Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért néznek le sokan azért,...

Miért néznek le sokan azért, mert a Fideszre szavaztam, mert nekem ez volt az egyéni érdekem?

Figyelt kérdés
Nem ezért van szavazás? Hogy az ember arra szavazzon, ami neki megéri?

2015. okt. 14. 11:40
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Miért lenne fer, ha a sok túlórázásom miatt átlépek egy bizonyos határt, akkor plusz adót vetnek ki? Számtalan munkatársam van, aki nyavajog, hogy nem tud megélni a fizetéséből, és amikor ott lenne a lehetőség, hogy bent maradjon túlórázni (másfélszeres órabérért), akkor 2óra 0 perckor kiesik a kezéből a villáskulcs és hazamegy.. én meg bent maradok estig, felveszünk helyette külsőst, mert ő meg nem hajlandó néha bent maradni.. és akkor én szívjak azzal, hogy ha sokat dolgozok, akkor még többet kelljen adóznom? Ez hol korrekt?

Én Nyíregyháza mellett egy kis faluban születtem, esélyem nem volt egyetemre járni vagy ilyesmi, faterom meghalt gyerek koromban, nagyon szegények voltunk, 30 év kemény munka áll mögöttem, segédmunkásként kezdtem és jelenleg középvezető vagyok.. Amkor a gyerekeim kicsik voltak, 2 műszakot vállaltam egyszerre, hogy meg tudjak élni és a tankönyvet meg tudjam venni a gyerekeimnek.. Eszem ágában sem volt azon nyavajogni, hogy 1 munkahelyből esélyem nincs megélni, helyette inkább érdeklődtem túlórákat vállaltam, nyitott szemmel jártam a világban és fejlesztettem magam. 30 év alatt több ezer órányi túlóra van mögöttem.. Senki ne mondja nekem azt, hogy korrekt dolog, ha amikor több munka bejön, akkor magasabb adót fizetek, csak azért mert a másik embernek meg a műszak végén kiesik a kezéből a szerszám.. -.-

2015. okt. 14. 14:00
 32/39 A kérdező kommentje:
A gazdaság nem miattam megy tönkre, hanem azért mert a mai fiatalok nem hajlandóak tenni azért, hogy jobb legyen az életük, csak elvárják hogy magától megszülessen a pénz. Elvégeznek egy főiskolát, majd elmennek egy munkahelyre ahol full semmi hasznukat nem veszik, mert 0 tapasztalatuk van.. Eszük ágában sincs tapasztalatot szerezni, helyette inkább szídják a rendszert, hogy fú nekik felsőoktatási végzettségük van nem hajlandóak ilyen "kevés" pénzért dolgozni.. Majd elmennek vagy külföldre, vagy vergődnek diplomás munkanélküliként..
2015. okt. 14. 14:04
 33/39 anonim ***** válasza:
Mi ez a hülyeség, hogy nem hajlandóak tapasztalatot szerezni? Az állásinterjúk 99%-a úgy van hírdetve, hogy szakmai tapasztalattal rendelkező embereket keresnek, na már most ha frissen végzett az iskolával, akkor hogy szerezzen tapasztalatot, ha sehova nem veszik fel, mert nincs tapasztalata? Ez egy ördögi kör.
2015. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Igazat kell Hogy adjak a kérdezőnek .. mindenki a saját sorsának a kovácsa, és elég népszerű mo-n a tettek helyett inkább a rendszer szídása. Nem a kérdezővel van baj, hanem azzal hogy egyik adózási rendszer sem tesz különbséget a tisztességtelenül meggazdagodó ember és aközött aki megérdemelten jut feljebb..

Nagyon nem mindegy hogy valaki havi 300 munkaórával keres 300 ezer ft-t, vagy havi 170órával

2015. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

ma 14:20

A hozzáállással van a baj.. Felveszünk egy friss diplomás főiskolai végzettségű "mérnököt", majd akkora arccal mint egy ház elkezdi nekem magyarázni, hogy amit csinálok nem jó, majd felhoz egy baromságot ami használhatatlan, esze ágában sincs megkérdezni hogy 30 év tapasztalat után mi a véleményem.. Majd felháborodik azon, hogy én miért keresek többet mint ő, hiszen neki diplomája van nekem meg nincs.. -.-

2015. okt. 14. 14:26
 36/39 anonim ***** válasza:

" Elvégeznek egy főiskolát, majd elmennek egy munkahelyre ahol full semmi hasznukat nem veszik, mert 0 tapasztalatuk van."

Ez a rész így nem lehetséges, mivel a főiskola elvégzéséhez már kell szakmai gyakorlat egy ideje.


Eszük ágában sincs tapasztalatot szerezni, helyette inkább szídják a rendszert, hogy fú nekik felsőoktatási végzettségük van nem hajlandóak ilyen "kevés" pénzért dolgozni.. Majd elmennek vagy külföldre, vagy vergődnek diplomás munkanélküliként.."


Hogyan szerezzen valaki tapasztalatot, ha nem munkahelyen?

Egyetemi végzettség nélkül meg fel sem vették volna.


"Majd felháborodik azon, hogy én miért keresek többet mint ő, hiszen neki diplomája van nekem meg nincs.. -.-"


Pont a Fidesz kezdte el a mindenkit mérnöknek mert az alapból utópikus életkezdés dolgot. Most már jó pár olyan mérnökvégzettségű lesz akit kormányzati eszközökkel kényszerítettek oda.

2015. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Te farok, a többkulcsos adónál nem a teljes keresetedre adózol többet, hanem csak a sávhatár felettire.
2015. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

ma 15:40

te farok, ha többet túlórázok, mint mások, akkor a határ fölötti munka óráim kevesebbet érnek??

2015. okt. 14. 18:57
 39/39 anonim ***** válasza:

#38


Viszont alapesetben többet keresel.(Ha azonos bevételszintet tekintünk akkor a több kulcs esetén az alsó kulcs alacsonyabb, mint az egységkulcs egykulcsos esetén)

2015. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!