt és az alapvető élelmiszerek sem változtak számottevően, mindeközben csaknem évente rezsicsökkentés van. Az IMF (gyors lejáratú, magas kamatú) hitelektől is megszabadúltunk és nem kell végrehajtani a kormánynak azokat a szőrnyű megszorításokat, amiket az IMF bevezettetni kívánt volna és amit az előző kormány szolgalelkűen, ellenkezés nélkül végrehajtott.


Most az, hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntették, szerintem helyes is, hiszen az emberek pénze a tőzsdén volt befektetésekben, amik egy válság révén lenullázódtak volna és akkor fuccs a nyugdíj.


A mostani kormány körűl nincsenek adócsalás, sikkasztásos ügyek, mint ami a baloldal idején mindennapos volt. Igaz, hogy most az USA emleget valamit, de nem tudja alátámasztani és csak azért csinálják, hogy betegyenek Orbánnak, mert az oroszokkal csináltatta meg Paksot meg más üzletet. Bizonyítás elől elzárkóztak.


A szomszédomnak nincsen semmilyen iskolája, csak 4 elemije van és folyamatos közmunkát biztosítanak neki minden évben alig 2 hónapos megszakításokkal, megkeresi az 50 ezret, ami sokkal több mint a segély.


Szóval ha körülnézek a házam táján, csak jó dolgokat tapasztalok a kormányról és az életkörülmények is mindenkinek javúltak. Mégis miért elégedetlenek ennyien a fórumon ? semmi sem jó ? Volt már mindenki kormányon, egyik se volt jó ! Lehet az emberekben vana hiba :


2014. dec. 3. 21:03
 61/95 anonim ***** válasza:
86%

"ha az országot olyan államkötvények finanszírozzák, melyek az állampolgárok tulajdonában vannak, az ezerszer szerencsésebb, mint az IMF hitel."


Konkrétan miben lettünk szerencsésebbek ezáltal ha nem csak a levegőbe akarsz bszélni? Mert a befektetők szemében mára senkik és sehol nem vagyunk, cserébe többe kerül a buli a magyar adófizetőknek. Ja tiszta szerencse.

2017. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
8%
61: borzasztó egyszerű. Ha az állam befektetői maguk az állampolgárok, akkor a befektetőknek nem érdeke spekulációs alapon romba dönteni az országot. Míg ha a befektető egy hitel intézet, annak az az érdeke, hogy az ország újabb és újabb hiteleket vegyen fel.
2017. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
88%
És mi garantálja, hogy az államkötvényeket csak magyarok veszik? De eleve hülyeség az egész. Az IMF nem spekulációra játszik. Fix idejű hitelszerződés.
2017. máj. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
78%

62.


Államkötvényt bárki vehet, nem csak magyar állampolgárok így van! De ahogy már mondtam, a levegőbe beszélsz most is. Konkrét példát mondj arra, mikor az IMF hitelünk birtokában valakik/k valamit tettek(volna), valamiről lemaradtunk, valamitől elestünk stb. ne csak spekulálj össze vissza mert azt lehet vég nélkül a Fidesz is ezzel a módszerrel mossa a gyengébbek agyát, de az intelligensebbeknek ennél kicsit komolyabb érvek kellenek.

2017. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
26%

Én csak annyit mondtam, hogy véleményem szerint az szerencsésebb helyzet, ha az ország a saját állampolgárai felé van eladósodva, mint az, ha egy külső hitelintézet felé (mint ahogy hétköznapi példával élve szerencsésebb, ha a szüleid adnak kölcsön az új lakásodhoz, mint ha a banktól veszel fel hitelt).


Mégis honnan a fenéből lennének a birtokomban ilyen információk? De az érdekek irányán mindenki elgondolkodhat, még akkor is, ha konkrét bizonyítékok nem állnak rendelkezésre.


Nekem személy szerint feláll a szőr a hátamon, ha IMF hitel felvétele kerül szóba. Éppen eléggé hitel csapdában van már az ország, nem kéne a helyzetet tovább rontani.

2017. máj. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
85%

# 65/65 Időpont ma 02:04


Mi meg erre azt mondtuk, hogy gondolkodj már el. Az ország felének a napi betevő is gond, hogy a túróba vásárolna állampapírt? Nem Japán vagyunk...

2017. máj. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvasom a részleteket, kommenteket, de betippelem, hogy nem vagy egyedülálló minimálbéres, akinek a rokkant /ténylegesen munkaképtelen/ szüleinek a rokkantnyugdíját megszüntették.
2017. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
92%
Volt kérdező, nincs kérdező.
2017. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
65%
Ó "tanár úr", még mindig nagyon jó a színvonala önnek és becses családjának na és persze barátainak? :DDDDDDD
2017. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 szántóvető ***** válasza:
67%
töltsd fel és linkeld be a fizetési papírodat:szerintem ennél sokkal többet keres egy tanár.
2017. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!