Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldre újonnan kiköltözöt...

A külföldre újonnan kiköltözött magyarokat nem zavarja, hogy Angliában, No. -ban olyan magasak az ingatlan árak, hogy örökre albérletben fog élni?

Figyelt kérdés
Nyilván ez nem igaz azokra, akik már több generáció óta nyugaton élnek, mert azoknak már valószínűleg van saját lakásuk. De akiknek csak hirtelen támadt egy "remek" ötletük, hogy kiköltöznek ebből az országból, azokat nem zavarja, hogy örökre nincstelen albérlethuszárok lesznek, egzisztencia nélkül? Ezért is ilyen frusztráltak? Egy itteni lottó 5-ös nyeremény árából lehetne venni külföldön egy élhető kecót egy normális, nem-kisebbségi lakótelepen.
2015. dec. 1. 11:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

5 eve dolgoztam ki.


Igen, az ingatlanarak magasak. Az itteni fizetesekhez vannak szabva. Ettol fuggetlenul lehet felretenni es idovel lehet ingatlanhitelt felvenni.


Miert, otthon megis hogy mashogy lenne ingatlanom a kerdezo szerint? Nyugatrol nezve persze alacsonyak a magyarorszagi ingatlanarak, de azokat meg magyar berekbol kene megvenni...

Illetve azt se latom hogy otthon megis hol tudnek lakni ha nem alberletben...


Azokat akiknek mar van sajat ingatlana en se ertem hogy miert koltoznek ki, de akiknek nincs mint pl nekem, ott nem latom a kulonbseget.

2015. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem mekibe kell kimenni dolgozni, hanem mernokkent/orvoskent/stb.


Diakmunkas fizuval a Mekiben Pesten se egyhamar veszel lakast, de meg az albi se jon ki belole.

2015. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%

"Azokat akiknek mar van sajat ingatlana en se ertem hogy miert koltoznek ki"


Magyarorszagon volt sajat tehermentes hazunk, megis kijottunk. Miert? Mert nem mindenkinek az az eletcelja hogy ingatlanja legyen.

2015. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

13: na ez erdekel, ti miert? nem volt otthon munka, vagy nem tudtatok megelni?


mert engem az hajtott ki, legjobb szandekom ellenere, hogy otthon egy fizetesbol nem lehet fizetni az alberletet egy normalis tobbszobas csaladi lakasnak ES meg eltartani a csaladot is. Sajatra meg nem volt eselyem, a szuleimnek sincs sajat, szulot is nekem kell segiteni a lakhatasban mert nyugdijbol nem jon ki a berleti dij.

2015. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

mindketten nagyon jol kerestunk multinal, sajat hazunk volt, ugyhogy nem (elsosorban) anyagi okok miatt jottunk.


Nekem adodott egy olyan lehetoseg hogy a szakmam csucsan dolgozhatok olyan cegnel, ami a vilagon ismert es elismert. A gyerek meg kicsi volt, asszony amugy is otthon, igy aztan kijottunk mert miert ne.


Azota o is kint dolgozik, a nemet atlagfizetes tobbszoroset keressuk.

2015. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

#10


Szóval azért mert van egy semmirekellő haverod külföldön már egyből reprezentatív statisztikáid vannak arról hogy kint mennyire nehéz munkát találni. Gratula. Furcsa hogy az ellenkezőjét tapasztaltam, ahogy sok százezer kint dolgozó magyar is.

2015. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező,ez "az egyik ismerősöm" véletlenül nem saját magad vagy?!

Egyénként meg ez sajnos egy mai napig jelenlévő magyar mentális betegség,hogy az kell legyen az életcélja az embernek,hogy legyen egy saját háza tisztességbű' meg becsületbű'........tudod változnak az idők,és míg magyarországon ha valaki albérletbe lakik az a csóróság szinonímája,addig nyugaton az emberek el nem tudják képzelni,higy ekkora adósságba verjék,meg röghöz kössék magukat csak azért,hogy elmondhassák van egy házam vagy lakásom!

2015. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

En csak azt nem ertem miert veszi keszpenznek mindenki hogy otthon feltetlenul mindenkinek van sajatja.

Nem mindenkinek engedhettek meg maganak a szulei hogy sajatot vegyenek. Azt meg plane nem hogy a gyerekebe besegitsenek.

2015. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

#17


Nem az tényleg egy jó barátom.


Másrészt, igen így van biztos. Először is Magyarország az nagy betűvel kezdődik nem csak a mondat elején, másrészt biztos így van, minden echte nyugat-Európai csöves, nincs saját lakásuk, hetente költöznek München-ből Hamburg-ba, igen-igen, ott ez a normális.

Aha persze... ezt csak a sok kivándorló, egzisztencia nélküli próbálja bemesélni magának, hogy nem kell saját ingatlan, akkor is fullos vagy, főleg nyugaton. Mert ott senkinek sincs sajátja :DD

2015. dec. 1. 12:42
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Az meg se fordul a fejedben hogy otthon volt egzisztencia nelkuli es azert lett kivandorlo?
2015. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!