Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családom és barátaim életkör...

A családom és barátaim életkörülményei a FIDESZ iedeje alatt sokat javúltak. Miért mégis ez a nagy kormányellenesség?

Figyelt kérdés

Középsikolai tanár vagyok. A fórumon állandóan azt olvasom, hogy a kormányt szidják, de ha megnézem a saját életkörülményeimet, akkor valójában sokat javúlt az elmúlt 4 évben, hiszen A FIDESZ 85 nettóról 130-ra emelte a fizetésemet. Már méltóképp ki tudok jönni a pénzből és végre büszke vagyok, hogy pedagógus vagyok.


Az infláció is igen alacsony ! Sokkal alacsonyabb, mint az MSZP idejében a tej és a tejfől is ugyanannyi mint 4 éve volt és az alapvető élelmiszerek sem változtak számottevően, mindeközben csaknem évente rezsicsökkentés van. Az IMF (gyors lejáratú, magas kamatú) hitelektől is megszabadúltunk és nem kell végrehajtani a kormánynak azokat a szőrnyű megszorításokat, amiket az IMF bevezettetni kívánt volna és amit az előző kormány szolgalelkűen, ellenkezés nélkül végrehajtott.


Most az, hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntették, szerintem helyes is, hiszen az emberek pénze a tőzsdén volt befektetésekben, amik egy válság révén lenullázódtak volna és akkor fuccs a nyugdíj.


A mostani kormány körűl nincsenek adócsalás, sikkasztásos ügyek, mint ami a baloldal idején mindennapos volt. Igaz, hogy most az USA emleget valamit, de nem tudja alátámasztani és csak azért csinálják, hogy betegyenek Orbánnak, mert az oroszokkal csináltatta meg Paksot meg más üzletet. Bizonyítás elől elzárkóztak.


A szomszédomnak nincsen semmilyen iskolája, csak 4 elemije van és folyamatos közmunkát biztosítanak neki minden évben alig 2 hónapos megszakításokkal, megkeresi az 50 ezret, ami sokkal több mint a segély.


Szóval ha körülnézek a házam táján, csak jó dolgokat tapasztalok a kormányról és az életkörülmények is mindenkinek javúltak. Mégis miért elégedetlenek ennyien a fórumon ? semmi sem jó ? Volt már mindenki kormányon, egyik se volt jó ! Lehet az emberekben vana hiba :


2014. dec. 3. 21:03
 31/95 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező! Te kuriózumként tálalod a világ legtermészetesebb dolgát azaz hogy egy szegény ország fejlődik és növekednek a bérek. Az egyik probléma hogy ez a fejlődés lassabb mint a környező országokban, melyek egyébként már mind lehagytak bennünket a balkáni Románia és Bulgária kivételével. Bérekkel ugyanez a helyzet.

A másik probléma a szánalmas 2%-os GDP növekedés is az EU-nak támogatásoknak 1500 milliárd és a nyugaton dolgozók hazautalt 1000 milliárdjának köszönhető. A kettő együtt a GDP 7%-a. Ezek nélkül stagnálna az ország.


Negatívumok.

Egykulcsos még akkor is ha én jól járok vele (ez csak rövid távú előny).

A fideszt most nem szidnám mert az csak a despota kiszolgáló szerve.

Viktorunk diktatúrát épít (az előző strómanja szerint is).

Leggyorsabban gazdagodó milliárdosunk a felcsúti polgármester (Viktor a strómanja), a semmiből lett 40 milliárdja ennek a roppant egyszerű embernek. Családtagok, barátok és strómanja túlárazott állami megrendelésekkel lopják az állam pénzét.

Totális médiatúlsúly: Orbán és haverjai állami pénzen felvásárolják a médiát Vajna, Mészáros, Habony.

[link]

A tanácsadója is bűnöző, jogerősen nyuggereket vert:

[link]


Orbán a 3000-es számot szereti.

Magánnyugdíj vagyon eltüntetése 3000 milliárd ft.

Paks2 3000 milliárd. Nagy lóvén nagyot lehet lenyúlni egyéb szempont nincs.

Olimpia 3000 milliárd mutyi nélkül. Szerencsére megfutamodott.

Stadionépítések mindenhol. Most jelentették be hogy a "nép"stadion 190 milliárd lesz.

100 milliárd csak úszó vb-re, 25 milliárdról indult az még oké lett volna. Természetesen haver építette.


Viktorunk mintha picit hasonlítana a román diktátorra. "Ceaușescu (Csaucseszku) egy 30 000 férőhelyes stadiont is építtetett szülőfalujába az FC Olt számára. A csapat Ceaușescu segítségével feljutott az első osztályba, ma azonban ismét a negyedosztályban játszik."


Tao pénzek: Korrupció és már megint versenysport.


Láthatólag teljesen elzárkózik az oktatás fejlesztésétől, ezt a területet pénzkivonás jellemzi.


És hogy melyik párttal szimpatizálok?

A Fidesz-MSZP-DK "nagykoalíció" helyett még egy kis pártra leadott szavazatnak is több értelme van akkor is ha nem jut a parlamentbe hisz legalább az esélyét megadtam hogy más irányba haladjon az ország.

Kisebb rossz elve ... lehet választani hogy sz@rt vagy f0st egyen az ember akkor inkább az éhség.

2017. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
89%
Te kb úgy voltál pedagógus ahogy a szomszédod.
2017. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 A kérdező kommentje:

Én matek-fizika tanár vagyok ! Nem a propaganda szöveget mondom, hanem ami valóságosan történik az országban. Állandóan szidják sokan a kormányt, de semmi jobb alternatívát nemt udnak felmutatni, miközben sokkal jobban mennek a dolgok, mint az előtte levő kormányok idején :


1 - Nem kell gyorslejáratú idegen IMF adósságba verni magunk, amit kamatostúl kell visszafizetni és nem szólnak bele, milyen adókat vessek ki rátiok.


2 - Defláció van. Nem emelkednek az élelmiszerárak sem.


3 - Többször volt rezsicsökkentés, ilyen azelőtt sosem volt !


4 - Először történt meg a bankok elszámoltatása.


5 - A családtámogatás jelentősen emelkedett.


6 - Minden évben jelentős fizetésemelés van


7 - A munkanélküliek majdnem a minimálbérrel egyező bért kapnak közmunka keretében. stb stb


Azelőtt csak vizitdíj, hitelekfelvétele, statosztikák kozmetikázása meg reformhullámok voltak. Tessék felébredni

2017. márc. 20. 19:10
 34/95 anonim ***** válasza:
0%

Több mindent, kevesebb semmit!!!


Szavazzatok ránk, 93%, hogy nem fogunk lopni

2017. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
83%
Ha te tenyleg tanar vagy, akkor mar nincs tobb kerdesem, hogy miert olyan sz*r az oktatas jelenlegi allapota, mint amilyen.
2017. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
66%
Tanár???? Valami elhihető foglalkozással kellene a propaganda ügynöki munkádat álcázni :DDDDD
2017. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:

"Ha te tenyleg tanar vagy, akkor mar nincs tobb kerdesem, hogy miert olyan sz*r az oktatas jelenlegi allapota, mint amilyen"


Az oktatás jó ! Szaktanárként ugyanazt tanítom, mint amit nekem tanítottak. Az a baj, hogy a mai tinik agyát egyrészt kimossák ilyen libsi médiamoslékokkal, mint győzike, maunika meg BK és ugyanakkor meg elbutulnak a kockulással a PC előtti játékon. A világ változott fiam.


"Tanár???? Valami elhihető foglalkozással kellene a propaganda ügynöki munkádat álcázni :DDDDD"


Annyira agymosott vagy, hogy az értelmes szóban is csak propagandát hallasz. Kezelted magad.


"Szavazzatok ránk, 93%, hogy nem fogunk lopni"


Valamennyi korrupció mindíg volt és lesz is. A szoclibsik is szétloptak mindent, még az aranytartalékot is lásd Súrján, miért nem azon nyávogtok ? :XD.

2017. márc. 28. 17:01
 38/95 anonim ***** válasza:
81%

a rezsicsökkentés parasztvakítás.

azóta mindenhol a rezsicsökkentés mértékénél jobban csökkent a gáz és az elektromosság ára.


a szoclibsik is loptak, de a r.hadék fidesz az egyetlen, aki a lopásokat törvényekkel erősíti meg. Eddig nem pofátlankodott még Gyurcsány sem.


nekem szerencsére volt annyi eszem, hogy aláírtam a papírt, hogy nem adom oda a nyugdíjat a tolvajoknak. Annyi mindent elvettek tőlem a nyugdíjpénztárak, hogy nem volt olyan év azóta, hogy kevesebb lett volna a hozamom 7-8%-nál.


A fidesz alatt indult meg a kivándorlás, ma már minden hatodik gyerek külföldön születik. a gyere haza fiatal egy kamu volt, de még azt is megszüntették, 78 ezer magyar gyerekről, akik külföldön születtek, a fidesz lemondott.


Én jobboldali, keresztény ember vagyok 2010-ben még rájuk is szavaztam, mert utáltam a szocikat és gyurcsányt. hát, jól átba sztak, mocskos banda. soha többet nem szavazok rájuk. felháborító, amit művelnek.

2017. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
60%

"Az a baj, hogy a mai tinik agyát egyrészt kimossák ilyen libsi médiamoslékokkal, mint győzike, maunika"


És ezt a kellemes kis kiadványt megvetted már a gyerekeidnek?

[link]

:DDDD

2017. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
18%

Azért van némi igazság abban, amiket a kérdező felsorolt. Azt is vegyük figyelembe, hogy a kérdés 2014 végén íródott, akkor azért még jobban festettek a dolgok.


Az IMF hiteltől való megszabadulás jelentőségét sajnos a legtöbb ember nem fogja fel. Sokat szidják a közmunka programot is, pedig a munkanélküli segélynél azért jobb egy fokkal. Szerintem annak is reális veszélye volt, hogy a magánnyugdíjpénztárak lenyúlják a lét egy válság során - persze most demonstratíve extra magas hozamokat mutatnak ki annak a néhány tagnak aki megmaradt.

2017. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!