Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a velemenyetek,...

Relaxed kérdése:

Nektek mi a velemenyetek, Magyarorszagnak hany menekultet kellene befogadnia? Erdekelne, hogy bevandorlobol is mennyit kellene szerintetek?

Figyelt kérdés

Lattam mar kulfoldi nagyvarosokat. Nem ereztem magam Europaban.

A muszlimok egyik orszagban kigunyoltak a befogadnia nemzet nonemu egyedeit, ( tobb eve),mondvan kinyalhatjak a segguket. Ezek arabok voltak.

Egy masik alkalommal szinten arabok egymast kozt arrol diskuraltak, hogy nezzetek csak ez as orszag mar csaknem muszlim!

Egy fekete csajszi allandoan ugy emlegette az europaiakat, hogy feher ek igy feherek ugy....


Tobb nyugat-europaiakat kerdeztem.velemenye a bevandorlokrol: nem vagyunk mi olyan toleransak, mint ahogy hangoztatjuk.


Ghanai csaj : ezek a nyugat-europaiak a szemunkbe normalisak, de amugy....!

Ez csak par kiragadott pelda.

Szerintem ezek utan nem kell egy magyarnak sem buntudatot ereznie allitolagos rasszizmusaert.



2015. júl. 8. 20:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

"Ez csak par kiragadott pelda."


Pontosan ez a baj kérdező! Egy pár kiragadott példából ítélsz meg sok sok emberből álló csoportot. Bunkók mindenütt vannak, ugyanúgy ahogy tisztességes emberek is.


Én is voltam Szegeden és én pl egyetlen bevándorlóval nem találkoztam...amúgy honnan kellene felismernem? Mert azon jegyek alapján, amit festenek itthon róluk nagymagyarok, azon jegyek alapján egyet se láttam...


Pontosan annyit kell befogadnunk, amennyit elbírunk, amennyi kvótában kiegyezünk az EU-val (jaj most nem kell a sóder, hogy az EU ne mondja meg nekünk, közösségben vagyunk, az EU része, mindenki fogad be valamennyit és nekünk is kell). Nem beszélve arról, hogy sokakat fordítanak vissza még így is hazájukba.

2015. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Az Eu fele a magyaroknak csak kotelessegeik vannak. Peldaul az Euroval nem osztozkodnak velunk ilyen nagylelkuen,de az orszagot szerinted ellephetik a menekultek. Meselj meg.
2015. júl. 9. 11:48
 23/44 anonim ***** válasza:

A menekülteket nem az EU küldi hozzánk, mi vállaltuk a genfi egyezményben a befogadásukat. Az EU ekkor még nem létezett. :)


Magyarország egyébként több pénzt kap vissza a közös EU-s pénzből, mint amennyit befizet oda. Vagy ha az Eurózónára gondoltál, az megint nem az Eu-n múlik, hanem a gazdaságunkon és a pénzügyi politikánkon.

2015. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Sot, a genfi egyezmeny megkotesekor az immigracio fogalma sem letezett ilyen mertekben.A genfi egyezmeny ezennel ertelmet vesztette.
2015. júl. 9. 12:34
 25/44 A kérdező kommentje:
Minden szerzodest felul lehet irni. Minden torveny modosithato. Nehez lenne a fejlodes e nelkul. Szoval a genfi egyezmeny lobogtatasa egyenlo a nullaval.
2015. júl. 9. 12:38
 26/44 A kérdező kommentje:
Ha a gazdasagunk nem felel Meg az Euro bevezetesehez, akkor nagyon egyszeruen a gazdasagunk nem felelhet meg a fogadasukra sem.
2015. júl. 9. 12:41
 27/44 anonim ***** válasza:
53%

Természetesen lehet módosítani egy egyezményen. Addig viszont vállalni kell a benne foglalt vállalásainkat. Ez a lényege az írott dokumentumoknak... Ettől függetlenül továbbra sem az EU küldi hozzánk vagy kötelez minket menekültek befogadására. Nem is értem hogy jön ide a genfi egyezmény kritizálása. Emiatt aztán pedig végképp semmi értelme az Eurozónával összefüggésbe hozni a menekültkérdést.


- Miért vannak menekültek? mert háborúk vannak.

- Mit kell tenni? Nem falat emelni, mert attól még lesznek menekültek. Be kell fejezni a háborúzást, és akkor nem jönnek menekültek.

2015. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Amig a modositott szerzodes ervenybe nem lep, tul sokan szivarognak be. Erre nincs ido. Nem en kezdtem el emlegetni a genfi egyezmenyt. Mindazonaltal vannak olyan kerdesek amiben egy orszagnak sajat felelossege es donteshozatali joga van. A hatarvedelem azt hiszem ide tartozik. Egyebkent minek vannak szovetsegek, orszagok, illetve hatarok, ha szerinted nem szorulnak ellenorzesre es mindenki kenye- kedvere jarkalhat ki-be?
2015. júl. 9. 13:05
 29/44 A kérdező kommentje:
Azert mindenki tisztaban vele, hogy a szinfalak mogott megy a fenyites. Gondolom ismerosen hangzik a kotelezettsegszegesi eljaras hangoztatasa " szovetsegi egyutterzesbol" a problemaval kuzdo orszag fele.A helyzet viszont az , hogy bar mindenki sajnalja oket, senki nem erzi ugy, hogy sajat nemzetet aldozza fel masok bizonytalan jovoeert.
2015. júl. 9. 13:19
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyet sem. Más kérdés lenne, ha egy szomszédos országban törne ki háború (van is éppen), akkor indokolt lenne a befogadásuk IDEIGLENESEN, amíg a krízis véget nem ér a hazájukban. A délszláv háborúk alatt nagyon sok menekültet befogadott Magyarország. Persze speciális magyar történelmi okok miatt, ebben az esetben is a határon túli magyar nemzetiségűeknek kell prioritást élvezniük.


Lehet arról vitatkozni, hogy van és milyen területeken munkaerőhiány - biztos van ilyen - és azt kell - e, és lehet - e külföldiekkel feltölteni. De ezeknek legálisan kell akkor ezért folyamodniuk, nem a határon tilosban átszökni.


Igen, saját magát csapja be az, aki szerint nem baj az iszlám európai térnyerése. Ez nagyon komoly gond.

2015. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!