Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják ennyien a...

Miért szidják ennyien a Fideszt? Hiszen nagyon sok eredményt ér el, amit eddig más párt nem?

Figyelt kérdés
Nagyon jónak tartom a Fideszt, nem tudom megfogalmazni, mert olyan okos nem vagyok, de véleményem szerint nagyon jó ! Csomó olyan dolgot elért amit rendszerváltás utáni pártok nem, pl olvastam 40 éve nem volt ilyen alacsony infláció. Tejet ugyanúgy 240-ért meg tudod venni, meg a kenyeret 170-ért kilóját, mint 4 éve. akkor?
2015. jan. 25. 19:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon jónak tartom a Fideszt, nem tudom megfogalmazni, mert olyan okos nem vagyok, de véleményem szerint nagyon jó !"

De azért egy-két konkrétumot csak tudnál mondani, amit jónak tartasz, ahhoz nem kell okosság! Szubjektív vélemény. Benyomásaid csak vannak, vagy abból vonod le a következtetést, hogy Orbán magabiztosan beszél minden királyi médiában? Neked ennyi elég? Az Rákosinak is ment talán, mégsem tartom jófejnek.

2015. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:
1xűen nem értem, hogy miért?
2015. ápr. 5. 23:10
 33/63 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig nem érted, hogy miért???

Figyi, oké, tesi szakos vagy. De a szövegértő olvasás már általánosban és középiskolában is fontos volt. Szóval olvasd újra az összes választ, szépen, lassan, ha kell, mondatonként. A lényeg, hogy MEGÉRTSD. Ha szükséges, olvasd el ugyanazt kétszer-háromszor is; addig ne menj tovább, amíg nem értetted meg. Rengeteg indokot írtunk, sok-sok linket másoltunk, úgyhogy nem lesz kevés idő végigrágni magad rajta. De megéri. :D

2015. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, ment a zöld pacsi! Sok érvet írtam, de nem értette meg.

Kedves kérdező! Volt időd átgondolni az eddigi válaszokat, de nem tetted, csak kiemelted ismét a kérdést, hogy új válaszokat akarsz. Gondolod, abból megértenéd? Először próbáld megérteni az eddig kapottakat. nyisd meg új ablakban ezt az oldalt, válasz ablakba listázd idézve a konkrétumokat és írd oda mellé egy + jelet, ha az kedvező a legtöbb ember számára, és egy - jelet, ha nem, vagyis sértik az érdekeiket.

Így látni fogjuk, hogy hol akadtál el, és tudunk segíteni. De az "Egyszerűen még mindig nem értemmel" nem tudunk mit kezdeni. A listából felsoroltak mérlegelése talán egyszerűbb, mint mondani valami jó intézkedést a Fidesztől, ezt én is így látom, de nekem eszembe se jut azt mondani, hogy a Fidesz jó párt, és a butaságommal magyarázni, hogy nem tudok jó dolgot mondani tőlük.

2015. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
90%

Ej, kedves kérdező, úgy látszik, nem sikerült az állításokat összegyűjteni, mert ez is igényel némi gondolkodást. Sebaj, csokorba szedem helyetted. Neked már csak annyi a dolgod, hogy kijelölöd a listámat, és bemásolod a válasz szövegdobozba (első lépés: kijelölés, masodik: ctrl+c harmadik válasz gomb megnyomása, szövegdobozra kattintás, majd ctrl+v) remélem, menni fog.

Ezután az állítások mellé írj + jelet, ha az emberek többségének kedvező, és írj – jelet, ha kedvezőtlen! Ha ezt megteszed, akkor már tudni fogjuk, hogy mit nem értesz, és meg tudjuk magyarázni. Szívesen segítünk.


01-25 19:21:

- A tej és a kenyér fogyasztói ára az állításoddal szemben növekedett. (pláne ha a +2%-os ÁFA-emelést is hozzászámoljuk [én] )


01-25 19:22:

- Fizetős út

- Gyenge forint

- Multik kiűzése

- minimálbér szja adójóváírásának eltörlése

- ÁFA emelés


01-25 19:27

- Lopnak, csalnak, hazudnak

- telekommunikációs adó (áthárították a felhasználóra [én] )

- chipsadó (népegészségügyi termékdíj)

- bankadó (áthárították a felhasználóra [én] )

- tranzakciós illeték

- egészségügyi hozzájárulás (plusz 6 %-ot vonnak a kamatból a kamatadón felül)

- utazás drágítása (gyorsvonati pótjegy a vonaton, kiegészítő jegy a buszokon, amiket 2010 óta vezettek be [ülőhelyjegy – én])

- tisztálkodó szerek különadója [meg művirág és sok más]

- napelemadó (azóta már van szélerőmű és hőszivattyúadó is [én])

- nébih-adó megemelése


Itt észre is vettem, hogy valamit nem értesz, és nem túl udvarias módon mondod a magadét. Sebaj, elnézzük neked, ennyi telik tőled. Mi akkor is szívesen segítünk. Érdekes azért, hogy a többihez nem szóltál hozzá.

Az általad is mutatott grafikont vizsgálva és azt, hogy a 2010-es kenyérárat viszonyítjuk a 2014-eshez, úgy lehet könnyen az eltérést kimutatni, hogy fajtánként az 2014-es adatból kivonjuk a 2010-est. Ha pozitív számot kapunk, akkor bizony annyival drágult a kenyér ára, ha negatív számot kapunk (- jel) akkor annyival olcsóbb lesz a kenyér ára. Végül jön a legnehezebb számítás: átlagot kell vonni. Mindezt elvégzem helyetted, hogy megtanuld.

Házi jellegű kenyér: 306-295=11 (tudod, ennyivel drágult)

Fehér kenyér: 272-244=28 (tudod, ennyivel drágult)

Félbarna kenyér: 229-264=-35 (na, ez ennyivel olcsóbb lett) Hozzáteszem, hogy ez a legolcsóbb, vagyis a leggyengébb minőségű termék, az árcsökkentés amit azért a fizetőképes kereslethez kellett igazítani, további minőségromlással is járt, persze lehet, hogy tévedek, de ez a tapasztalatom.

Jön az átlagszámítás: először szépen összeadjuk a három számot: 11+28+-35=4. Folytathatjuk az átlagszámítást (elosztjuk ezt az összeget a tételek számával), de már így is látható, hogy pozitív szám jön ki, vagyis drágulásról beszélünk.

A 01-25 19:32-esnek adott válaszodra azt kell mondanom, hogy valóban fontos az objektivitás, de hogy magyarázzam meg hogy megértsd azt, hogy 229 több, mint 170?! Talán nem csak a számokat kellene nézni a boltban, hanem a súlyt is. Lehet, hogy most kisebb/könnyebb kenyeret veszel, vagy nem is jársz bolba?

01-25 19:57

- Az a probléma, hogy a kormánynak elég kevés köze van az inflációhoz. (Szerinte az általad említett nagy eredmény nem az Fidesz érdeme.)

- A legnagyobb probléma, hogy nem szakítottak a jó öreg "multik beruházásai 80%-os állami támogatással valósultak meg" hozzáállással [én inkább következetlenséget látok: akit akarnak támogatnak, akit nem azt nem: „stratégiai megállapodás” számomra ez olyan hogy megállapodok Józsival, hogy az állam pénzéből támogatom a cégét, ő meg cserébe havertól rendel cuccot, ill. más előnyhöz juttat engem, vagy a haverjaimat. Nem átláthatóak ezek a stratégiai együttműködések, hogy mi alapján választják ki pont őket és miért.]

- továbbá megszüntette(elég közel van hozzá) az állami közgazdászképzést [na azóta voltak bőven további fejlemények: silány tankönyvek, választani sem lehet, további szakok megszüntetésének kezdeményezése, iskola, óvoda összevonások]

- nem nyúlt hozzá a nyugdíjkedvezményhez [na ezt nem egészen értem, rengeteg nyugdíjkedvezményt elvett igazságtalanul, csökkentették a nyugdíjasok számát is: rokkantnyugdíjasok már nem azok, még akkor sem, ha rokkantsági ellátást kapnak, ez létbizonytalanságot okoz számukra]

- bezárás közeli állapotban tartja a vasúti mellékvonalakat

- A jövedelemhatár emelése helyett lemondott 300 Mrd Ft SZJA-ról az egy-kulcsosítással. [több veszteség is történt az egykulcsosítással, de nem helyesbítek bele az idézetbe, csak kommentálom a szögletes zárójelekben]

- Nem nagyon fejleszti a közlekedési infrastruktúrát.

- Nem viszi le 0-ra az államháztartási hiányt.

- A kórház-modernizáció szinte áll

- bezárt pár vidéki kórházat, több mint 3 millió emberhez a mentők nem tudnak kiérni 15 percen belül.


01-25 21:36

- [link]

- duplájára nőtt az adófajták száma (negyvenvalahányról nyolcvanvalahányra)


01-25 21:41

- tönkreteszik a gazdaságot, csak azért, hogy megszedjék magukat.

- A médiából pedig csak ömlik a propaganda, hogy mennyire javul a gazdaság, megvédik a magyarokat. (érdekes, Kárpátalján az országos átlag kétszeresét sorozzák be a hadseregbe a magyarokból, erről bezzeg hallgatnak) [egyszóval a közmédia hitelességének megszűnése, pártpropaganda célú felhasználása. Fejlemény: az új tévé évi 80milliárdos közpénzből amatőr tévét hozott létre, amit a kutya se néz]

- [rokkantnyugdíjasok felülvizsgálata, létbizonytalanság, kiszámíthatatlan jövőkép, mert rendszeresen ismétlődik. Megalázó módszer.]


01-25 22:22

- Az meg, hogy egy évig alacsony volt az infláció, na bumm. Sok helyen már megírták, hogy ha elmúlik a rezsicsökkentés mesterséges hatása, majd akkor lesd meg az inflációs rátát.


Itt azt hoztad fel érvként, hogy valaki szerint nagy fogyasztási fellendülés van, és ez nagy érdem. Erre az a válaszom, hogy tévedés, a rendszerváltás óta kormánytól függetlenül folyamatos növekedés volt ezen a téren, amit csak a gazdasági világválság tört meg. A világválság hatásának enyhülése, megszűnése után visszaállt a régi tendencia, ez nem nagy érdem. Más kérdés az, hogy a Fidesznek sokkal tovább tartott kezelni a válságot, mint a többi államnak, de tudom, elmútnyócév, nem ám az egykulcsos adó, stb.

„Ha sokat fogyasztunk, akkor jobban élünk, ugyanis van miből.” Azért itt azt is figyelembe kell venni, hogy a gazdagok fogyasztanak sokkal többet, míg sokkal több lett a szegény, akik sokkal kevesebbet fogyasztanak.

Azt is látom, hogy ha Putyin azt mondja, hogy jó üzlet Paks, akkor te gondolkozás nélkül el is hiszed. Gondolod, ha valaki megvenné az öt forintot érő könyvemet ötezerért, akkor győzködném, hogy rossz üzletet csinál?!


02-18 17:46

- a nagyon alacsony infláció nem jó, hanem rossz. Rosszat tesz az exportnak és a beruházásoknak is, és általában akkor van alacsony infláció, ha magas az alapkamat, ami jelen esetben nem igaz illetve akkor, ha alacsony a kereslet. A kereslet pedig akkor alacsony, ha az emberek nagyon el vannak adósodva és/vagy alacsonyak a béreik. De a gazdasági növekedés egy olyan dolog, amelyet te is meg tudsz érteni. Ezek az adatok 2010-2013-as időszakra szólnak.

- Magyarország szempontjából egyetlen kiemelkedő adat van, az a 2014-es GDP növekedés, ami 3,7%-os, de még így is bőven el vagyunk maradva a régió országaitól. [erről már beszéltem, hogy az igazságtalan adórendszernek köszönhetően ez is negatív]

- 2010-től rengeteget nőttek a jövedelmi különbségek, és nagyjából félmillióval/hatszázezerrel nőtt a szegények száma. Most a szegénységben és kirekesztettségben élők létszáma 3,3 millió fő. Ez a magyar lakosság több, mint harmada. [ez a sajnálatos „adat” tovább romlott]


Na ennyit hirtelenjében, ha ezt tisztáztuk, majd fojtatom.

2015. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki eredjen Hódmezővásárhelyre. Remek példája a Fidesz áldásos munkájának. Szinte elmondható, hogy az új közép-kelet európai Dubaj! Ezt kapjátok ki!:-D
2015. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 ¡Converse! 182 ***** válasza:
90%
Ez igaz nagyon sok eredményt ért el. Sok közül a legnagyobb az államadósság meg töbszörözése... Csak így tovább!!!😉
2015. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 millió munkahely is meglesz 10 év alatt csak türelem, mivel minimum 1% évente azaz 100 ezer ember hal meg Magyarországon a 10 millióból. Amint tudjuk még nem éri el az átlagéletkor a 100 évet ezért nem túlzok, ha 1%-os éves halálozási rátával számolok.
2015. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
87%
na kèrdező, mire jutottál? már èrted?:D
2015. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
89%
Az ország leépítésben és stadionok felépítésben kivaáló
2015. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!