Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne ésszerűen...

Hogyan lehetne ésszerűen kivenni az államnak a pénzt az internetből?

Figyelt kérdés

Több képviselő és Orbán is elmondta, hogy a korábban tervezett 150FT/GB-os adó túl magas egy családnak, ezért elvetette, de még tervezik hogyan lehetne ésszerűen kivenni az államnak az pénzt az internetes hatalmas pénforgalomból. Szerinted hogyan tegyék meg ezt ésszerűen?


Sok pénz kell a költségvetésbe, ez érthető, de gondolj bele abba mennyi pénz van az interneten. Én pl nem vagyok egy gazdag ember, de most vettem prémium tankokat egy online játékba több mint tízezerért. Nagyon sokan sokkal többet vesznek ki vagy tesznek bele. Illegális szoftvereket tőltenek le, feltőrt vírusírtókat, windowst stb amiért fizetni kellene 50 ezreket !


Aztán ott van a kalóz zene letőltés, mozifilmek csúcsminőségű letőltése, amibe Holywood millió dollárokat fektet vagy egy zugzenész azt te ingyen letőltöd. ugye rémlik !? ;D

Szerencsejáték, erotikus filmek. Ingyen skípeozol, wiperezel, TS ezel beszélgetsz ingyen stb nem kell ragozni, nagyon sok pénz van ezekben. Hogyan vegye ki az állam ésszerűen az adót ebből, hogy kellően megtőltse az üres kasszát és ne maradjunk túl csóróak sem és ha lehet érezzük némileg igazságosan, normális határokon belül?


Nagyon jó kérdés mi? Én nem tudok erre választ adni, de sok nagyon agyas ember van itt, ugye? ;)


2015. márc. 28. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Több ötletem is van, a lényeg, hogy semmiképpen sem az adatforgalmat adóztassák meg, hanem elsősorban a szolgáltatókat. Továbbá, internetes reklám adót kellene bevezetni, tehát azokat a cégeket, akik interneten felugró ablakokkal, facebook-on vagy egyéb helyeken hirdetnek, azoknak adót kelljen fizetni minden egyes reklám után.

Valamint ami megint nagy pénzszerzési lehetőség, az pedig az internetes szerencsejáték megadóztatása. Azoknak rengeteg a bevételük, amit ráadásul csalva szereznek sokszor.

2015. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most is kiveszi. Minden szolgáltató cég adózik, te is adózol az előfizetésed után, rengeteg reklámadó folyik be az interneten keresztül (nem sok olyan honlap van, ahol ne menne pl. adwords). Ez miért nem elég? Egyáltalán kiszámolta már valaha valaki, hogy mennyit nyer az állam ezzel?
2015. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sok felugró ablak van, meg reklámoldal ugrik be egy oldal helyére. Kiválóan látod, hogy ezek gyakorlatilag a gépet terhelik a memóriát, időt vesznek el az oldal megnyitásakor és persze adatforgalmat is növelik. Semmi szükség rájuk. Jó ötlet ! :)
2015. márc. 28. 14:28
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es én ezt értem, hogy már most is adózol valamennyit, de olvasd végig a kérdésem. Pl illegális programok, filmek, zenék stb nagyon sok pénzt spórólsz a neten, hiszen nem veszel CD-t, DVD-t stb. Nem kell HI-FI-t sem venni kétévenként, hisz nem megy tönkre, mert nem használod és én TV-t is neten nézek, így az sem kell.
2015. márc. 28. 14:30
 5/15 anonim ***** válasza:

Elolvastam a kérdést. Ugye tudod, hogy az illegális letöltések miatt ma már előre meg kell fizetned a jogdíjat merevlemez vásárlásakor? Ez például teljesen ésszerű.


A hozzászólásod második fele érthetetlen számomra. Adóztassák meg azt, aki nem vesz rendszeresen hi-fi-t, tévét? Miért? Azt a pénzt, amiből nem tévét vettél, elköltötted másra és adóztál ott. Szerintem az állam nem veszített semmit.

2015. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 vattacukor elefánt ***** válasza:
Az illegális tartalmakat más országokban büntetik nem adóztatják.
2015. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ÉSSZERŰEN? Sehogy! Semmi köze hozzá!

A kalóz letöltések ellen vannak kiváló törvényi módszerek, Hollywoodot hagyjuk, ők a millióikat szemétgyártásra használják és milliárdokat szeretnének érte kapni. A jogdíjak kezelését régen kitalálták, az állammal éppen az a baj, hogy a lerabláson törik a fejüket a képviselői (kormány) és nem a megoldáson. Ennek is két oka van.

1. Nem megoldani akarják, hanem hasznot húzni belőle. 2. Nem értenek a kezeléséhez.

2015. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy az alaplapok árában benne van-e a zeneipari veszteség a letőltésekből, szerintem ezt csak így hallottad valakitől, de nem tudsz linkelni erről semmit. Úgy tudom az alaplap a PC-ben van a hangzenéhez semmi köze, amitől a lemezkiadók esnek el vagy tévedek?


Évek munkájával, saját energiád, szellmi tevékenységed pénzeddel összehozól egy zenei anyagot vagy írsz egy progit, amit levédetsz majd kiadod. Végül nem kapsz semmit belőle, mert a szomszéd Jancsi letorrentezte :xD


Te sem igazán örülnél ennek ! Tudom, hogy törvényileg üldözni kell, de nem lehet. Belátjuk, hogy mindenki tőlt le ilyeneket vagy film, zene, program, játék stb. Nem lehet megakadályozni, de adót ki lehet vetni rá, gyanítom. Mivel úgyis mindenki használja. Mit gondolsz?


Van nagyon sok más is az interneten amiből sok pénz folyhatna be. Pl rendelsz valamit a neten e-buy meg hasonlón. Veszel játékba tankot, mint én az is fizessen sac 10%-ot ami nem sok, de sok kicsi sokra megy az államnak. Van pl a szerencsejáték, casinózás, forexezés stb

2015. márc. 28. 15:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ha én csinálok egy programot azt mások letorrentezik, ezért az állam megadóztat mindenkit, attól nekem miért lesz jobb? Nem gondolod, hogy az állam visszaosztja az adót azoknak akiknek van fenn szellemi terméke az interneten, és ha mégis hol tartja nyilván kinek mennyi szellemi terméke van, azokra hány ember tart igényt, és milyen arányban kapjanak ebből pénzt? Amúgy nem tudom nézegetted már egy Microsoft Office árait, de ne is várják el, hogy valaki megvegye a .doc kiterjesztésű fájlok megnyitásához több 10ezer forintért. Manapság meg elég sok zenekar teszi ingyenessé a zenéit online, mert rájöttek, hogy akoncertbe meg a filmzenébe van az igazi pénz. Azt meg se említem, hogy alapból a fizetés kézhez kapásakor adózól belőle, úgyhogy igazából utána mindenféle adó igazságtalan nagyjából.
2015. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 belapus ***** válasza:
D. Tomi, az, hogy az alaplapot összekevered a merevlemezzel lebuktatott.
2015. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!