Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem képmutatás egy kicsit ez...

Nem képmutatás egy kicsit ez a dohányboltos felháborodás?

Figyelt kérdés

Előre mondanám nem vagyok fideszes bárki bármit gondolhat és írhatatja hogy fideszes vagyok nem érdekel!

---

Sokan azon voltak felháborodva ugye hogy nagyrészt fidesze haverok,közeli emberek kapták meg a dohányboltos engedéyt.

De ez így lett volna bármelyik atyaúristen pártnál is...

Tegye fel az a kezét aki pl. el tud osztani egy jó bizzniszt 5 felé és van rá 10 jelentkező ebből 5 haver,barát,rokon és a többi 5 pedig valami számára ismertlen és nem a rokon haver meg barátnak osztaná ki a jó bizniszt hanem az 5 ismeretlennek...



2015. szept. 13. 19:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"# 1

Jah ők nem ilyen nyílvánossan juttatak hozzá haverokat jó bizniszekhez és üzletekhez!"


Igen, legalább megpróbálták rejtve csinálni, mert tisztában voltak vele, hogy rossz, amit tesznek. A mostaniak meg "nyíltan bele mindenki pofájába, minden a miénk, ami csak megtetszik és el is vesszük!" elven működnek.

Jobb helyeken ezt hívják pofátlan kizsákmányolásnak.

2015. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

# 11

Szóval szerinted titokba nem olyan nagy bűn!

2015. szept. 13. 20:01
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben nem a multik százmilliós adócsalásáról volt szó, hanem arról a sok kis kocsmát, boltot működtető emberről volt szó, akinek be kellett zárnia a megélhetést jelentő cégét, mert a cigaretta volt az egyetlen jelentősebb bevételi forrása.
2015. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#8-nál van a lényeg, ez nem olyan, mint egy pályázat, hogy "na ki kapja", a dohányforgalmazás jogát eddig bárki megszerezhette, és most hirtelen sokaktól elvették. Annak én is örülök, hogy a Tesco, Auchan, Spar, stb. vesztese volt ennek a lépésnek, de velük együtt sok magyar vállalkozó is, az a baj.
2015. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

# 13

Én nem adócsalásról beszélek!

2015. szept. 13. 20:31
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ha azt az oldalát nézzük hogy a nagy multik multik(Auchan,Tesco,LIDL,stb) nem tudják kivinni a nagy százmilliós cigipénzeket az országból, akkor nem!"


na szal valahogy ezt a gondolkodást kéne végre elfelejteni, ha már annyira európaiak vagyunk ....


azt nézném meg, a döntő többsége az embereknek milyen helyzetbe kerülne, ha ezek a multik kivonulnának szépen és kétszeres áron mindent csakis a szintén haver-OBI-ban lehetne megvenni ... és nem kell annyira messze menni a képzeletben, ahogy megtettek ehhez hasonló durvaságú dolgokat, a következő tollvonásuk netán ez lesz.


Komolyan csak sajnálni tudom szegény mai fiatalokat, akinek nincs lehetőségül menekülni innen diliországból. Mert oké, a legértelmesebb fel pár % már elmenekült és menekül is továbbra is, na de sajnos nem mindegyik tudja megtenni, hogy Londonban kezdi az egyetemet.

2015. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 SimkoL ***** válasza:
' hanem arról a sok kis kocsmát, boltot működtető emberről volt szó, akinek be kellett zárnia a megélhetést jelentő cégét, mert a cigaretta volt az egyetlen jelentősebb bevételi forrása.' :) Volt kocsmám, boltom. Hidd el a cigi tette ki a legkisebb bevételt és okozta a legtöbb adminisztrációs gondot.
2015. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Te pedig hidd el hogy láttam egy riportot, ahol tüntettek emiatt az ügy miatt és egy pali mondta hogy a cigaretta volt a legfőbb bevételi forrás, anélkül be is zárhatja az üzletét.Na most akkor mi van?
2015. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 SimkoL ***** válasza:
'Te pedig hidd el hogy láttam egy riportot...' Egy időben szórakozásból a fiam ital nagykerében dolgoztam, besegítettem a terítésben, így nagyon sok kocsmát, italboltot, kisebb boltot bejártam. A cigi szükséges rossz volt a maga 6 %-os haszonkulcsával.
2015. szept. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!