Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják ennyien a...

Miért szidják ennyien a Fideszt? Hiszen nagyon sok eredményt ér el, amit eddig más párt nem?

Figyelt kérdés
Nagyon jónak tartom a Fideszt, nem tudom megfogalmazni, mert olyan okos nem vagyok, de véleményem szerint nagyon jó ! Csomó olyan dolgot elért amit rendszerváltás utáni pártok nem, pl olvastam 40 éve nem volt ilyen alacsony infláció. Tejet ugyanúgy 240-ért meg tudod venni, meg a kenyeret 170-ért kilóját, mint 4 éve. akkor?
2015. jan. 25. 19:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
16%

Az ellenzők nagyrésze ómódi kommunista! Bennük van, át lett mosva az agyuk! Kommunistákra miért szavaznék? Már egyszer jól kib.sztak ezzel az országgal és azért tartunk ott ahol!


A nacionalistáknak meg annyi tapasztalatuk van egy államirányításról amennyi egy 10 éves gyereknek.


Jelenleg a Fidesz a legjobb párt! A lehetőségekhez képest a maximumot kihozza. Az ország helyzete nem rózsás de ha most is Gyurcsányok irányítanák akkor mára sehol sem lenne MO.

2015. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
88%
Amíg lefelé haladok anyagilag addig ne várd, hogy tapsikoljak!
2015. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Akármit mondtok, sokkal jobban vezetik az országot,mint elődeik (Gyurcsány, Meggyesi, Kunce, Kóka, Horn, Bokros)
2015. aug. 25. 19:04
 44/63 anonim ***** válasza:
91%

Hát persze. Hol is kezdjem? Ó, megvan. A fővezér parancsba adta, hogy bármi történjék, kánikula ide vagy oda, akkor is minden sajtóközleményt valahogy a menekültek köré kell építeni, minden cseppnyi politikai előnyt kisajtolni a helyzetből. Közben meg mi történik? Szisztematikus lerablása az országnak. Nem azért választotta meg egy ilyen hányingerkeltően lejtős választási rendszerben a nép ezeket, hogy négy évig verjék a csalánt a keményen dolgozó kisemberek f-szával és azalatt ők semmit ne csináljanak a hatalom megőrzésén kívül.


Meghekkelték az alkotmánybíróságot. Fogták, és a kétharmadukkal felduzzasztották annyira a létszámát, hogy megtölthessék olyan nekik folyton kedvező alkotmánybírákkal, akik nem kérdőjelezik meg a narancsok akaratát. Ha valamiért, hát már ezért azonnal lehetne kiáltozni és sápítozni. Alkotmányellenes valmai, mint mondjuk hogy röghöz kötjük a diplomásainkat? Hát lóf-szt, gyerekek, beleírtuk az alkotmányba, hogy lenne vele ellentétes???


Ugyanez a szemét banda korábban népszavazással akadályozta meg azt, hogy a jelenleginél sokkal kisebb tandíjak jelenjenek meg a felsőoktatásban, de ha ők vannak hatalmon ez persze nem számít. Gimnáziumok? Ugyan, nem kell az, a gondolkodó ember talán még rájönne, hogy mi minden is megy itt sz-rul, hát akkor fogjuk és szűkítjük a számukat / férőhelyeket. Ugye nem nagyon kell ecsetelnem, hogy egy tanulatlanokkal teli ország versenyképessége milyen irányba halad? Persze, lehet azzal indokolni, hogy kell a több szakmunkás. Kell hát. Az alkoholista lusta emberek a legjobbak: fizet adót, de előbb hal meg májrákban, minthogy nyugdíjára kéne költeni, tiszta haszon a(z) (párt)államnak.


Azzal, hogy ellopták a komplett magánnyugdíjvagyont (és itt halkan teszem hozzá, hogy ezt államadósság-csökkentési céllal tették, miközben na pont az döntött rekordot a rendszerváltás óta) és hazavágták az oktatási rendszert (legalábbis minden lépést megtettek ennek érdekében, pár év, és nemcsak a PISA-teszteken lesz majd látható) nemcsak a jelenünket de a jövőnket is ellopták, több generációra előremenőleg.


Paks II? Igen, arról aztán volt nemzeti konzultáció. Mert a fővezér vagy bármelyik s-ggnyalója körbekérdezett valakit az utcán, hogy "szia, felveszel nekünk hitelt az oroszoktól, hogy építsünk és lopjunk egy atomerőművet, amiről nem mondunk semmit?". Ez volt az igazi puccs, most mindenki csak elengedi és nem törődik vele, de még ha el is vonatkoztatunk attól, hogy mennyibe kerül, még akkor is ott a kérdés: milyen az ár/érték arány, megtérül valaha, drágább áramot állít-e elő mintha ugyanennyiből geotermikus vagy napenergiába ruháznánk?


Ami vajmi kevés fejlesztési pénzünk van, az megy az uniós projektek önrészére, az EU tart életben minden itt szinte, pedig annyi adónem van, mint a pelyva, világbajnok az ÁFA és ennek ellenére az országnak adott esetben egy 60 milliárdos "ereje" nincs egy M4-es felhúzásához? (Amire amúgy szerintem a párhuzamos vasútfejlesztések miatt nincs szükség.) Igen kérlek, baromira örülök annak, hogy olyan sportra költik a pénzemet, ami lassan 3 évtizede egy kupac lósz-rt képtelen volt felmutatni. Értem én, hogy kell a befektetés, de kérdem én: miért nem úszólétesítményekre költünk (ha már kötelező a mindennapos testnevelés az iskolákban, csak 0% infrastruktúrafejlesztés történt hozzá), vagy olyan sportokba invesztálunk, amik meghálálják magukat egy vagy több olimpiai vagy más éremmel?


Államosították a dohánykereskedelmet, pofátlanul a saját embereiknek osztották ki a koncessziók meghatározó részét, miközben olyan emberek megélhetését tették tönkre, akik jóideje ezzel foglalkoztak. (Ahogy az EJEB is kimondta, nem volt szabályos, hogy az addigi tevékenységet folytatóknak esélyt sem adtak alkalmazkodni az új szabályokhoz.) Ja, aztán meg a nagykereskedelmet is osszuk újra, 600 millió forintért. Kit érdekel, hogy a másik szereplő tízszer ennyit is kicsengetne az üzletért, nem adják neki, mert nem haver. Kaszinók? Az állam súlyos milliárdokról mondott le, amikből szerencsejátékfüggőket lehetne kezelni, ehelyett a kedvenc filmbiztosunk zsebe vastagodik csak.


Vasárnapi zárvatartás? Tették volna tilossá, hogy valakit azért kirúghassanak mert nem hajlandó aznap dolgozni és aki mégis, az kapjon dupla bért, vagy csak a diákmelósokat engedjük dolgozni, akik akkor legalább a nevetséges ösztöndíjaikat ki tudnák valahogy egészíteni, ha már az albérletárak Budapesten horroisztikusak. Nem, teljes tiltás. Felajánlották nekik, hogy mi lenne ha valami komolyan vehető lakásprogrammal állnának elő, válasza a fidesznek: nem, mert a menekültek. Bármi van, csak a menekültek. Látszatintézkedés ez a siralmas bohóckodás a kerítéssel, már most is majdnem áll az egész, mégse jött át kevesebb. Ja, hogy szóltak róla, hogy sz-rt sem ér, de ez meg a kormányban nem érdekelt senkit? Én kérek elnézést az elvesztegetett időért.


Milyen eredményről beszélünk, amire büszkék lehetnének? Felcsút növekvő teljesítményére? A pártkatonák tömött zsebeire? Azokra a "feledékeny" politikusokra, akik olykor egész milliárdokat felejtenek ki a vagyonnyilatkozatukból vagy azt sem tudják mennyi pénzt kalapoztak össze családon belül a luxusvilláikra? Az üresen kongó stadionokra? (Az is vicc, ha nem jár ki senki, akkor majd nem közvetíti a TV a focimeccseket, hátha majd...) A rekordmagas államadósságra? Arra, hogy a lakosság egyre inkább korruptabbnak érzi ezt az egész rohadt kócerájt?

2015. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
90%

^ Teljesen jó a válaszod, én zöldítettem is.

De a kérdező szempontjából teljesen felesleges energiapocsékolás; látod, azt írta: "bármit mondtok..."

Tehát ő már eldöntötte, hogy BÁRMI is az igazság, BÁRMI negatívumát megemlítjük a Fidesznek, akkor is az a király... :(

2015. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
89%

#44 vagyok

Tudom, de amikor tegnap megláttam a kérdést, egyszerűen nem tudtam magamban tartani. Még ha a kérdező tántoríthatatlanul is hisz a hatalomnak, nekem akkor is ki kellett adnom magamból ezt.

2015. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hog em vagy okos, de nem értesz elégge ehhez, és így palira vesz a fidesz. Ez a célja. Hülyének néz, és előbb utóbb azt is csinál belőled. 40 év alatt az infláció csak a rendszerváltásig nőtt, azóta egyfolytában csökken. Ugrálni ugrál de a tendencia lefelé megy. Van olyanmázlia Fideszéknek hogy épp az ő kormányuk alatt lett a legalacsonyabb... és beadja neked hogy neki köszönheted. Az inflációt nem tudja igy irányítani. Mákja van, épp a folyamat legjobb részénél van kormányon. Ez álsiker, ne hagyd hogy palira vegyen. A Fidesz szépen átveri a szavazókat, minden lehetősége meg van rá, nem a válság alatt hanem utánna került kormányra igy mondhatta hogy a válságenhülés az ő sikere holott abszolute nem. Mindent ráver más kormányokra, más pártokra emellett ezért gondolod hogy a legsikeresebb, de nagyot tévedsz babám...
2016. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

Ja és Hornnál jobban vezeti? Te se hitted el..a sz*r*s gatyáját nem pucolhatja Horn Gyulának.. amit utánna csinált azzal gyönyörűen szétcsapta amit Horn épített. Horn alatt csökkent, alatta meg nőtt a szegénység...de nagy siker...

Mondom ne vegyenek palira ha lehet..

2016. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:
Most pl jelentősen megemelkedett a bér. Egy minimálbéres nettó 82-őt, egy szakképzett pedig 107-et visz haza. Miközben defláció van. Ennek ellenére szidják sokan a Fidesz-KDNP duót. Miért?
2017. jan. 12. 17:43
 50/63 anonim ***** válasza:
87%

Például az egészségügy és a közoktatás katasztrofális állapota miatt? Vagy a kátyús utak miatt? Vagy hogy hetek óta nem képesek letakarítani a járdákat a közterületeken sok-sok helyen? (Nyugika, nem úgy gondoltam, hogy konkrétan Orbán és bandája ragadjon hólapátot. Bár rájuk férne.)


Egyébként próbálj megélni 82 ezerből. Vagy akár 107-ből.

2017. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!