Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a kutya chipelésnek?

Mi értelme a kutya chipelésnek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
28%

A 100 forintos chipet 3ezerért lehet rásózni az emberekre.

Hát nem megéri még a hülyének is ?

2015. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
77%

A kutyának kötelező a veszettségi oltás. Ennek beadása jelenleg a legbiztosabb nyilvántartással a chipszám lenne. Persze, gyerekcipőben jár még az egész rendszer. Idővel egyre több "dugikutya" kerül majd szem elé. Így be is lesz oltva.

Addig maradnak a jelöletlenül, oltatlanul utcára lökött kutyák. Viszont azok nagy része chipelve, oltva lesz, mert szerencsére a kutyákat mentők nagy része chipelve adják új gazdához az ilyen talált kutyát.

Hogy mindig lesznek kutyák, amelyek megússzák a chippelést, az tuti. De az évek múltával azért nem lesz akkora a számuk, mint most még.

2015. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt rendesen le van írva: [link]
2015. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
29%

petvetdata oldalon a chipszám begépelésével kiírja a kutya adatait.


Nomármost, az én állatorvosom elfelejtette felvinni az adatbázisba (szerintem nem csak az enyémet, korábbi kutyámnál is elfelejtette), tehát hiába kerül elő és olvassák le, nincs a kódhoz adat rendelve, nekem kellett utólag bediktáltatnom vele.


Másrészt nem mindenhol van leolvasó készülék. Ha én találok egy kutyát, nem tudom leolvasni, de a fülben lévő tetoválást már igen, ahhoz nem kell leolvasó.


És igen, az emberchipet sem tartom kizártnak.

2015. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

"Például,hogy visszakerüljön az eredeti gazdájához az elveszett,ellopott kutya. "


Ezt most pont benézted kishaver. A kérdés pont emiatt lett kiírva. Épp ma vittem be egy ilyen kutyát, kiolvastuk a chipszámot, (hivatalos gyepmesteri telep) és utána mehetsz a pi.sába mert a nyilvántartáshoz nem férsz hozzá. Látod a kutya nevét, nemét, fajtáját, utolsó oltás adatait, és utána mehetsz a pi.sába. A tulajdonos adataihoz már csak állatorvosi reggel férsz hozzá. A kutyák vagy ott hullanak el a telepen végelgyengülésben, vagy lesz belőlük darálthús. Harmadik lehetőség nincs.

2015. febr. 23. 22:04
 16/42 A kérdező kommentje:

" Felelős gazda a már a kötelezővé tétel előtt is berakatta azt a kutyájába."


Felelős ember az anyjába is. Remélem te is!

2015. febr. 23. 22:11
 17/42 anonim ***** válasza:
82%

A kutya azonosítására szolgál. Nekik nincs egyedi ujjlenyomatük, nincs náluk a személyi, nem tudják a haverokat, gazdit felhívni helyettes igazolasért.

Elveszik, elkoboról és embert támad, élünk...

Az első hetekben több, mint 100 kutyus gazdija kapott telefonhívást, hogy a kutyáját atveheti xy címen az állat menhelyben.

2015. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

"petvetdata oldalon a chipszám begépelésével kiírja a kutya adatait. "


Az rohadtul király! És te ennek alapján már hány kutyát vittél haza???

Ezt az egyetlen számot írd ide be!

2015. febr. 23. 22:19
 19/42 anonim ***** válasza:
23%
Így kisérletezik ki.Aztán majd jönnek az emberek is.A jővőben valószínüleg igazolvány helyett chipelve lesznek az emberek,csecsemőkoruktól fogva.
2015. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
64%

#11 te mindent anyag költségén akarsz.eladni?

Foglalkozol BMW 320d-vel is?

Veszek egy gyári állapotút tőled 350 000 jmfért. Még mindig úgy gondolod, h A csíp szakszerű bérletetés szolgáltatással együtt csak 300 forint? Akkor kérek még garanciát és 3 évre elegendő üzemanyagot is a 350k ért.

2015. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!