Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pontja megvalósítható...

Melyik pontja megvalósítható a Hét Vezér Tervnek (Jobbik-program)?

Figyelt kérdés

Sokszor sok helyen olvastam már, hogy a Jobbik programja megvalósíthatatlan, ill. államcsődöt eredményezne (ha mégis megvalósulna a megvalósíthatatlan).

A kérdésem adott: mi a megvalósítható és mi nem? Mi a jó és hasznos ötlet, ill. mi a haszontalan és hibás elképzelés?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2015. ápr. 15. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Egyik se megvalosithato.. a jobbik csak saláta torvenyeket tudnak kitalalni.. meg megy a ciganyozás

ha a jobbik lessz minden a cigányok ellen fog épulni

2015. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
beugratós kérdés :D egyik se
2015. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Ebben mi a program?


Ezek a felsorolások olyanok, mint az "1 millió munkahely 10 év alatt" és a "két hét alatt rend lesz" vagy az "adócsökkentés kormánya leszünk" a Fidesztől.


Egyszerűen nem értem, hogy valaki hogy képes ezeket komolyan venni. Szép színesek a képek vagy mi?

2015. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Diplomás közgazdászként mondom, hogy a "programjukban" igen kevés konkrétum van, így nem vehető komolyan.


Mellesleg a cigányok mellett, a homoszexuális embereket is a társadalom ellenségeinek tekinti. Míg előbbieknél van valós társadalmi probláma, a melegeket szimpla gyűlöletből támadják.


28/F (meleg)

2015. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A közgazdász-válaszolónak a magyar-cigány együttélésről a Jobbik terve:

[link]


És az adósságszolgálatról (mert ez érdekelhet téged):

[link]


A melegekkel kapcsolatban pedig azt találtam, hogy a homoszexualitás népszerűsítését büntetnék, nem magát a homoszexualitást vagy a homoszexuálisokat.


[link]

2015. ápr. 15. 23:15
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
jó, ne lehessen lépszerűsíteni homoszexualitást, de akkor a heteroszexualitást se!
2015. ápr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Tök jó, engem megvettek kilóra. Már húzom is náluk az x-et, amint megmondják, hogy hogyan és miből fogják ezeket megvalósítani. Ezek a fontos kérdések. Amíg ezt nem tudják, addig csak duma az egész.
2015. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

A meleg közgazdász válaszoló vagyok, a kommentedben linkelt Jobbik-plakátokra reagálnék:


A cigány lakosságra vonatkozó pontokban nem vitatom, van ráció és valószínűleg javulna a helyzet az elmúlt 25 év semmittevésével szemben.


Viszont az államadósság újratárgyalásának kísérletével azonnal bedöntenék az ország gazdaságát. Már arra a hírre, hogy a Jobbik megnyerte a választást, a programjukból következően azonnal elszabadulna a forint/euro árfolyam, ami a makrogazdaságban működő transzmissziós mechanizmusok hatására azonnal jelentős áremelkedéshez vezetne. Az MNB kénytelen lenne az infláció elleni küzdelemben a jegybanki alapkamatot jelentősen megemelni, ami a további finanszírozás drágulását okozná. Az itt lévő működőtőke elkezdene kivándorolni az országból. Értem én a multiellenességet, de az ország nincs olyan fejlettségi szinten közgazdasági értelemben, hogy fenn tudja tartani magát külföldi működőtőke nélkül. Nem beszélve arról, hogy az európai uniós tagságunk is igencsak meginogna. Ha megnézzük Görögország példáját, az ottani, nemrég hatalomra jutott Syriza nevű szélsőbaloldali párt is az államadósság újratárgyalásával kampányolt (amit a Jobbikhoz hasonlóan ők is csak a választók megnyerésére használtak) és hatalomra kerülve vannak próbálkozásaik, de nem fog érdemben csökkenni az államadósságuk. A gazdasági verseny ilyen, "az erősebb kutya b...ik". És jelen esetben a hitelezők az "erősebb kutya."


Homoszexualitásról pedig annyit, hogy a benyújtott törvényjavaslat szerint a "homoszexualitás népszerűsítését" büntetnék, azonban a jogszabálytervezetükben semmi konkrétum nem utal arra, hogy mit tekintenek népszerűsítésnek. Ergó a jogszabálytervezet szövegére alapozva simán el lehetne ítélni egy meleg párt, aki kézenfogva sétál, sőt egy olyat is, akiről a szomszédai tudják, hogy boldogan élnek együtt, mert kimeríti a homoszexualitás népszerűsítést. Csak azért 3 évet kapnék az említett törvénytervezet szerint, ha a kézenfogva sétálnék a párommal. Szóval ha a Jobbik jön, nekem mennem kellene az országból.

2015. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"forint/euro árfolyam, ami a makrogazdaságban működő transzmissziós mechanizmusok hatására azonnal jelentős áremelkedéshez vezetne."


nem az áremelkedéssel a probléma, hanem a külfödi termékek relatív ára, ha senki se akar majd jobbikmagyaroroszágtól cuccokat

2015. ápr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Az összes pontja.
2015. ápr. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!