Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a velemenyetek,...

Relaxed kérdése:

Nektek mi a velemenyetek, Magyarorszagnak hany menekultet kellene befogadnia? Erdekelne, hogy bevandorlobol is mennyit kellene szerintetek?

Figyelt kérdés

Lattam mar kulfoldi nagyvarosokat. Nem ereztem magam Europaban.

A muszlimok egyik orszagban kigunyoltak a befogadnia nemzet nonemu egyedeit, ( tobb eve),mondvan kinyalhatjak a segguket. Ezek arabok voltak.

Egy masik alkalommal szinten arabok egymast kozt arrol diskuraltak, hogy nezzetek csak ez as orszag mar csaknem muszlim!

Egy fekete csajszi allandoan ugy emlegette az europaiakat, hogy feher ek igy feherek ugy....


Tobb nyugat-europaiakat kerdeztem.velemenye a bevandorlokrol: nem vagyunk mi olyan toleransak, mint ahogy hangoztatjuk.


Ghanai csaj : ezek a nyugat-europaiak a szemunkbe normalisak, de amugy....!

Ez csak par kiragadott pelda.

Szerintem ezek utan nem kell egy magyarnak sem buntudatot ereznie allitolagos rasszizmusaert.



2015. júl. 8. 20:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%
Nullát.
2015. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Semennyit sem.


Magyarország már nagyon megszívta egyszer, hogy befogadott nagyon eltérő kultúrájú embereket (cigányok), azóta is nyögjük őseink naivságát.

2015. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
46%

Amennyi be tud illeszkedni. Én nem darabra ítélném meg őket, hanem összeállítanék egy listát arról, hogy milyen feltételekkel lehet jönni, és aki azt teljesíti az jöhet. Képzettség, nyelvismeret, kultúra, ilyenek. Ha egymillió magyarul jól beszélő, kulturált, képzett arab akar ide jönni, akkor jöjjenek, ha meg egy se akkor ne jöjjenek.

^Ez a bevándorlókra vonatkozik.

Azokat a menekülteket, akiknek ténylegesen veszélyben az élete szerintem erkölcsi kötelességünk befogadni. De náluk is alaposabb ellenőrzésre van szükség, hogy ne lehessen ezzel visszaélni.

2015. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 schocko ***** válasza:
22%
Egyet se. Nem tudnak velük mit kezdeni. Gabriel, az SPD (német párt) vezére kijelentette, hogy ők befogadják az összeset, ha másnak nem kell, illetve a svédek is várják őket...a németek majd elküldik őket nyelvtanfolyamra, s utána munkát adnak nekik...tudják hogyan kell az ilyet kezelni...persze a keleti részen vannak ellenzői, de ők is pár évtizednyit le vannak maradva a gondolkodásukkal, mint a magyarok...
2015. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%
Kellene?
2015. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy hiaba is ismerik peldaul a befogado orszag nyelvet, a hozzaallasuk a befogado orszaghoz evtizedek multan sem valtozik pozitiv iranyban, sot...a masodik, harmadik generecio meg nagyobb rizikot rejt.

Magyar viszonylatban a helyzet meg megprobaltatobbnak fest, tekintve a magyar nem egy konnyen tanulhato nyelv.

2015. júl. 8. 21:03
 7/44 anonim ***** válasza:
74%

"Azokat a menekülteket, akiknek ténylegesen veszélyben az élete szerintem erkölcsi kötelességünk befogadni."


Jó, de otthon magadnál szállásold el mindet!

2015. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Azert kerdeztem igy, mert mint lathatod peldaul is az egyik valaszban: erkolcsi kotelesseg lenne...


Ironic on Szerintem Dubainak erkolcsi kotelessege kellene legyen, hogy az Eu-s munkanelkulieket (Spanyolorszagtol kezdve Bulgariaig) anyagilag tamogassa.... Ironia off.

2015. júl. 8. 21:11
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy helyre pl. Zugló - betelepülne 200, akkor mecsetet akarnának. 20 év múlva már 800-an lennének és megkérdőjeleznék, hogy a lányod miért nem jár csadorban és a fiad miért nem jár a mecsetbe. Kemény dolgok ezek, amiket most így nehéz elhinni.
2015. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

"Azokat a menekülteket, akiknek ténylegesen veszélyben az élete szerintem erkölcsi kötelességünk befogadni."


Nem, egy szomszédos, hasonló kultúrájú országnak lenne ez a feladata. Nem a 6., tőlük 4-5 ezer kilométerre levőknek. És igen, '56-ban is közelebb állt egy magyar menekült akár egy osztrákhoz, akikkel előtte 37 évvel még egy országot alkottunk, akár egy amerikaihoz, akiknek jórésze szintén európai kivándorló leszármazottja. De egy muszlimmal mi az ami közös, mi az ami biztosítéka a beilleszkedésének?

2015. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!