Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarok miért utálják ennyire...

Magyarok miért utálják ennyire az USA-t?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek 70%-a fel lenne háborodva, ha minden amerikai termék, amit lehet venni kimenne az országból, közben meg mindenki szidja.

2015. máj. 21. 14:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%

" viszont az emberek okosabbak, tanultabbak, mint ott. "


tevhit.


".Több Nobel-díjast adtunk ki, mint az amcsik"


Neked hany Nobel-dijad van? Amugy meg pillants mar ra a magyarnak tekintett Nobel-dijasok listajara. Hany kapta kozuluk a dijat magyarorszagi tevekenysegeert?


"Amcsik mindenbe beleakarnak szólni. "


Meg az oroszok, meg a kinaiak, meg az izraeliek, meg az angolok, meg a nemetek, meg a magyarok, meg mindenki...

2015. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

8#


Lehet egy kalap sz@-r a magyar oktatás, amcsiknál csak a tanultak aránya magasabb, de nem okosabbak az emberek.

MO-n a tanulatlanok nagy része sem magyar, viszont léhűtő magyarok is sokan vannak(nem szidom a cigányságot, mivel van egy cigány osztálytársam gimiben 4,8-as átlaggal, csak ők többen vannak). Viszont ne felejtsd el, hogy USA-ban 31,8x többen laknak mint itt. Nem akarok vitázni emiatt veled, viszont az tény, hogy MO-n okosabbak az emberek. Az nem mindegy, hogy minden 1000. vagy minden 10 000. embernek van 150 felett az IQ-ja(ez a szám nem valós, csak érzékeltetés a célja).

2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
17%

"viszont az tény, hogy MO-n okosabbak az emberek. "


ez nem teny, ez ostobasag.

2015. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%

13#

Ha ostobaság, akkor mondd el miért, kíváncsi vagyok.

Szeretném, ha érvelnél ez ellen, s ne az írd, hogy ostobaság.

2015. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Inkább te mondd el, hogy az mitől lesz okosabb, ha vki a Kárpát-medencébe születik, mint az aki Észak-Amerikába? Van itt vmi misztikus erő, amitől okosabbak leszünk? :D

Dalai láma is leosztotta a magyarokat, hogy itt az emberek azt hiszik hogy ők a világ közepe...

2015. máj. 21. 15:04
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ostobaság, akkor mondd el miért, kíváncsi vagyok."


Egyszeruen nem ertem hogy milyen alapon gondolod hogy a magyarok intelligensebbek vagy okosabban lennenek. Nincs erre semmi alapod.


Ha meg azt nezzuk hogy az USAban vannak a vilag legjobb egyetemei, ott van a legmagasabb szintu K+F tevekenyseg, a vilag vezeto gazdasagi hatalma, Magyarorszag meg ugye tudjuk hol tart, akkor meg inkabb rohejes lesz a kijelentesed.


Az atlag amerikai semmivel sem butabb (vagy okosabb) mint az atlag magyar. Az abszolut erv az szokott lenni hogy nem tudjak hol van Magyarorszag


Es? Te tudod hol van mondjuk Burkina Faso es mi a fovarosa?

2015. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem tudom hol van, de a nevéből annyit megtudok állapítani melyik földrészen.


Rendben van.

Ha abból indulunk ki, hogy hány magyar tudós van a világban, aki MO-n nem tudta kamatoztatni a tudását, mert szegény az ország, attól még ők magyarok, csak nem itt végzik kutatásaikat. A 18-19. században sokan vándoroltak be MO-ba, akik tudást hoztak, s asszimilálódtak a társadalomba.



Figyelj, hiába mondok neked bármit is, te úgysem fogsz az én nézőpontomból közelíteni.A magyar oktatási rendszer nem a legjobb, de erős rendszer, külföldről jött magyarok gyerekeinek sokkal nehezebb volt az iskola. Egyetemeket ne soroljuk, nem tudom, hogy az amcsi egyetemen hány százalékban vannak amcsik, talán 55-60.

Azt, hogy miért okosabbak vissza tudom vezetni pár száz évvel ezelőtt-re.Evolúció, életkörülmények, táplálkozás, nyelv.

2015. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Tény, hogy az USA oktatási rendszere jobb, mint a miénk.

Itt vannak a PISA eredményei 2012-ből:

Matek: MO: 39. vs USA: 36.

Tudományok: MO: 32. vs USA: 28.

Olvasás: MO: 30. vs USA: 24.

A nemzetek IQ felmérése alapján mindketten a 9. helyen állunk, mindketten 98 ponttal.

Aki meg azt írta, hogy MO több Nobel-díjast adott a világnak, mint az USA egyszerűen hülye. 12 magyar vonatkozású Nobel-díjas van, míg 353 db amcsi.


Persze nincs igazán jó módszer az országok ilyen összehasonlítására, mivel maga a kérdésfelvetés is elég nagy hülyeség. De aki azt mondja, hogy az amcsik sokkal hülyébbek nálunk, az alá tudná támasztani bármivel is? Leszámítva azt, hogy ez a sztereotípia, úgyhogy biztos igaz.


"Te tudod hol van mondjuk Burkina Faso es mi a fovarosa?"


Én tudom :)

2015. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha érdekel a teljes igazság, akkor skypeon egy hanghívás keretében 1,5 óra alatt elmagyarázom.
2015. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%
18# Igen? Én kapásból 40-et mondok neked, de utánanézek, akkor még többet.
2015. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!