Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "túlzott" Holokauszt "észben...

A "túlzott" Holokauszt "észben" tartás nem fog ellentétes hatást kiváltani?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az a véleményem,hogy túlzásba viszik sokszor a Holokausztozást, és szinte mindenben antiszemitizmust látnak egyes magukat liberálisnak valló személyek, hírcsatornák.

De engem nem zavar, nincs belőle hátrányom, így nekem mindegy.

Azonban egyre inkább azt veszem észre,hogy egyre többször, és egyre többen gúnyt űznek az egészből.

Az új munkahelyemen fiatal, 20-as éveikben járó srácok és lányok vannak, egy részük zsidó származású, van aki ismert, zsidóságát nyíltan vállaló közéleti személy gyermeke, és rengeteg a holokauszttal kapcsolatos morbid, és kevésbé morbid viccet sütnek el szinte nap mint nap a munka közben.

Az első ilyen jellegű viccnél figyeltem,hogy ki nem nevet, és szerettem volna tájékozódni,hogy ki az aki talán zsidó.De ilyen nem volt.Mindenki nevetett.Persze ettől még akad köztük zsidó, de én például sosem nevetnék egy az 56-osokat sértő viccen.Bár ha annyira erőltetnék az 56-ot, mint a Holokauszt tényét, akkor lehet én is tudnék már nevetni.

Egyszóval az a lényeg,hogy szerintem annyira próbálják ezt beletuszkolni az emberbe,hogy függetlenül attól,hogy bal vagy jobboldali, zsidó vagy nem zsidó, már csak nevet rajta az ember.

(beletuszkolni-például az iskolában, vagy egy-egy riportban,híradóban)


2015. dec. 18. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
15%

# 50/50 Időpont ma 17:39


Én élvezem, mérnök vagyok. :-D Zsidózol, hülye vagy, egybites, magyarul nem tudsz helyesen írni... hát, én nem mondom, hogy náci vagy, de tetszőlegesen pici epszilon sugarú környezetében tartózkodsz.

2015. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
81%

De nem tudsz vitázni öcsi. Amikor megáll a tudományod, akkor jön az, hogy nulla vagyok vagy egybites vagy nem tudok írni... Ez vita szerinted?


Azt meg kétlem, hogy te mérnök lennél. Vagy ha az is vagy ez, hogy jön ide? "Én élvezem, mérnök vagyok" MIVAN? Az annak a függvénye? Vagy miről beszélsz ember?

2015. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 tetro ***** válasza:
7%

19.55

öcsi, miről szeretnél vitázni? arról hogy a magyarországi zsidók nem magyarok, legalábbis nem jobban mint az amerikai őslakosok? hozzuk neked ezzel szemben érveket?

2015. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
16%

# 52/53 Időpont ma 19:55


"De nem tudsz vitázni öcsi. Amikor megáll a tudományod, akkor jön az, hogy nulla vagyok vagy egybites vagy nem tudok írni... Ez vita szerinted?"


Azzal a baromsággal indítottál, hogy az indiánok kiirtása magyar katasztrófa volt. Csak valamiért törölték a kérdést, amire válaszoltál. Na, innentől kezdve lehetsz te értelmes ember? Nem.


Plusz a magyarokat nagybetűvel írni prosztó szokás. Ha a saját anyanyelved rosszul használod, miért kéne többre tartsalak mint egy nagy nulla?


"Azt meg kétlem, hogy te mérnök lennél."

Jajj, most úgy megsértetted pici szívem, hogy pont leszarom amit gondolsz rólam.


"Vagy ha az is vagy ez, hogy jön ide? "Én élvezem, mérnök vagyok" MIVAN? Az annak a függvénye? Vagy miről beszélsz ember?"

Hát, aki disznók közt nevelkedett, az ezt nem is értheti. Sajnálom :-(

2015. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
13%

# 56/57 Időpont ma 20:27


Nem-nem, a pontos kérés az volt, hogy "Mondj a holokauszttal megegyező méretű népirtást a Magyar történelemből!"


Erre te mondtad az indiánokat. Ergo, hülye vagy, történelemből megbuktál. A magyar történelemnek része a Holokauszt, az indiánok irtása meg nem.

2015. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 tetro ***** válasza:
3%

20.27

nagyon jól értem, hogy mit írsz. pontosan oda is lyukadtunk ki, ami már az elején sejthető volt, mikor a magyar történelemből példának felhoztad az amerikai őslakosok kiirtását... te döntöd el, hogy ki magyar is és ki nem, a zsidók pedig kollektíven nem azok.

2015. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 Pro Patria ***** válasza:
88%

A túlzott "Holokauszt észben tartást" nem zsidók, vagy baloldaliak, vagy liberálisok csinálják, hanem kizárólag Jaj, Istenem, teremtő Istenem...!

Találjatok már ki valami újat, ez már évekkel ezelőtt is standard válaszreakció volt.


"a szélsőjobb, és kizárólag azért, hogy utána panaszkodhassanak róla.

Holokauszt szóra keresés:

Index: 1876 találat

Hvg: 2156 találat

Origó: 1257 találat

Kuruc: Nagyjából 27 100 találat"


Nem az origóról, nem az indexről van szó. Az semmi, nulla.

Nézel te Viasat History-t? Nézel te NatGeo-t? Nézel Spektrumot?

Ha találsz _egy_ olyan hetet, amelyen nem adnak le legalább 2-3 holokauszt, vagy nácizmust témájául választó ismeretterjesztő film, akkor fizetek neked egy tálca sört, vagy bármit az árában!

Az ismeretterjesztés nem a nácizmus sötét mételyéből áll! Aránytalanul túlhangsúlyozott az indonéz, malajziai, azték, ókori római, egyiptomi, etióp, vagy bármilyen más kultúrával szemben! Más népirtásokról pedig elvétve - valóban csak évi egy, esetleg két alkalommal - van szó.

Ellenben hét nem telik el holokauszt dokumentumfilm nélkül.

És a legelképesztőbb, legerőltetettebb témákkal is újabb és újabb mélységet adnak neki. "Szerelmesnek lenni Hitlerbe", "Hitler karizmája", "Náci bűnösök", "Himmler vadászata a titkok könyve után".

Bekapcsoltam a tévét délután, valamelyik ismeretterjesztő csatorna jelentkezett be értelemszerűen, kitalálhatod, "éppen" egy ilyen doku ment. Kikapcsoltam, inkább neteztem. Hajnalban lementem, bekapcsoltam a tévét - hogy, hogynem, megint ilyen ment. Nem baj, gondoltam, megvárom, míg vége - és kitalálod? Még egy epizód ugyanabból.

Egyszer szemléltető példaként le is mentettem a telefonomon, pont az ilyenek miatt, mint Te.


November 14, Szombat:

21:00 A Harmadik Birodalom bukása (1. rész)

22:00 A Harmadik Birodalom bukása (2. rész)

23:00 Hitler, a beteg

November 15, Vasárnap:

18:00 Hitler - út a hatalomba: A hatalom felé

19:00 Hitler - út a hatalomba: Irány a háború

00:00 Das Reich - Hitler retteget halálbrigádja


És máshol sem lehet kikerülni. Legutóbb belekezdtem egy műsorba, ami a monarchia vasúti pályáiról szólt - gondoltam, ez jó lesz nekem időtelítőnek. Galícia - hát nem kiemelték ebben is az időben ekkor még meg sem történt holokausztot, miként zajlott az a térségben...?


Azt hiszed, ez csak az adott időszakban volt így? Na, akkor lássuk, mi volt csak ezen a héten:

Sajnos csak két napot enged visszanézni, de lássuk.

Szerda, Dec. 16

Spektrum

- 22:00 - A világháborúk (Hitler megszegi Münchenben tett ígéretét, és megszállja Csehszlovákiát)

- 00:00 - Fejezetek a II. Világháborúból

- 02:00 - A világháborúk (ugyanazon rész ismétlése)

- 03:55 - Náci kollaboránsok

Csütörtök, Dec. 17.

History

- 07:55 - A Vatikán és a Harmadik Birodalom


És mi lesz ma műsoron?:

Spektrum,

- 03:15 - 42 merényletterv Hitler ellen


Nézzünk akkor már valami jót a hétvégére is:

Szombat, Dec. 19.

NatGeo

- 21:00 Annak Frank - a holokauszt szemtanúja

Spektrum

- 01:10 A náci párt felemelkedése


Vasárnap, Dec. 20.

History

- 09:40 - A Vatikán és a Harmadik Birodalom

Spektrum

- 01:10 A náci párt felemelkedése

NatGeo

- 15:00-18:00 között négy epizód Hitler atlanti-óceáni tengeralattjáró háborújáról.


Belekezdjünk a jövőhétbe is? Kóstolgassunk:

Hétfő, Dec. 20.

History

- 04:00 - A Vatikán és a Harmadik Birodalom

Spektrum

- 01:10 - A náci párt felemelkedése

Kedd, December 21.

NatGeo

- 12:00 - A Harmadik Birodalom titkai - Heinrich Himmler

- 13:00 - A Harmadik Birodalom titkai - Hitler és a nők

- 14:00 - A Harmadik Birodalom titkai - Hitler családja

- 15:00 - A Harmadik Birodalom titkai - Hitler és a pénz

- 23:00 - A Harmadik Birodalom bukása

- 00:00 - A Harmadik Birodalom bukása

- 02:48 - Hitler, a beteg

(Ez csak egyetlen nap, és egyetlen tévéadó!)

Spektrum

- 01:10 - A náci párt felemelkedése


Hogy a könyvekről már ne is említsek szót. Nézel ATV-t? Ha nem kapcsolsz el a reklámoknál, ezeket a könyveket találod könyvajánlásban:

- Nácik, iszlamisták és a modern Közel-Kelet megteremtése

https://www.youtube.com/watch?v=doqp0xM0mIY

(Ez különösen erős aktuálpolitikai ízzel bír)

- A felejtés bűne

https://www.youtube.com/watch?v=AVZX-opIfBo


De az egyébkénti könyvekbe nem kezdek bele, mert a legtöbbekhez úgysem jutnak el, csupán ezeket az ATV-n futó reklámokat emelem ki.


Ezek után remélem, hogy csendben maradsz.


U.i.:

Az politikában való mindennaposságára nem hozok példákat - és nem, nem a Jobbik irányából. Az az országgyűlésbe való bekerülés óta már rég leállt erről.

És lehet borzalmasan elcsépelt dobálózás az, hogy "persze, ha egy film a holokausztot választja témájául, az már egy bebiztosított lépés a sikeréhez", de nézd csak meg, melyik magyar film nyerte el a magas presztízsű Cannes filmfesztivál nagydíját (ahova magyar filmek be sem kerülnek év évutánt követően)? Csak nem a Saul fia? Csupán egyetlen hét alatt négy díjazást is nem ez kapott? "Az Oscar-ért is indul a Saul fia". Hosszú ideje nem volt ekkora ismeretség egyetlen magyar filmet érintően sem.


Könyörgöm. Több, mint hetven év telt el! Közel egy évszázad! És csak erről az egyetlen egy hétről beszéltem!


Ezt a hírt most találtam az ATV-n... "A holokauszt túlélők a génjeikben is átadják az átélt traumákat - A holokauszt túlélők által elszenvedett traumákból eredő hormonális elváltozások öröklődhetnek a gyerekekben"

Úgy néz ki, már elkezdték az alapozást arra az esetre, ha netalán az utolsó holokauszttúlélő is elhunyna.

Sosem lesz ennek vége.

2015. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
31%

"Nézel te Viasat History-t? Nézel te NatGeo-t? Nézel Spektrumot? "


Nem én. Nincsen TV-m, és nem is lesz. Teljesen haszontalan elfoglaltságnak tartom. Még a GYK-n vitatkozni is értelmesebb. Pedig ez sem olyan nagyon értelmes, de jobb mint a TV.


"Aránytalanul túlhangsúlyozott az indonéz, malajziai, azték, ókori római, egyiptomi, etióp, vagy bármilyen más kultúrával szemben! Más népirtásokról pedig elvétve - valóban csak évi egy, esetleg két alkalommal - van szó."


Mivel a II. VH története elég ismert, így bárki bármikor be tud csatlakozni, és emellett érdekes is. Egy történelemmel foglalkozó csatorna esetén annyira nem meglepő dolog.


Ami pedig a műsorokat illeti, azért az, hogy neked Hitler hatalomra kerülése vagy Himmler, vagy a Hitler ellenes merénylet Holokauszt műsornak számít, hát maradjunk annyiban hogy elég érdekes. Az általad megemlített 27 műsorból egy szól a Holokausztról (Anna Frank). Persze nyilván meg fogják említeni a többiben is, mert elválaszthatatlan a II. VH történelmétől, de ez az 1/27 arány rávilágít valamire:

Ennek az egész "dömpingnek" semmi köze a Holokauszthoz. A XX. század legismertebb és legfontosabb eseményéről, a második világháborúról szólnak. Még egyszer, azon problémázol, hogy a történelemmel foglalkozó műsorok között kiemelten sokat szerepel az elmúlt évszázad legfontosabb eseménye. Ami ráadásul nem csak logikus, de piacilag is kiemelten fontos szempont.

Szóval ha Holokauszt utálkozásba szeretnél menni, akkor talán nem a megfelelő irányba lövöldözöl. Nem a Holokauszt kap kiemelt szerepet, hanem a II. VH, aminek az esetében a kiemelt szerep több mint indokolt.


"És lehet borzalmasan elcsépelt dobálózás az, hogy "persze, ha egy film a holokausztot választja témájául, az már egy bebiztosított lépés a sikeréhez", de nézd csak meg, melyik magyar film nyerte el a magas presztízsű Cannes filmfesztivál nagydíját (ahova magyar filmek be sem kerülnek év évutánt követően)? Csak nem a Saul fia?"


Talán mert jó volt? Nem tudom, én egy jó filmet látok, nem pedig azt, hogy miért kell utálnom. Ha nem tudtad élvezni a filmet, csak mert a Holokauszt volt a témája, akkor ajánlom a pszichiátriát, mert ez nem egészséges.

Egyébként csak egy apró megjegyzés. Az idén Oscarra jelölt filmek között egyetlen egynek sem a Holokauszt volt a témája. Jó, ez csak egy gyors átfutás, lehet hogy nem vettem észre egyet, de azért az, hogy az Oscarból még a jelöltek között sincs értékelhető számú Holokauszt film szerintem sokat elmond ennek a vádaskodásnak a megalapozottságáról.


"Ezt a hírt most találtam az ATV-n... "A holokauszt túlélők a génjeikben is átadják az átélt traumákat"


Ha már csak erről a napról volt szó, jó hogy beszúrtad ide ezt az AUGUSZTUSI cikket.

2015. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 Pro Patria ***** válasza:
76%

"Mivel a II. VH története elég ismert, így bárki bármikor be tud csatlakozni, és emellett érdekes is. Egy történelemmel foglalkozó csatorna esetén annyira nem meglepő dolog."

- Na EZ a másik standard védekezés, ezért _szándékosan_ kikerültem a nem a nácizmust, mint jelenséget, hanem a világháborút, mind hadi eseményt bemutató filmeket, - csupán kivételt tettem, ott, ahol a leírás is "Hitler tengeralattjáró háborúját", valamint "Hitler Csehszlovákia elleni agresszióját" említi. Ha gondolod, ezektől tekints el, bőven marad így is.

Pontosan azért tettem így, hogy ne hozhasd ezt fel válaszul - mint látom, neked ez ettől függetlenül is ment.

Itt _nem_ a második világháborúról szóló címeket soroltam fel, hanem kifejezetten a nácizmust középpontba állító dokumentumfilmeket.

Ha pedig szerinted a nácizmus és a holokauszt egymástól bármilyen szempontból elválasztható, külön kezelendő és tárgyalható téma, akkor nem az én elmeállapotommal, hanem a Te görcsös, erőltetett ellenkezni akarásoddal van a baj.


"Talán mert jó volt? Nem tudom, én egy jó filmet látok, nem pedig azt, hogy miért kell utálnom. Ha nem tudtad élvezni a filmet, csak mert a Holokauszt volt a témája, akkor ajánlom a pszichiátriát, mert ez nem egészséges."

- A baj ott van, hogy más filmek esetén a "jó" önmagában még kevés. Vagy úgy gondolod, a Saul fiát megelőző harminc évben nem volt Cannes-i filmfesztivál nagydíjára érdemes, Oscar-díj közelébe kerülő alkotás? Minden más magyar film ennyivel gyengébb- vagy megfordítom a kérdést: a Saul fia minden, a közelmúltban legyártott magyar filmnél tényleg ennyivel jobb lenne?

Itt nem "utálom"-kérdésről van szó, hanem egy igaztalan helyzetről, egy jelenségről, ami sérti az igazságérzetet.


"Ha már csak erről a napról volt szó, jó hogy beszúrtad ide ezt az AUGUSZTUSI cikket."

- Ez kifejezetten erős ellenválasz volt - mutatva egyébként, hogy nincs jobb a birtokodban, amivel lereagálhatnád.

Kiemelem neked külön, miért is a komikum, csak hogy lásd, ami két ponton is kiütközik.

1) Én ezen hét (nem nap) terméséről írtam - figyelmes vagy.

2) Az említett cikk címét ezen mondat - jelesül: "Könyörgöm. Több, mint hetven év telt el! Közel egy évszázad! És csak erről az egyetlen egy hétről beszéltem!" - UTÁN tettem hozzá, így értelemszerűen (vagyis más számára nyilván értelemszerűen, esetedben úgy tűnik, mégsem) nem belefoglalva a hét ismertetett tartalmába, melyet a fenti mondat már előtte lezárt.

2015. dec. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
34%

"_szándékosan_ kikerültem a nem a nácizmust, mint jelenséget, hanem a világháborút, mind hadi eseményt bemutató filmeket"


Kivéve, hogy nem. Most menjek végig mindegyiken? Egyik sem a Holokausztról szól, amit ide leírtál. Ha szándékosan csak ezzel foglalkozó filmeket kerestél, akkor azt igen rosszul csináltad. Mivel nem áll szándékomban 26-szor leírni pontosan ugyanazt, ezért csak az első párra:

"21:00 A Harmadik Birodalom bukása (1. rész)"

Nem Holokauszt, hanem II. VH

"22:00 A Harmadik Birodalom bukása (2. rész)"

Nem Holokauszt, hanem II. VH

"23:00 Hitler, a beteg"

Nem Holokauszt, hanem II. VH

"18:00 Hitler - út a hatalomba: A hatalom felé"

Nem Holokauszt, hanem II. VH

"19:00 Hitler - út a hatalomba: Irány a háború "

Nem Holokauszt, hanem II. VH


stb.


Ezek egyáltalán nem Holokauszt specifikus műsorok. Szóval az érvedből annyi maradt, hogy márpedig neked minden Holokauszt, amire te azt mondod és kész, még akkor is ha nem. Meg hogy jaj de hülye vagyok, mert hát az kötelező egy internetes vitában.


"Itt _nem_ a második világháborúról szóló címeket soroltam fel, hanem kifejezetten a nácizmust középpontba állító dokumentumfilmeket."


Ez egyszerűen nem igaz. Hát most mit mondjak? Megpróbálok itt szépen artikulált érveket mondani, de ha egyszerűen letagadod a nyilvánvaló valóságot, azzal mit lehet csinálni? Egy bizonyos szint alatt ez már nem érvelés, hanem valóság elfogadás kérdése.


"Ha pedig szerinted a nácizmus és a holokauszt egymástól bármilyen szempontból elválasztható, külön kezelendő és tárgyalható téma, akkor nem az én elmeállapotommal, hanem a Te görcsös, erőltetett ellenkezni akarásoddal van a baj."


pl: A Harmadik Birodalom bukása. Ez tárgyalható politikai, gazdasági, katonai szempontokból. Persze meg fogják benne említeni a Holokausztot, de nem arról szól. Szóval megint csak annyi a nagy érved, hogy fúj, a másik fél nem ért velem egyet, biztos betegesek...

Ha az a bajod, hogy sok műsorban megemlítik a Holokausztot, hadd terjesszem ki az előző válaszomban adott érvemet. A Holokauszt része a XX. század legismertebb és legnagyobb jelentőségű eseményének, a II. VH-nak, így egy történelemmel foglalkozó műsorokban szükségszerűen sokszor említésre kerül.

De közel sincs arról szó, ami mellett elvileg érvelsz, hogy a Holokausztról sok műsort készítenének.


"A baj ott van, hogy más filmek esetén a "jó" önmagában még kevés. Vagy úgy gondolod, a Saul fiát megelőző harminc évben nem volt Cannes-i filmfesztivál nagydíjára érdemes, Oscar-díj közelébe kerülő alkotás? Minden más magyar film ennyivel gyengébb- vagy megfordítom a kérdést: a Saul fia minden, a közelmúltban legyártott magyar filmnél tényleg ennyivel jobb lenne? "


Ott volt az Argó. De az nem filmfesztiválra való. Ha nem láttad, nézd meg és megérted. A magyar filmek mérhetetlenül pocsékak. Ha végre kijön egy jó, akkor talán pozitívabban kellene hozzáállni, mint hogy fujj, Holokauszt a témája akkor biztos szar.

Főleg ilyen névvel, Pro Patria. Pro Patria, kivéve ha épp a Holokausztról van szó, mert akkor dögöljön meg a magyar :)


"Ez kifejezetten erős ellenválasz volt"


Köszönöm szépen.


"mutatva egyébként, hogy nincs jobb a birtokodban, amivel lereagálhatnád."


Mit reagáljak le? Ezt mutatták ki. Mindenki tudja, hogy a DNS változik az ember élete alatt, így ha valaki egy olyan esemény szenvedő alanya mint a Holokauszt, akkor nem meglepő módon ez meglátszik a DNS-én. És? Neked ebből annyi lett a nagy következtetésed, hogy "Úgy néz ki, már elkezdték az alapozást arra az esetre, ha netalán az utolsó holokauszttúlélő is elhunyna.

Sosem lesz ennek vége."

Mivel már azzal a feltételezéseddel sem értek egyet, hogy most sokat foglalkoznának a Holokauszttal, ezért ehhez nem igazán fűznék már semmit. Már rég vége, csak ti veritek rajta folyamatosan a nyálatokat. És egy érdekes felfedezés ehhez semmit nem tesz hozzá.

Szóval azért nem reagáltam le, mert nem adtál semmit, amit le lehetne reagálni. Az érved feltételezi a konklúziót ami mellett elvileg érvelsz, vagyis a körkörös érvelés hibájába estél. Most örülsz?

Csak megjegyeztem, hogy augusztusban volt.


"Én ezen hét (nem nap) terméséről írtam"


Elnézést, ebben tényleg igazad van.


"Az említett cikk címét ezen mondat - jelesül: "Könyörgöm. Több, mint hetven év telt el! Közel egy évszázad! És csak erről az egyetlen egy hétről beszéltem!" - UTÁN tettem hozzá, így értelemszerűen (vagyis más számára nyilván értelemszerűen, esetedben úgy tűnik, mégsem) nem belefoglalva a hét ismertetett tartalmába, melyet a fenti mondat már előtte lezárt."


Ez ugye csak valami nagyon gyenge vicc akar lenni? Az egész hsz-ed arról szólt, hogy csak ezen a héten mennyi Holokauszt film volt, és erre a cikkre is úgy utaltál, hogy "most találtam". Persze nyilván ebből teljesen nyilvánvaló, hogy augusztusi a cikk. Na mindegy, ez teljesen lényegtelen.


Ami lényeges, hogy az általad ismertetett TV műsor sem győzött meg arról, hogy sokat foglalkozunk a Holokauszttal, csak arról, hogy a történelmi műsorok között a II. VH-ról szóló műsorok kiemelt jelentőségűek.

És erre neked semmilyen válaszod nem volt, azon túl, hogy hülye vagyok, sablonos a válaszom, és az is Holokauszt-centrikus, ami nyilvánvalóan nem az, mert csak. Nem elég jó. Próbálja újra.

2015. dec. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!