Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "túlzott" Holokauszt "észben...

A "túlzott" Holokauszt "észben" tartás nem fog ellentétes hatást kiváltani?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az a véleményem,hogy túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást, és szinte mindenben antiszemitizmust látnak egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák.

De engem nem zavar, nincs belőle hátrányom, így nekem mindegy.

Azonban egyre inkább azt veszem észre,hogy egyre többször, és egyre többen gúnyt űznek az egészből.

Az új munkahelyemen fiatal, 20-as éveikben járó srácok és lányok vannak, egy részük zsidó származású, van aki ismert, zsidóságát nyíltan vállaló közéleti személy gyermeke, és rengeteg a holokauszttal kapcsolatos morbid, és kevésbé morbid viccet sütnek el szinte nap mint nap a munka közben.

Az első ilyen jellegű viccnél figyeltem,hogy ki nem nevet, és szerettem volna tájékozódni,hogy ki az aki talán zsidó.De ilyen nem volt.Mindenki nevetett.Persze ettől még akad köztük zsidó, de én például sosem nevetnék egy az 56-osokat sértő viccen.Bár ha annyira erőltetnék az 56-ot, mint a Holokauszt tényét, akkor lehet én is tudnék már nevetni.

Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe,hogy függetlenül attól,hogy bal vagy jobboldali, zsidó vagy nem zsidó, már csak nevet rajta az ember.

(beletuszkolni-például az iskolában, vagy egy-egy riportban,híradóban)


2015. dec. 18. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

7-es


Nem tudom ,hogy van e értelme válaszolnom, mert amikor már nem tudsz reagálni, le fogsz hülyézni, és közlöd,hogy rám hagyod a dolgot, mert úgyis hülye vagyok...de megpróbálom, hátha nem a szokásos "nem tudok érvelni,vesztettem inkább lehülyézem" választ adod majd.


Tehát:


"aki zsidózni akar, annak ez egy baromi jó kifogás, hogy legitimálja a véleményét"


Tehát tilos zsidózni, és ez illegális?Nos, erről nem is tudtam, de ez egy igen komoly korlátozása a véleménynyilvánítási szabadságnak.Sőt, ha ez igaz,akkor diktatúrában élünk.

De ezzel csak azt akarom mondani,hogy zsidózni amúgy legitim, tehát nem kell ehhez kifogás.Rossz érv.


"Attól még hogy évente megjelenik két film"


Megjelenik, de az a kettő is csak Magyarországon, meg úgy amblock jut még 20 a többi országra.De nem baj, mondom, engem ez nem zavar.


"Talán azért látnak annyian antiszemitizmust maguk körül, mert valóban van?"


De miért?(hagyjuk azt,hogy gazdagok meg befolyásosak, a kínaiak is azok, és mégsem utálják őket)


"Komolyan az alapján akarsz ítélkezni, hogy általad zsidónak vélt emberek nevetnek-e egy viccen? "


Egy zsidókat gyalázó viccen barátom.Ezt nem értetted meg látom.

Továbbá nem általam vélt zsidók,hanem azok.Két hibás értelmezés.

De ennyi erővel, te az alapján ítélsz meg embereket,hogy tagadják e a Holokausztot, vagy sem?Hm, milyen ember vagy te ejj...

Persze,hogy a vélemény alapján ítélek meg embereket, másképp nem lehet, maximum külsőre, de az meg előítélet.

A vicc is egy véleménynyilvánítás lehet.


" mégis mi a gondod azzal, hogy emlékezünk a holokausztra?"


Máris antiszemita lettem, és nekem szegezi a kérdést,hogy miért baj,hogy emlékezünk, holott, én nem írtam egy szóval sem,hogy baj.Pontosan erről van szó, mindeütt csak ez a fránya szemitizmus, ez annyira abszurd,hogy muszáj nevetni rajta.


"Amúgy hol szeretnék beléd tuszkolni ezt?"


Felnőtt emberként már nem igen tudják, de persze ott a média.Kapcsolj RTL-t,vagy ATV-t, ezeknek nagy a nézettségük.Biztos lesz Holokauszttal vagy a zsidósággal és az antiszemitizmussal kapcsolatos riport.De ezt is leírtam, csak hát...na mindegy.


"Kötelező volt bármelyik filmet megnézned, vagy esetleg részt venned valamilyen megemlékezésen?"


Igen, főleg általános iskolában.



"Mindj légyszi még egy ilyen szisztematikus tömeggyilkosságot."


Csak egy szisztematikus tömeggyilkosságot tekinthet az ember a legnagyobb tragédiának?


Kérlek, alaposan olvasd el amit leírtam, ne kiforgatva, vagy egyes részeket figyelmen kívül hagyva reagálj.

2015. dec. 18. 15:38
 12/69 anonim ***** válasza:
12%

"És a szélsőjobb szervezi a holokauszt ajvékolásokat folyamatosan?"


Igen. Mint azt bizonyítottam is abban a válaszban, amire állítólagosan válaszoltál, csak elolvasni nem olvastad el.

2015. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 tetro ***** válasza:
2%

15.30

Nem hallottam még a magyar indiánokról. Kérlek mesélj

2015. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

11-es


Szuper, egy kérdés, amiben arra kérdezek rá,hogy miért van mindenben antiszemitizmus, erre megkapom,hogy zsidógyűlölő és szélsőjobbos is vagyok.

Tök jó, hogy alátámasztották, de miért?

Szánalmas, komolyan mondom.

2015. dec. 18. 15:41
 15/69 anonim ***** válasza:
76%

Mit bizonyítottál?

Hogy a kuruc.info leírja, hogy hány helyen volt már megin holokauszt ünnep. Persze, hogy az index nem ír róla, mert akkor még inkább rá lehetne sütni ami egyértelmü.

2015. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
87%

#17


Háh :D PONTOSAN ezt a választ vártam. Semmi közöm az indián nép kiirtásához, úgy ahogy a zsidóirtáshoz sincs semmi közöm, és nincs a Magyaroknak semmi köze. Akkor miért is kéne nekem megemlékeznem?

2015. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
12%

Nem írtam olyat, hogy zsidógyűlölő vagy, és a szélsőjobbosságod szerintem tagadhatatlan. Ha érdekel, kifejtem bővebben, hogy miért, de az hosszú lesz. A mérsékelt jobboldal eltűnésével és az új szélsőjobb retorikájával van összefüggésben.

Egyébként a szélsőbalos és a jobbos médiákat hasonlítottam össze, úgyhogy nem kell szélsőjobbosnak lenned ahhoz, hogy igazam legyen. De örülök, hogy azt a részt kegyesen átugrottad, hogy minket nem érdekel a Holokauszt, ti hozzátok fel mindig. Tudod, amiről úgy szólt a hozzászólásom. A lényeg az ugyan nem ment át, de azért a szóhasználatomon megsértődtél. Bravó...


#19

Azt bizonyítottam, hogy a szélsőjobbosok felelősek a Holokauszt ajvékolások több mint 90%-áért. Erre mi az első kérdésed? "És a szélsőjobb szervezi a holokauszt ajvékolásokat folyamatosan?"


IGEN B+! PONTOSAN ERRŐL BESZÉLEK!

2015. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 tetro ***** válasza:
12%

"Tehát tilos zsidózni, és ez illegális?"

Hol írtam olyat, hogy tilos?


"Megjelenik, de az a kettő is csak Magyarországon, meg úgy amblock jut még 20 a többi országra.De nem baj, mondom, engem ez nem zavar. "


Kérlek írd le nekem, hány holokauszt témájú film jelent meg az elmúlt években Magyarországon, és ezeknek mekkora az aránya a többi filmhez képest.


"De miért?(hagyjuk azt,hogy gazdagok meg befolyásosak, a kínaiak is azok, és mégsem utálják őket) "


Mert tele vagyunk gyűlölködő többek rasszista (is) emberekkel?


"Egy zsidókat gyalázó viccen barátom.Ezt nem értetted meg látom.

Továbbá nem általam vélt zsidók,hanem azok.Két hibás értelmezés. "


Honnan tudod, a kollégáidról hogy zsidók? Komolyan kérdezem, mert én nem tudom az enyémekről.

Amúgy miért ne nevethetne egy zsidó egy zsidó viccen? Van barátom akivel szoktunk zsidó vicceket nyomni. Sőt van rokkant, akivel rokkant vicceket, meg meleg, akivel bu_lsat is. És akkor te ezt eldöntötted, hogy ezt nem lehet? Vagy nem értelek, mit akarsz ezzel...


"De ennyi erővel, te az alapján ítélsz meg embereket,hogy tagadják e a Holokausztot, vagy sem?Hm, milyen ember vagy te ejj... "


Már miért ne ítélhetnék meg? Azt gondolom, hogy aki a holokausztot tagadni akarja, ami azért elég jól dokumentált dolog, az jó eséllyel simán csak zsidózni akar. Én meg nem kedvelem azt az agyatlan marhát, aki gyűlölködni akar... Jogom van ehhez, vagy ezt is szeretnéd te eldönteni?


"

Máris antiszemita lettem, és nekem szegezi a kérdést,hogy miért baj,hogy emlékezünk, holott, én nem írtam egy szóval sem,hogy baj.Pontosan erről van szó, mindeütt csak ez a fránya szemitizmus, ez annyira abszurd,hogy muszáj nevetni rajta. "


Mi van? :D Az egész kérdésed arról szól, hogy túl sokat emlékezünk rá. De nem írtad sehol, hogy baj hogy emlékezünk rá? :DDDDDD


"de persze ott a média.Kapcsolj RTL-t,vagy ATV-t, ezeknek nagy a nézettségük"


És neked oda kell kapcsolnod az RTL-re vagy az ATV-re?

Amúgy tegnap épp láttam az RTL híradót. Egyetlen egy zsidó vagy holokauszt hír sem volt benne. Gondolom épp szünetet tartottak az erőltetésben.


"Igen, főleg általános iskolában."


Kérlek sorold fel, mely filmek voltak ezek.


"Csak egy szisztematikus tömeggyilkosságot tekinthet az ember a legnagyobb tragédiának?"


A többi hasonlót is ugyanúgy annak tekintheted. Sorold őket légyszi.

2015. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 tetro ***** válasza:
2%

15.47

öhhh... ne haragudj, de most nem tudok mit mondani.

2015. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
85%

#21


De nem bizonyítottál semmit ember!

Linkelj nekem BIZONYÍTÉKOT arról, hogy a Jobbik a Vármegye a Betyársereg vagy a Magyarok nyilai szervezett volna holokauszt ünnepet. Nem történt ilyesmi soha. Te meg téped a szádat, hogy bizonyítottál. Csak azt nem látom még mindig, hogy mit bizonyítottál.

2015. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!