Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családom és barátaim életkör...

A családom és barátaim életkörülményei a FIDESZ iedeje alatt sokat javúltak. Miért mégis ez a nagy kormányellenesség?

Figyelt kérdés

Középsikolai tanár vagyok. A fórumon állandóan azt olvasom, hogy a kormányt szidják, de ha megnézem a saját életkörülményeimet, akkor valójában sokat javúlt az elmúlt 4 évben, hiszen A FIDESZ 85 nettóról 130-ra emelte a fizetésemet. Már méltóképp ki tudok jönni a pénzből és végre büszke vagyok, hogy pedagógus vagyok.


Az infláció is igen alacsony ! Sokkal alacsonyabb, mint az MSZP idejében a tej és a tejfől is ugyanannyi mint 4 éve volt és az alapvető élelmiszerek sem változtak számottevően, mindeközben csaknem évente rezsicsökkentés van. Az IMF (gyors lejáratú, magas kamatú) hitelektől is megszabadúltunk és nem kell végrehajtani a kormánynak azokat a szőrnyű megszorításokat, amiket az IMF bevezettetni kívánt volna és amit az előző kormány szolgalelkűen, ellenkezés nélkül végrehajtott.


Most az, hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntették, szerintem helyes is, hiszen az emberek pénze a tőzsdén volt befektetésekben, amik egy válság révén lenullázódtak volna és akkor fuccs a nyugdíj.


A mostani kormány körűl nincsenek adócsalás, sikkasztásos ügyek, mint ami a baloldal idején mindennapos volt. Igaz, hogy most az USA emleget valamit, de nem tudja alátámasztani és csak azért csinálják, hogy betegyenek Orbánnak, mert az oroszokkal csináltatta meg Paksot meg más üzletet. Bizonyítás elől elzárkóztak.


A szomszédomnak nincsen semmilyen iskolája, csak 4 elemije van és folyamatos közmunkát biztosítanak neki minden évben alig 2 hónapos megszakításokkal, megkeresi az 50 ezret, ami sokkal több mint a segély.


Szóval ha körülnézek a házam táján, csak jó dolgokat tapasztalok a kormányról és az életkörülmények is mindenkinek javúltak. Mégis miért elégedetlenek ennyien a fórumon ? semmi sem jó ? Volt már mindenki kormányon, egyik se volt jó ! Lehet az emberekben vana hiba :


2014. dec. 3. 21:03
 41/95 anonim ***** válasza:
88%

"Az IMF hiteltől való megszabadulás jelentőségét sajnos a legtöbb ember nem fogja fel."

Igen. Az a jelentősége, hogy inkább drágább hitelt veszünk fel, csak el lehessen lopni.

2017. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
26%
Az én környezetemben is jobban él mindneki. (minden korosztályban)
2017. ápr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
0%
41: konkrétumok esetleg?
2017. ápr. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
89%

# 43/43 Időpont ma 01:44


Hát, most derítse ki a jóisten, hogy melyik lopás ment a magánnyugdíjakból, meg melyik a drágább hitelből.


Az IMF pénze szabályozva volt mire lehet költeni. Általában olyanokra ami stabilizálná a gazdaságot.

Ehelyett vettünk fel piaci hitelt drágábban, amit arra költ a kormány amit jónak lát. Például támogatni a mészárost, vagy a letelepedési-kötvénycsalást végző külföldi cégeket bejegyezni, vagy ilyesmi.

2017. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
23%

Amúgy - kedves kérdező - ilyen borzalmas helyesírással egyszerűen nem lehetsz tanár. Ennyi. Láthatóan elvakít téged a narancsköd, amikor a magánnyugdíjpénztárról, vagy a nemlétező (?!) sikkasztásokról beszélsz.


Javulnak az életkörülményeitek arrafelé? Nagyon jó. Mondjuk ebben azért az is benne lehet, hogy a világ kijött a nagy válságból, nem gondolod? A másik gondolatom amit megosztanék veled, hogy miközben a nagy jólét miatt elalélsz, figyelj oda hogy mennyire betonozza be magát ez a banda. Mert egyszer csak azon kapod a pártod, hogy nem ő szolgál téged, hanem te őket, ők pedig csontot dobnak neked.

2017. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
88%

44: úgy értem, tudsz esetleg _bármiféle_ sajtóhírt mutatni arról, hogy Magyarország nagy összegű hitelt vett fel mostanában? (Az orosz Paksi hitelt leszámítva.)

Nem kötekedésből, tényleg érdekel. Mert ha tényleg hitelből osztogatnak, mint anno az MSZP, akkor a jó k... anyjukat!

2017. ápr. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
72%
Nem veszi észre magát a kérdező,csak folyton kiemeli az idióta kérdését,de senkit sem érdekel.
2017. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:

# 46/47 Időpont ma 01:32


Félreértjük egymást. Én arról beszéltem, hogy az IMF hitel megszabadulásának jelentősége az, hogy nem örülhetünk, mert cserébe ugyanazt az összeget a piacról vettük fel, drágábban. De ez nem mostanában volt.

2017. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 A kérdező kommentje:

"Az IMF hiteltől való megszabadulás jelentőségét sajnos a legtöbb ember nem fogja fel. Sokat szidják a közmunka programot is, pedig a munkanélküli segélynél azért jobb egy fokkal. Szerintem annak is reális veszélye volt, hogy a magánnyugdíjpénztárak lenyúlják a lét egy válság során "


Pontosan így van ! A közmunkáért kapott pénz több, mint ami a segély volt az mszp-nél és közben részben hasznos munkát végeznek, mert nem mindenhol utcaseprés van. Árkot is ki kell ásni valakinek és a postás hiányt is ki lehetett pótólni vele meg néhány szakképesítést nem igénylő munkakört. Másrészt a dolgozó egészségét szolgálja a munka, nem tunyul el, nem lesz depis, nem hízik el és mindíg emberek közt van ! ;)


A magánnyugdíjpénztárak pedig nagyon sok pénzt kezeltek volna irreálisan hosszú ideig. Évtizedek alatt, egy kis válság, árfolyamingadozás, recesszió vagy amibe fektettek lement volna az egész nyugdíj elúszott volna. Sokkal biztonságos, így hogy az állam állja a nyugdíjat, mellette lehet megtakarítani most is.

2017. ápr. 27. 17:48
 50/95 A kérdező kommentje:

"Az én környezetemben is jobban él mindneki. (minden korosztályban)"


Észrevettem, hogy mindíg a legértelmesebb kommenteket pontozzák le, ha nem tetszik az itt lévő baliib többségnek.


"Az én környezetemben is jobban él mindneki. (minden korosztályban)"


Ez tévhit. Az IMF magas, de rövid lejáratú hitelek vett fel, ezért is volt majdnem Megyó idejében államcsőd, mésrészt olyan keményen beleszóltak, hogy milyen intézkedéseket== megszorításokat hozzon a kormány, amibe majdnem beledöglöttünk attól. Hisz akarták a pénzüketgyorsan valahonnan, hát tőlünk. Egy csomó megszorítás Gyurcsók reformhullám emiatt volt, persze ebben az is ludas aki felvette tudja a kockázatot.


Ma az államkötvény az országnak jó. Az IMF hitelt kivitték az országból, az államkötvény itt marad mi magunkra költjük magyar termékekből, magyarországon költjük el.

2017. ápr. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!