Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért baj az ha, magyar vállala...

Mért baj az ha, magyar vállalatok, gyárak stb. külföldi tulajdonban vannak?

Figyelt kérdés
Kommunizmus idején minden az államé volt mégis szar volt úgy is.

2015. nov. 7. 12:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért lenne jobb ha nem külföldi tulajdonban lennének, mert akkor esetleg nagyobb eséllyel fektetnék be a profitot itthon, amit nem kell magyarázni, hogy miért jó.


Egyébként meg át lehetne hidalni ezt az egészet azzal, hogy olyan feltételeket teremtünk, amik vonzó célponttá teszik Magyarországot és akkor ők is ide forgatnák a profitot. Csak ugye az átmeneti időszak (értsd: amíg nyalunk a multiknak, de még nincsenek itt) az eléggé ramaty lenne.

2015. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11

én azt a cikket pár napja elolvastam, sőt a szerző jó néhány "munkájába" beleolvastam.

annyi jött le az írásokból, hogy egy igazi Fidesz ellenes baloldali ember szerzi ezeket a cikkeket.

néhány szerzeménye még csak köszönő viszonyban sincs a főcímmel, 70-80%-ban Fidesz pocskondiázásról ír.

amivel nem lenne gond, csak manapság csak az erre vevők olvasnak ilyeneket, akik beérik néhány fikázó mondattal, mert az agyuk többet nem képes feldolgozni.

2015. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

akartam én is mondani, hogy ez a vanholnap elég nagy bulvár, és emellett még hülyeségeket is összehordanak nem ritkán


A magyar cukorgyártást én valahol nem sajnálom, kevés agrármérnök, kevés szakképzett munkaerő...

Arra megtartani, hogy mi legyünk az EU élelmiszer ipari Kínája... Nem ez a jóléti társadalom alapja :). Szerintem a külföldi gyárak is ezért nem ruháztak be túlzottan a folyamatba.

Sokkal jobb ez így, hogy gépgyártásra rendezték be ezeket a területeket, sokkal különbül fest a jövőképe a hármas út mentén ezeknek a városoknak.

2015. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"én azt a cikket pár napja elolvastam, sőt a szerző jó néhány "munkájába" beleolvastam.

annyi jött le az írásokból, hogy egy igazi Fidesz ellenes baloldali ember szerzi ezeket a cikkeket. "


Az gáz, hogy beleolvastam a cikkbe és ténylegesen leírja a valós helyzetet és ezt úgy is belátom, hogy a legutóbbi szavazáson a Fidesz és a Jobbik között osztottam meg a szavazataimat (egyéni-listás)?

Viszont ebből számomra mindig is az jött le, hogy pont lósz..rra sem jó az, hogy mi itt 4-8 évente lecserélgetjük a kormányt és amúgy is, hogy 4 évente választás van. 4 év alatt SEMMIT nem tud csinálni egy kormány, lényegében egy nagyobb multi vezérigazgatójának nagyobb az esélye az ország gazdaságának előremozdítására, mint az összes volt kormányunknak együttvéve....

2015. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 szántóvető ***** válasza:

13-as:kevés agrármérnök,kevés szakképzett munkaerő?a cukoripar túlélt két világháborút,a Trianoni sokkot,de még a világviszonylatban sosem tapasztalt inflációt is.nehogy azt mondd az akkori jövőkép kedvezőbb volt mint a '90-es években!

12-es:kár hogy nem osztod meg az ismereteidet vagy nem cáfolod a cikkben lévő tényeket,valamint az is hogy csak a fidesz-ellenes hangnem jön át számodra.

2015. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A XX. században elég volt az ember, aztán betanították. Ma már szakképzett munkaerőben a piac.
2015. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Hoppá! Ausztria megtermelt jövedelme négyszer akkora, mint Magyarországé! Ez azt jelenti, hogy az osztrák ember munkája nem ugyanannyit ér, mint a magyaré! Ugyanis az osztrák ugyanannyi munkaidő alatt négyszer annyi terméket = jövedelmet állít elő, mint a magyar! Másként, mintha te és Gyurta Dani versenyt úsznátok: mind a ketten 10 percet úsztok, csakhogy Gyurta Dani ugyanannyi idő alatt négyszer-ötször annyi kilométert fog megtenni, mint te! Akkor milyen alapon követeled, hogy adják oda neked is Gyurta Dani olimpiai érmét, az neked is jár, mert te is 10 percet úsztál ugyanabban a hideg vízben, és ő is? Hahha, csakhogy ő jócskán lekörözött téged. Az ő munkájának eredménye nem annyit ért, mint a tied!"


Tehát egy Ausztria 8 óra munkában 4x olyan gyorsan tud dolgozni, mint egy magyar és ezért 4x többet is kap bért?? Hogy a p#csába dolgozna négyszer gyorsabban egy osztrák, szupermanok vagy mi, Luxemburgiak meg 2x gyorsabban dolgoznak, mint az osztrákok ezek szerint.

2015. nov. 7. 23:10
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezt úgy képzeld el, hogy ülünk mi magyarok 8 millióan egy tandemen, és itt csak minden harmadik ember tekeri, és ebből a fele hátrafelé (mert szakképzetlen, és nem tudja hogyan tekerjen előre)


Ausztriában is minden harmadik ember teker, viszont ott az az egyharmad tudja, hogy merre tekerje azokat a pedálokat.


Na kb ennyi a különbség.

2015. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És akkor azt magyarázd meg mért jönnek ide a multik, ha annyira nem dolgozunk.
2015. nov. 8. 17:10
 20/20 anonim ***** válasza:

kommunizmus idején: alapvetően ha minden állami tulajdonban van, az állam nagyjából egyformán bérez mindenkit akkor kevésbé lesznek érdekeltek a munkavállalók abban, hogy jól, sokat dolgozzanak, úgy is megkapják az államtól a béreket.

Aztán itt a 80-as évek végétől megindult a szabad privatizálás, aztán antall kormány privatizált, nyilván ami maradt azt utána a horn kormány még elpasszolta, szépen nem maradt semmi hazai kézbe, a külföldi meg a pofátlan nagy hasznokat nyilván kiviszi magának, senki nem a télapó, hogy osztogassa a vagyont...tisztességes? nyilván nem.... munkavállalók lényegében azért gürcölnek 8-12 órákat, hogy egyik hónapról a másikra megéljenek, a külföldi multi, vagy a hazai nagyvállalkozók meg baromijól élnek a profitból.... az ifjúság persze kevésbé akar éhbérért dolgozni, teljesen érthető módon, úgyhogy tömeges elvándorlás van, szóval minden mindennel összefügg...majd nem lesz orvos, nem lesz aki adót fizessen, hogy a nyugdíjakat kifizessék, mindenki megy nyugatra, aztán ha ott állsz, és beteg vagy és nincs doki, akkor elég nyilvánvaló, hogy miért baj, hogy sok minden külföldi tulajdonban van....

lehet, hogy ez mármár összeesküvéselméletesen hangzik, amit leírtam, de azért talán van benne igazság...

2015. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!