Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám agyonfélti a kutyám,...

Anyám agyonfélti a kutyám, hogy mondajm meg neki, h nincs értelme?

Figyelt kérdés
Tiszta ciki ha anyámmal megyek sétáltatni (márpedig messzebbre nem enged egyedül) és jön egy kutya, nem is érdekli mit mond a gazdija, "úr isten úr isten kutya" felkiáltással felkapja és elszalad vele. Persze mindig mindenkivel összeveszik, ami nem csoda. Én is ideg lennék ha a miénktől vinné így el valaki...

2014. jún. 19. 21:56
 1/7 anonim válasza:
33%
vágd jól képen
2014. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Rögtön azt gondoltam, mekkora paraszt az első válaszolód. Aztán elolvastam a teljes kérdést. Akkor én is paraszt vagyok...
2014. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A közelünkbe volt egy kutya,okos is volt, ravasz is. Mindig arra sétáltatta egy kis kutyát egy emberke, hosszú pórázon, és hagyta, hogy a kutyusunk kerítéséhez oda menjen, és a kisebb lepisilja.

Egyszer maradt úgy a kerítés, hogy nem volt bezárva, csak be volt hajtva. A kis kutya gazdistól arra ment, és a következő pillanatba a kis kutya a nagy kutyának a fogai között volt, a gazdája fel sem fogta az egészet, hogy a kutyája meghalt.

Másik verzió: Nekem egy nagy kuvaszom van, szocializált.

Többször mentünk sétálni az utcán, szájkosárral, pórázzal. Volt egy hely, ahonnan egy keverék tacskó kirohant az egyik portálról, és jött, hogy megharap engem. A kuvasz nézett engem, hogy mi legyen, a keverék meg a kutyámnak a lábára ment, hogy megharapja. Nem egyszer zavartam el a kutyát, a gazda csak később jött ki, mikor már átkoztuk gazdástúl együtt a keveréket, mert vagy a bokámra ment volna, vagy a kutyámra, közbe a gazda mondogatta, hogy ne hergeljük a kutyáját. Szerencsére a szomszédja látta, hogy mi csak sétáltunk, nem hergeltük a kutyáját.

Később a páromat megharapta a keverék. Az a dög még mindig szabadon kint mászkál, így a kutyát arra felé nem sétáltatjuk. De a másik irányba is hasonló mentalitású kutyák vannak. Jönnek, és támadnak.

Az, hogy anyud így viselkedik, nos, az már pszihológiai eset ( felkapja a kutyát, és elszalad valamint össze veszik mindenkivel).

2014. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézess vele már meg légyszi néhány rész Cesar Millant meg olvastasd e vele a Jan Fennell könyvet. Nem fog ártani neki. A kutyát meg vigyed te, hátha még nem késő.

Egyébként a kutyasétáltatásnak vannak íratlan szabályai. Ezek közé tartozik pl.: pórázon levő idegen kutyához nem megyünk oda, gazdit megkérdezzük ha a kutyájával akarunk valamit, NEM PÁNIKOLUNK ISMERKEDÉSNÉL!!!

Ha ezt a 3 nagyon egyszerű dolgot betartaná mindenki, tök boldogan lehetne sétálni.

A legtöbb kutya ha békén vannak hagyva, le tudják játszani az ismerkedést komolyabb hiszti nélkül.

Mondjuk ehhez ismerni kellene a kutyák jelzéseit. Ehhez Google a barátod.

2014. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy ez nem normális viselkedés! A kutya szocializálatlan, elkényeztetett lesz. Szüksége van arra, hogy a fajtársaival legyen, ismerkedjen, barátkozzon, bandázzon, de ezzel a viselkedéssel nemcsak a kutyának árt,hanem téged és magát is kínos helyzetbe hozza. Megkérdezhetem, mennyi idős vagy, hogy nem enged el messzebbre egyedül?
2014. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs gond a kutyapajtikkal, ha én viszem le, mindig odaengedem mások közé. Meg ha kislány jön és tudja, h kislány akkor is odaengedi, de ha kétes vagy fiú, akkor megy a szaladás... Pedig én nem csinálok belőle nagy ügyet, ha összeverekszik, hát majd szétszedem őket. Volt már rá példa. Meg amúgyis, az enyém nem támadó típus, mindig mások támadják meg. 16 vagyok, na ez a másik, hogy simán elengedhetne...
2014. jún. 20. 12:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Ismeri Ceasar-t. Kutyasuliban is voltunk már...
2014. jún. 20. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!