Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elhagytátok már az országot,...

Elhagytátok már az országot, vagy tervezitek a közeljövőben, hogy kivándoroltok?

Figyelt kérdés
Ha kint éltek már, akkor mióta? Ha tervezitek még, akkor mikorra? Ha nem, akkor miért nem?

2015. dec. 14. 13:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
46%

"#19


Mennek is, ne aggódj. De attól még nem lesz jobb a "csodálatos Hazának"."


Engem az zavar, hogy megkárosítják a magyar államot és én sem ezért fizetem az adót.

2015. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
57%

ma 14:38

Ezen szoktam a legnagyobbat nevetni! Hogy egyetem után nyomorognak Mo-n az emberek.. Aki büfé szakot végzett, az kint is mc donals-ba megy dolgozni, mert ott sincs rá szükség, magasan kvalifikált igazi egyetemi végzettségű emberek meg Mo-n is találnának munkát, csak ahelyett, hogy xy kisvárosból Szegedre vagy budapestre költözne, egyből megy Londonba.. Budapesti ismerőseim közül csak annak nincs munkája, aki nem szeretne dolgozni, de még ő is megél alkalmi munkákból.. És Bp még mindig közelebb van mint London.. Erre hivatkozni, hogy itthon munkanélküli lenne egy jól képzett ember, jelenleg marhaság.. -.-

2015. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
44%

"Engem az zavar, hogy megkárosítják a magyar államot és én sem ezért fizetem az adót."


[link]


Gondolkodj el rajta, hogy ez a jobb vagy az itthoni munkanélküliség?

2015. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"Én nem tervezem. Remélem, nem szorulok majd rá."


Mért szorulnál ilyesmire?

2015. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

"Ezen szoktam a legnagyobbat nevetni! Hogy egyetem után nyomorognak Mo-n az emberek.."


Nevess. De ha igazán hazaszerető lennél, akkor ez inkább elszomorítana.

2015. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
50%

""Mennek is, ne aggódj. De attól még nem lesz jobb a "csodálatos Hazának""


Egyébként ha kint szerinted akkor jólét van, akkor mit számít az, ha 20 éven belül vissza kéne fizetned a magyar egyetemen végzett képzési költséget?? Vagy miért fáj, ha azt mndják, hogy vagy fizesd vissza, vagy adózz x évet itthon!


Az állami egyetem az országnak egy befektetés, azért éri meg ebbe fektetni, mert később a diplomás réteg felhúzza a gazdaságot. Ha elmész azonnal, akkor rossz befektetés vagy az ország számára, és mivel az egyetem nem létminimum, ezért igen is jogos az a követelés, hogy vagy fizesd vissza, vagy adózz itthon is!

2015. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
35%

ma 14:48

Ember hallottál már arról, hogy ha kiragadsz egy részeltet valahonnan, akkor nem ugyan az lesz a jelentése, mintha végig olvasnád? Vagy szöveget értelmezni nem tudsz??

2015. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"Gondolkodj el rajta, hogy ez a jobb vagy az itthoni munkanélküliség?"


Miből gondolod, hogy nincs munkám? Elég rövid idő alatt sikerült állást találnom, ahogy végeztem a tanulmányaimmal, mivel akartam is... persze az a legkönnyebb, ha az ember a saját hibái miatt mindig az országot hibáztatja.

2015. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha én kijutnék innen, akkor hétszentség, hogy egy forintot nem küldenék haza ebbe a putriba.

Ha valakinek kell a pénzem, akkor jöjjön utánam.

2015. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
69%

57&66%

Nem olyan hű de nagy baj, hogy vissza kell fizetni a tandíjat, csak egyszerűen parasztság. A helyzet nem egyszerűsíthető le ennyire. Keresek itthon pénzt mielőtt befejezném az egyetemet. Oké, mondjuk az adót már előre beszámítják. És az egyéb járulékokat? És az ÁFÁt, amikor elköltöttem? És amúgy is, mi van az ezer és egy más kedvezménnyel, amit itthon igénybe vettem, azokat miért nem fizettetik vissza? És amit hazaküldesz pénzt azt levonják? És az adómnak az a része, ami stadionokra ment, pedig azzal sem értek egyet? Stb.


Ne tegyetek úgy, mintha itt összvissz ennyi kapcsolat történt volna a hallgató és az állam között, és ilyen könnyedén elintézhetnénk. Vagy mintha ez lenne az egész célja. Próbálnak úgy tenni, mintha ez az egész a fairség jegyében történne, de baromira nem így van. Ez egyszerűen egy nyílt anyázás a Fidesz részéről. "Kimennél? Hát a k___a anyádat!"

Egy paraszt gesztus, amit egy végtelenül leegyszerűsítő hülyeséggel próbálnak magyarázni. Nem fog senki belehalni, nem is old meg semmit, nem is jelentős bevétel az állam részéről, csak egyszerűen annyit fejez ki, hogy ha ki akarsz menni, akkor a Fidesz gyűlöl.

2015. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!