Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Szerbia nem biztonságos...

Ha Szerbia nem biztonságos hely, akkor az ottani magyarokat miért nem akarjuk kimenteni? Miért csak az arabokat?

Figyelt kérdés

Gyurcsány nyilatkozta :


"A magyar hatóságoknak kellett volna felkészülniük arra, hogy fogadják a menekültáradatot, Szerbiába nem lehet őket visszaküldeni, mert nem biztonságos ország – nyilatkozta az MNO tudósítójának Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció Szerbiában rekedt vezetője"


[link]


Ha valóban nem biztonságos és az ottani arabokat ide kell biztonságba helyezni, akkor az ott élő magyarokat miért nem ? Értük miért nem aggódnak a politkusaink ??



2015. szept. 16. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

1, Az ottani magyarok nem akarnak menekülni.

2, Az araboknak nem biztonságos, nem az ott élőknek.

2015. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha igy halad akkor hamarossan tényleg nem lesz biztonságos hely,Csak majd nem tudom mi hova menekülünk mert jelenleg a határok egy része le van zárva.már csak a szerb hadsereg hiányzik.
2015. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az ottani magyarok köszönik szépen, jól megvannak nélkülünk.
2015. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerbia biztonságos, és ezt nem tegnap találták ki.

2, Ezt amúgy se Gyurcsány dönti el. Meglepődnék, ha nem menne szembe az aktuális vezető párttal, függetlenül attól, hogy az milyen intézkedéseket tesz.

2015. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

1. Szerbia nem biztonságos ország. Ezt sem tegnap találták ki!

2. Annak ellenére van így, hogy a kormányunk mást szeretne és ezzel szembemegy a nemzetközi egyezményekkel.

3. Ergo Gyurcsány igazat mondott, csak mindenki szeret köpködni rá, bármit is mondjon. Apropó! Neki milyen ellenzéke volt az "elmúltnyócévben"?

2015. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Európai Bizottság arra a következtetésre jutott, hogy a 2013/32/EU irányelv értelmében Albánia, Bosznia-Hercegovina, Koszovó, Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság, Montenegró, Szerbia és Törökország biztonságos származási országnak minősül, ezért fel kell venni a biztonságos származási országok közös uniós jegyzékébe"


[link]

2015. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5

tájékozódj mielőtt elkezded osztani az észt, és fletót isteníted.

2015. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6. Ez csak egy tervezet, amit javasolnak! Ügyes, de egyből én sem veszek be mindent :)


7. Tájékozódtam és nem istenítem Fletót, de nem is szapulom kettős mérce alapján, ahogy a jobbosok. Elismerem, ha nincs igaza, ugyanúgy azt is, ha a Fidesznek van igaza.

2015. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 neki a magyar emberek volt az ellenzéke:



Nem annyira régi történet, hogy ne emlékezzünk rá: a kettős állampolgárság kapcsán rendezett 2004-es országos ügydöntő népszavazás kampányában egészen mást mondtak és másra biztatták a választóikat. Ha valaki nem tudná, tizenegy esztendővel ezelőtt, december ötödikén két kérdésre kellett válaszolniuk a magyar választóknak.


Az egyik kérdés a kórház-privatizációról szólt, a másik, mely a Magyarok Világszövetsége által rendezett aláírásgyűjtés után került fel a szavazólapra, így szólt: „Akarja-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy kedvezményes honosítással – kérelmére – magyar állampolgárságot kapjon az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem Magyarországon lakó, nem magyar állampolgár, aki magyar nemzetiségét a 2001. évi LXII. törvény 19. paragrafusa szerinti magyarigazolvánnyal vagy a megalkotandó törvényben meghatározott egyéb módon igazolja?”


Az akkor kormányon lévő szocialisták, élükön Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnökkel, harcias nemre, ahogy ők fogalmaztak, „felelős döntésre” biztatták a választókat. Ötmillió példányban nyomtatták ki azt az újságot, amelyben a következő szlogenek voltak: „Ne fizessünk havi 20 000 forintot családunk pénzéből! Ne fizessünk mások helyett adót, nyugdíjat! Ne fizessünk állásunkkal az olcsó határon túli munkavállalók miatt! Ne fizessünk álmainkkal, mert nehezedik a lakáshelyzet!” Korábban, a 2002-es országgyűlési választások idején Kovács László akkori pártelnök pedig 23 millió román munkavállalóval riogatott a státustörvény vélt következményeként. Az azóta a történelem süllyesztőjébe került (de komoly adósságot maga után hagyó) Szabad Demokraták Szövetsége, szintén kormánypártként, határozottan és nyíltan állást foglalt a kettős állampolgárság megadásával szemben.


Fodor Gábor az SZDSZ egyik tanácskozásán óvott a nemzetállami eszme erősítésétől, és nem szavazatra biztatta a párt tagságát, hangsúlyozva annak veszélyét, hogy a határon túli magyarok nem adózó, de jogaival élő tömegként jelennek majd meg, túlterhelve ezzel a magyar államháztartást… Ehhez képest most, 2015-ben, Orbán Viktor miniszterelnök párizsi nyilatkozata után a Demokratikus Koalíció (vezetője Gyurcsány Ferenc) felháborodott a kormányfő „krónikus populizmusán” és – szerintük – idegenellenes megnyilvánulásain. Fodor Gábor pedig, aki immár nem az SZDSZ, hanem a nagybetűs, ám meglehetősen csekély támogatottságú Liberálisok elnöke, arról beszélt, hogy Magyarországot nem a bevándorlástól, hanem a kivándorlástól kell félteni. Most tehát szerintük jöhetnek nyugodtan migránsok ezrei, mert ők nem terhelik túl a magyar államháztartást, és ha nem magyarok, akkor a nemzetállami eszme sem erősödik.


Érdekes mellékszál volt egyébként a 2004-es kampányban, hogy az MSZP az ötmillió szórólapot külföldön nyomtatta (benne a már idézett szlogennel: Ne fizessünk állásunkkal az olcsó határon túli munkavállalók miatt!), ráadásul Székelyföldön, azokkal a munkásokkal, akikkel riogattak, és akik ellen folyt a hisztérikus, magyarellenes MSZP-s kampány. Akkoriban a Népszabadságban kiszivárogtattak egy tanulmányt is, amely szerint a mintegy 750 ezernyi, akkor még magyarigazolvánnyal rendelkező személy áttelepülése 95 milliárd forintos szociális többletköltséget okozna. Ehhez képest a Fidesz–KDNP-kormány által bevezetett egyszerűsített honosítási eljárás négy éve alatt közel hétszázezren kaptak újra magyar állampolgárságot, de ma sem hallani áttelepülési hullámról és az ezzel járó szociális többletköltségekről.


Úgy tűnik, baloldali és liberális polgártársainknál csak a magyarok bevándorlása káros az országra. Minden más idegen szép, és tárt karokkal kell várni őket a határon. Akkor is, ha özönlenek: tavaly rekordszámban, negyvenháromezren érkeztek illegális úton Magyarországra – ez több mint kétszerese a tavalyelőtti értéknek és hússzorosa (!) a kétezres évek átlagának. A tendencia világos, egyre többen és többen jönnek, és sokukról azt sem tudni, kik ők, hiszen nem hoznak papírokat magukkal – vagy azért, mert a csempészek elvették tőlük, vagy mert nem is akarják, hogy tudjuk a valódi személyazonosságukat. Aki ebben nem látja a veszélyt, az vak vagy MSZP-s politikus – a párt szerint ugyanis „a bevándorlás nem jelent érdemi kockázatot”.



látod te ostoba, ezt az embert isteníted aki potenciális kockázatot látott a Trianon miatt kint rekedt magyarokban, és egész magyar ellenes gyűlölet kampányt szervezett az "elmúltnyolcévben"

viszont a muzulmánokban és az afrikaiakban semmi kivetni való nincs.

persze mert őket majd potenciális szavazónak szeretné ez a szar ember, azt hiszi hogy majd hatalomra kerülhet ha bevándorló párti politikát csinál.

végtelenül aljas és semmirekellő egy ember ez a gyurcsány, nála szemetebb manipuláló politikust nem láttam még sehol.

2015. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 Valóban benéztem, legközelebb alaposabban átnézem. És habár javaslat, de el fogják fogadni (indoklás benne van a dokumentumban). Mivel jelenleg még nincs közös EU-s lista a biztonságos származási országokról, a tagállamok egyénileg döntenek.

De eddig így is 9 EU-s tagállam biztonságosnak ítélte.

Ausztria, Belgium, Bulgária, Cseh Köztársaság, Dánia, Egyesült Királyság, Luxemburg, Németország, és persze Magyarország. Mellesleg mi már 2011 óta biztonságosnak ítéltük.

[link]

2015. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!