Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tehettek ilyet a politiku...

Hogy tehettek ilyet a politikusok? Miért nem lázonganak úgy az emberek, mint ahogy nemrég az internetadó ellen?

Figyelt kérdés

Amint azt - gondolom - tudjátok, eladták a nemzeti parkjainkat. Ez számomra, és sok jóérzésű természetkedvelő számára hasonlóan nagy csapás, mint Trianon. Valószínűleg kivágják majd az erdőket, felszántják a pusztákat, eltüntetnek minden szépet és jót hazánkból. Ezzel nem csak előlünk, hanem gyermekeinktől és unokáinktól is elveszik az "Igazi" Természet nyújtotta kikapcsolódást, izgalmat és örömöt,... nekik már csak szinte a kopár beton és kőhalom marad, nem láthatnak élőben őshonos fafajokból álló erdőket (pl.: tölgyeseket, bükkösöket), csak akácból és fekete dióból (és egyéb, tájidegen fajokból) álló faállományokat. Az élővilág is megtizedelődik. Rengeteg, jelenleg itt is élő állatfaj ki fog pusztulni Magyarország területéről, természetes élőhelyük megsemmisítése és/vagy átalakítása következtében.

Ráadásul, ezáltal idővel a turisták száma is csökkenni fog.


...Egyszerűen felfoghatatlan... Biztosan a pénz miatt történik az egész... Mintha nem lenne alapvető fontosságú a természet és védelme...


2015. máj. 7. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert az átlag magyar embernek jelen pillanatban a legkisebb gondja 1-2 fa és mókus.


Az internetadó meg az egyetlen örömforrásukat vette volna el az életben, az okosteló-ról való facebookozást és más appok buzerálását..

2015. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok járatos, de nem hiszem hogy ne lenne törvény ami szabályozná hogy nemzeti parkokba ne lehessen mondjuk sok fát kivágni vagy ilyesmi.


Nyílván azért nincsenek tüntetések mert a legtöbb embert (sajnos vagy nem sajnos) jobban érdekli hogy tudjon internetezni mint hogy tőle több 100 km-re lévő nemzeti parkban hány faj él...

2015. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
kit érdekelnek az erdők? plusz adót akarsz fizetni és maradnak az erdők vay eladjuk őket vagy esetleg nem akarsz tudni magadnak kaját venni holnap??
2015. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem tudjuk, hogy eladták a Nemzeti Parkokat mert ilyen egyszerűen nem történt! Még a földjeiket sem adták el, ezek eddig is állami tulajdonban voltak, csak most a kezelésük átkerült a Nemzeti Földalaphoz.

Ezek nem a szigorú értelemben vett védett területek, hanem olyanok, amik jelenleg is mezőgazdasági művelés alatt állnak, vagy legelőnek, erdőgazdálkodásra használják őket. Ezeken eddig is külsős gazdálkodók dolgoztak.

Eddig a Nemzeti Parkok 288 ezer hektár területet birtokoltak, most ebből mintegy százezer átkerül az NFA-hoz.

Valójában a dologban egyedül vitatható dolog, hogy valóban miért volt szükség az NFA-nak átadni a földeket, mert ezt igazából a kormány nem tudta megindokolni.

2015. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

21:12

"Mert az átlag magyar embernek jelen pillanatban a legkisebb gondja 1-2 fa és mókus."


Itt kezdődnek a problémák. Nem egy-két fáról és mókusról van szó, hanem hazánk egy alapvető, fontos részéről. Ez olyan, mint ha például lerombolnák a történelmi örökségeinket. Vagy másképp fogalmazva: mint sólyom szárnyak nélkül.


"Az internetadó meg az egyetlen örömforrásukat vette volna el az életben, az okosteló-ról való facebookozást és más appok buzerálását.."


Valóban. Sajnos, ez egy "nagy igazság". Manapság az embereket (főleg a fiatalokat) nem az érdekli, amivel valójában kellene foglalkozniuk. Talán ez régen is így volt, nem tudom... Tisztelet a kivételeknek. (Bár, még az ókorban/középkorban természetközelibbek voltak az emberek. Kelták, ősmagyarok, stb... No de ebbe inkább nem mennék bele...)


21:13

"Nem vagyok járatos, de nem hiszem hogy ne lenne törvény ami szabályozná hogy nemzeti parkokba ne lehessen mondjuk sok fát kivágni vagy ilyesmi."


Pedig van. A fokozottan védett területeken gyakorlatilag nem nyúlnak az erdőkhöz. Az őshonos fák ott nőnek és korhadnak el, élőhelyet biztosítva számos madár és rovarfajnak. Ebből kifolyólag a táj is szebb, vadregényesebb.


"Nyílván azért nincsenek tüntetések mert a legtöbb embert (sajnos vagy nem sajnos) jobban érdekli hogy tudjon internetezni mint hogy tőle több 100 km-re lévő nemzeti parkban hány faj él..."


Nem csak a fajgazdagságon van itt a hangsúly... Erről a véleményemet már leírtam előbb.


21:29

"kit érdekelnek az erdők? plusz adót akarsz fizetni és maradnak az erdők vay eladjuk őket vagy esetleg nem akarsz tudni magadnak kaját venni holnap??"


Szomorú, hogy így látod és érzed a helyzetet. Eddig is biztosan tudtál kaját venni. Nem ez dönti el a magyar gazdaság és pénzügyi helyzet sorsát.


21:30

"Természetesen nem tudjuk, hogy eladták a Nemzeti Parkokat mert ilyen egyszerűen nem történt! Még a földjeiket sem adták el, ezek eddig is állami tulajdonban voltak, csak most a kezelésük átkerült a Nemzeti Földalaphoz.

Ezek nem a szigorú értelemben vett védett területek, hanem olyanok, amik jelenleg is mezőgazdasági művelés alatt állnak, vagy legelőnek, erdőgazdálkodásra használják őket. Ezeken eddig is külsős gazdálkodók dolgoztak.

Eddig a Nemzeti Parkok 288 ezer hektár területet birtokoltak, most ebből mintegy százezer átkerül az NFA-hoz.

Valójában a dologban egyedül vitatható dolog, hogy valóban miért volt szükség az NFA-nak átadni a földeket, mert ezt igazából a kormány nem tudta megindokolni."


Köszönöm a hasznos válaszod! Ezt eddig nem tudtam. Most már pozitívabban látom a "dolgot". Igaz, hogy nem lesz olyan "jó" a természetvédelem helyzete, mint mondjuk 2008-2009 körül volt, de ez alapján úgy tűnik, mégsem annyira vesztett az ügy.

2015. máj. 7. 22:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek megélhetési gondjai vannak és teljesen leszívja az erejét a napi meló a munkahelyen. Aztán hazamegy, kaját kell csinálni, takarítani, udvart rendezni, kertet megcsinálni, mosni, családdal is kell foglalkozni, meg aztán pihizni is kéne kicsit, mert megőrül az ember, ha folyamat dolgozik, stb.


Szerinted ráérnek az erdőkre?

2015. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

22:10

"A legtöbb embernek megélhetési gondjai vannak és teljesen leszívja az erejét a napi meló a munkahelyen. Aztán hazamegy, kaját kell csinálni, takarítani, udvart rendezni, kertet megcsinálni, mosni, családdal is kell foglalkozni, meg aztán pihizni is kéne kicsit, mert megőrül az ember, ha folyamat dolgozik, stb.


Szerinted ráérnek az erdőkre?"


Az igaz, hogy általában így telik egy ember átlagos napja, de NEM a ráérés a lényeg, hanem, hogy legalább legyen valami pozitív véleménye a természetről, és akár vasárnaponként kiránduljon egyet a családjával, vagy a barátaival. Annyit a legtöbben megtehetnek, és csak jót tesz a lelküknek.

2015. máj. 7. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lényegesen nagyobb gond, hogy anélkül vartyogsz tüntetésért, hogy normálisan utánaolvasnál egy hírnek. Mi a fenét gondolsz te, az utcára menés valami majális? Mit gondolsz, mennyibe kerül hogy a hozzád hasonlóan tájékozott bambalények nem bírnak magukkal? Mit gondolsz, mennyit árt az ország megítélésének, hogy minden hülyeségért az utcán cirkuszoltok? Na ezeken gondolkodj, ne a mókusokon.
2015. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

23:32

"Szerintem lényegesen nagyobb gond, hogy anélkül vartyogsz tüntetésért, hogy normálisan utánaolvasnál egy hírnek. Mi a fenét gondolsz te, az utcára menés valami majális? Mit gondolsz, mennyibe kerül hogy a hozzád hasonlóan tájékozott bambalények nem bírnak magukkal? Mit gondolsz, mennyit árt az ország megítélésének, hogy minden hülyeségért az utcán cirkuszoltok? Na ezeken gondolkodj, ne a mókusokon."


Sajnos tény, hogy nem olvastam eléggé utána, hanem néhány korábbi cikk alapján alkottam véleményt.

Viszont egy szóval sem mondtam olyat, hogy tüntetni szeretnék (még soha nem vettem részt tüntetésen),... de nem bánnám, ha inkább az ilyen jellegű, igaz és nemes ügyekért lennének bizonyos (LAZA) szintű megmozdulások. Azt gondolom, hogy ez egyáltalán nem rontana az ország imázsán. Még egyet is értenének velünk a külföldiek, hogy nem hagyjuk, hogy hazánk és örökségünk az enyészeté legyen.

Az úgynevezett "pénzben és gazdaságban gondolkodó" emberek hozzák majd el a Föld pusztulását..., vagy egy nagy meteor. Ebben majdnem biztos vagyok.

2015. máj. 8. 01:34
 10/11 anonim ***** válasza:
A világ pénzből működik, amit a gazdaság állít elő. Meg az olyan emberek, akik ebben gondolkodnak, hogy az olyan embereknek mint te, legyen miből széplelket játszani. :)
2015. máj. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!